Zdravotnictví a já (my, vy, on, ono)

19. 4. 2000
Marně jsem si vzpomněla na americké seriály z lékařského prostředí, které běží v našich televizích. Čisté pokoje, soukromí, dostatečný zájem lékařů a velká péče sester. Neuvěřitelně vypracovaný systém RZP (rychlé záchranné pomoci) na ambulanci nemocnice.

ZDRAVOTNICTVÍ A JÁ (MY, VY, ON, ONO)

Tak jsem dneska nesnědla oběd. Ne, že by se to nějak projevilo na mé oblé postavě, to ne.
Máme u nás v podniku řekněme "veřejnou závodní jídelnu", kam chodí kdo chce. Není to restaurace, ale vcelku solidní závodka. Vzhledem k tomu, že jsou ceny mírné, a jídlo slušné (o personálu toho moc nevím), chodí k nám i starší lidé.
Šla jsem na oběd, už od rána se mi motala hlava, a tak mě ani nepřekvapilo, že najednou se jedna z důchodkyň zvedla a začala upozorňovat na svoji spolustolující s tím, že té druhé je nevolno. Lidé přiskočili, pomohli jak dokázali. Moc ale ne. Čekalo se na sanitku.
Poprosila jsem sousedku té paní, aň se jí laskavě postará o věci, např. peněženku, OP atd. Nejdříve se na mne dívala nechápavě, ale pak jí to došlo, že mluvím o tom, až jí ponesou do sanitky. Pokračovala v bramborové kaši, jako by se nechumelilo. Já už jsem jíst nemohla, vrátily jsem se s kamarádkou do kanceláře.
Sanitka přihoukala, odhoukala. Doufám, že dají tu paní do pořádku, už jsem u toho zákroku nebyla, nechtěla jsem být další čumil.
Tak jsem se zamyslela nad tím, zda jí vezou do nejbližší nemocnice. Pravděpodobně ano, proč by jí měli odvážet až kdovíkam. V té nemocnici byli i někteří mí příbuzní. Vzpomněla jsem si na internu, kde je odkladiště starých lidí. Umírali, na prázdná lůžka přicházeli noví - dožít. Hrozné. Sester málo, když jsem šla na návštěvu, věděla jsem, že budu suplovat sestru, protože jsem pomáhala s jídlem, když to nešlo po lehké operaci.
Maně jsem si vzpomněla na americké seriály z lékařského prostředí, které běží v našich televizích. Čisté pokoje, soukromí, dostatečný zájem lékařů a velká péče sester. Neuvěřitelně vypracovaný systém RZP (rychlé záchranné pomoci) na ambulanci nemocnice. Sanitky máme špičkové, ale jak vypadají naše pokoje pro pacienty po této příhodě ? Nevím, a snad to ani vědět nechci, protože Vím, jak vypadá již výše zmíněná interna.

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

Váš život je nyní plný adrenalinu a dalo by se říci, že jste v jisté formě stresu. Na jednu stranu vás žene dále, ale na druhý pohled to není zrovna ideální. V rodinném prostředí jste…

Nejčtenější články

Doporučujeme