Zdravotnictví a já (my, vy, on, ono)

19. 4. 2000
Marně jsem si vzpomněla na americké seriály z lékařského prostředí, které běží v našich televizích. Čisté pokoje, soukromí, dostatečný zájem lékařů a velká péče sester. Neuvěřitelně vypracovaný systém RZP (rychlé záchranné pomoci) na ambulanci nemocnice.

ZDRAVOTNICTVÍ A JÁ (MY, VY, ON, ONO)

Tak jsem dneska nesnědla oběd. Ne, že by se to nějak projevilo na mé oblé postavě, to ne.
Máme u nás v podniku řekněme "veřejnou závodní jídelnu", kam chodí kdo chce. Není to restaurace, ale vcelku solidní závodka. Vzhledem k tomu, že jsou ceny mírné, a jídlo slušné (o personálu toho moc nevím), chodí k nám i starší lidé.
Šla jsem na oběd, už od rána se mi motala hlava, a tak mě ani nepřekvapilo, že najednou se jedna z důchodkyň zvedla a začala upozorňovat na svoji spolustolující s tím, že té druhé je nevolno. Lidé přiskočili, pomohli jak dokázali. Moc ale ne. Čekalo se na sanitku.
Poprosila jsem sousedku té paní, aň se jí laskavě postará o věci, např. peněženku, OP atd. Nejdříve se na mne dívala nechápavě, ale pak jí to došlo, že mluvím o tom, až jí ponesou do sanitky. Pokračovala v bramborové kaši, jako by se nechumelilo. Já už jsem jíst nemohla, vrátily jsem se s kamarádkou do kanceláře.
Sanitka přihoukala, odhoukala. Doufám, že dají tu paní do pořádku, už jsem u toho zákroku nebyla, nechtěla jsem být další čumil.
Tak jsem se zamyslela nad tím, zda jí vezou do nejbližší nemocnice. Pravděpodobně ano, proč by jí měli odvážet až kdovíkam. V té nemocnici byli i někteří mí příbuzní. Vzpomněla jsem si na internu, kde je odkladiště starých lidí. Umírali, na prázdná lůžka přicházeli noví - dožít. Hrozné. Sester málo, když jsem šla na návštěvu, věděla jsem, že budu suplovat sestru, protože jsem pomáhala s jídlem, když to nešlo po lehké operaci.
Maně jsem si vzpomněla na americké seriály z lékařského prostředí, které běží v našich televizích. Čisté pokoje, soukromí, dostatečný zájem lékařů a velká péče sester. Neuvěřitelně vypracovaný systém RZP (rychlé záchranné pomoci) na ambulanci nemocnice. Sanitky máme špičkové, ale jak vypadají naše pokoje pro pacienty po této příhodě ? Nevím, a snad to ani vědět nechci, protože Vím, jak vypadá již výše zmíněná interna.

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

Pokud máte nějaké to kilo navíc, tak se dejte do cvičení. Není to pro vás ideální koníček, ale nutnost. Uvidíte, že se vám bude tato aktivita líbit, protože si nakonec zpevníte všechny…

Nejčtenější články

Doporučujeme