Zdravou výživou proti rakovině

6. 6. 2001
Zdravou výživou proti rakovině
Rakovina je velice zákeřné a bohužel čím dál tím rozšířenější onemocnění. Abychom mohli s tímto onemocněním bojovat, měli bychom znát příčiny vzniku rakoviny, rizikové faktory ovlivňující vznik této nemoci. Důležité je vědět, že se můžeme před rakovinou chránit.

Zdravou výživou proti rakovině

Rakovina je velice zákeřné a bohuže l čím dál tím rozšířenější onemocnění. Abychom mohli s tímto onemocněním bojovat, měli bychom znát příčiny vzniku rakoviny, rizikové faktory ovlivňující vznik této nemoci. Důležité je vědět, že se můžeme před rakovinou chránit.

Podle odhadů Světové zdravotnické organizace se na světě objevilo deset miliónů nových případů rakoviny. Vědci se však domnívají, že 30-40 % všech případů lze eliminovat zdravou stravou a zdravým životním stylem.

V nakladatelství PRAGMA vyšla právě v těchto dnech kniha Olivera Gillieho "Zdravou výživou proti rakovině". Autor knihy podrobně popisuje, jak se vyvarovat škodlivých látek v potravinách, které přispívají ke vzniku rakoviny. Je zde popsána anatomie a příčiny vzniku rakoviny. Kniha obsahuje cenné rady, jak jíst zdravě, doporučení těch nejlepších potravin, které snižují riziko tohoto onemocnění. Poradí vám, jak si naplánovat zdravý jídelníček na každý den, jak změnit životní styl, abyste celkově zlepšili své zdraví.

" My z Nadace pro světový výzkum rakoviny věříme v " zastavení rakoviny ještě před tím, než se objeví." Můžete si být jisti, že s pomocí nejspolehlivějších, nyní dostupných vědeckých poznatků, je rakovina většinou nemocí, před kterou se můžete chránit, a klíčovými faktory jsou: zdravá strava a pití, které tato kniha doporučuje, a nekouření. Začněte ještě dnes s konzumací potravy a nápojů, které povedou k mnoha letům zdraví. Na zdraví a dlouhý život!"
Marilyn Centryová (Prezidentka Nadace pro světový výzkum rakoviny)

Autor: Dana Švigová
Zdroj: Nakladatelství PRAGMA

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Od kraje dubna jste středem zájmů díky kreativním a přínosným nápadům. Kolegové i vedoucí z vás mají radost a hrdě se k vašim myšlenkám obrací. Upevňujete si místo na horší časy, a ty…

Nejčtenější články

Doporučujeme