Žebříček nejlepších a nejhorších Bond girls

14. 2. 2008
Žebříček nejlepších a nejhorších Bond girls
Filmoví kritici a fanoušci kultovních snímků o neohroženém agentu 007 Jamesi Bondovi sestavili žebříček nejlepších a nejhorších Bond dívek všech dob. Kritériem byly nejen herecké výkony, ale i vzhled a celkový dojem.

Vavříny vítězství byly jednoznačně přiřknuty sexy Ursule Andressové, která zazářila jako Honey Ryderová v prvním filmu o Jamesi Bondovi s názvem Dr. No z roku 1962. Jak uvedl jeden z filmových kritiků: "Její erotikou nabitý výstup z vln oceánu v sexy dvojdílných plavkách nastavil laťku tomu, jak má vypadat silná a krásná Bond girl," řekl s tím, že tato scéna dosud nebyla ničím překonána. Naprostým propadákem se stala herečka Denise Richardsová, která si zahrála v Bondovce Jeden svět nestačí nukleární fyzičku. Fanoušci jí vyčítají naprosto katastrofální a nudný herecký výkon a příliš sexy oblečení s ohledem na její obor.

Žebříček nejlepších Bond dívek: 1. URSULA ANDRESSOVÁ (Dr. No) 2. HONOR BLACKMANOVÁ (Goldfinger) 3. DIANA RIGGOVÁ (V tajné službě Jejího Veličenstva/On Her Majesty's Secret Service) 4. EVA GREENOVÁ (Casino Royale) 5. BARBARA BACHOVÁ (Špion, který mne miloval /The Spy Who Loved Me) 6. FAMKE JANSSENOVÁ (Zlaté oko/Goldeneye) 7. MICHELLE YEOHOVÁ (Zítřek nikdy neumírá/Tommorrow Never Dies) 8. LOTTE LENYAOVÁ (Srdečné pozdravy z Ruska/From Russia With Love) 9. JILL ST. JOHNOVÁ (Diamanty jsou věčné/Diamonds Are Foreve)r 10. CAROLE BOUQUETOVÁ (Jen pro tvé oči/For Your Eyes Only)

Žebříček nejhorších Bond dívek: 1. DENISE RICHARDSOVÁ (Jeden svět nestačí/The World Is Not Enough) 2. TANYA ROBERTSOVÁ (Vyhlídka na vraždu/A View To A Kill) 3. CORINNE CLERYOVÁ (Moonraker) 4. MARYAM D'ABOOVÁ (Dech života/The Living Daylights) 5. KARIN DOROVÁ (Žiješ jenom dvakrát/You Only Live Twice) 6. BRITT EKLANDOVÁ (Muž se zlatou zbraní/The Man With the Golden Gun) 7. CAREY LOWELLOVÁ (Povolení zabíjet/License to Kill) 8. LOIS CHILESOVÁ (Moonraker) 9. LYNN-HOLLY JOHNSONOVÁ (Jen pro tvé oči/For Your Eyes Only) 10. MAUD ADAMSOVÁ (Chobotnička/Octopussy)

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Středa je pro Kozorohy šťastným dnem. Užijí si nejen pracovních radostí, ale zlepšení finančního konta. Konečně se jejich finance dostanou do pěkných plusových hodnot. Atmosféra v rodině…

Nejčtenější články

Doporučujeme