Žehlení podle Pavlíny Filipovské aneb snadno a rychle

24. 1. 2002
Žehlení podle Pavlíny Filipovské aneb snadno a rychle
Žehlení je pro mnoho žen jednou z nejméně oblíbených prací v domácnosti. Jistě to znáte z vlastní zkušenosti. I já jsem měla v minulosti podobné pocity, když jsem každý týden měla před sebou kopu manželových košil.

Žehlení podle Pavlíny Filipovské aneb snadno a rychle

Žehlení je pro mnoho žen jednou z nejméně oblíbených prací v domácnosti. Jistě to znáte z vlastní zkušenosti. I já jsem měla v minulosti podobné pocity, když jsem každý týden měla před sebou kopu manželových košil. Manžel je totiž lesák a den bez košile si nedovede představit. Pak jsem ale postupem času přišla na způsob, jak košili snadno a rychle vyžehlit. A rázem se stala z žehlení činnost snadnější a příjemnější. Mám tedy pro Vás několik rad, jak si žehlení zpříjemnit a co nejvíce zjednodušit, avšak nikdy ne na úkor kvality.

1. Prádlo vyperte v kvalitním pracím prášku, který prádlo dobře vypere a změkčí, provoní a zároveň omezuje jeho mačkavost. Bold 2in1 je základ. Obsahuje optimální složení účinných látek a dnes navíc i usnadňuje žehlení.

2. Vytvořte si příjemné pracovní prostředí. Zapněte si televizi nebo pusňte oblíbenou hudbu.

3. Začněte žehlit od manžet. Manžety prožehlete z rubu i lícu.

4. Následují rukávy. Rukáv vypněte uchopením za manžetu a průramek, aby se látka vyrovnala.

5. Dále následuje klín na ramenou, který nasuňte na začátek žehlicího prkna a jednoduše vyžehlete. Légu pořádně natáhněte a vyžehlete z obou stran. Pozornost věnujte i prostoru mezi knoflíčky.

6. Nyní následují záda košile, která žehlete zevnitř. Tato část košile se žehlí možná nejlehčeji, avšak musíte dát pozor na tvorbu skladů na bocích.

7. A nyní to nejdůležitější-přední část košile. Ta je vždy spolu s límcem nejvíce vidět. Košili si položte na žehlicí prkno, jako zapnutou a přežehlete levou a pravou stranu. Zároveň tím prožehlíte i záda.

8. Na závěr košili dozdobíme límečkem. Ten pečlivě vyžehlíme z obou stran.

9. Košili pověsíme na ramínko, chvíli necháme vychladnout a poté pověsíme do skříně.

10. S pocitem dobře a lehce vyžehlené košile získáme dobrou náladu a čas, který jsme tímto postupem ušetřily, můžeme věnovat třeba zkrášlování sebe samých.


Dámy, příjemné žehlení.

Pavlína Filipovská

Zdroj: GCI
foto: Jaroslav Kříženecký

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Finální pracovní týden začne s dobrým náskokem v práci. Konečně se vám podaří dokončit spousta povinností, ve kterých jste kapánek zaostávali. Dostáváte se opět do formy a svou kariéru…

Nejčtenější články

Doporučujeme