Žehlení podle Pavlíny Filipovské aneb snadno a rychle

24. 1. 2002
Žehlení podle Pavlíny Filipovské aneb snadno a rychle
Žehlení je pro mnoho žen jednou z nejméně oblíbených prací v domácnosti. Jistě to znáte z vlastní zkušenosti. I já jsem měla v minulosti podobné pocity, když jsem každý týden měla před sebou kopu manželových košil.

Žehlení podle Pavlíny Filipovské aneb snadno a rychle

Žehlení je pro mnoho žen jednou z nejméně oblíbených prací v domácnosti. Jistě to znáte z vlastní zkušenosti. I já jsem měla v minulosti podobné pocity, když jsem každý týden měla před sebou kopu manželových košil. Manžel je totiž lesák a den bez košile si nedovede představit. Pak jsem ale postupem času přišla na způsob, jak košili snadno a rychle vyžehlit. A rázem se stala z žehlení činnost snadnější a příjemnější. Mám tedy pro Vás několik rad, jak si žehlení zpříjemnit a co nejvíce zjednodušit, avšak nikdy ne na úkor kvality.

1. Prádlo vyperte v kvalitním pracím prášku, který prádlo dobře vypere a změkčí, provoní a zároveň omezuje jeho mačkavost. Bold 2in1 je základ. Obsahuje optimální složení účinných látek a dnes navíc i usnadňuje žehlení.

2. Vytvořte si příjemné pracovní prostředí. Zapněte si televizi nebo pusňte oblíbenou hudbu.

3. Začněte žehlit od manžet. Manžety prožehlete z rubu i lícu.

4. Následují rukávy. Rukáv vypněte uchopením za manžetu a průramek, aby se látka vyrovnala.

5. Dále následuje klín na ramenou, který nasuňte na začátek žehlicího prkna a jednoduše vyžehlete. Légu pořádně natáhněte a vyžehlete z obou stran. Pozornost věnujte i prostoru mezi knoflíčky.

6. Nyní následují záda košile, která žehlete zevnitř. Tato část košile se žehlí možná nejlehčeji, avšak musíte dát pozor na tvorbu skladů na bocích.

7. A nyní to nejdůležitější-přední část košile. Ta je vždy spolu s límcem nejvíce vidět. Košili si položte na žehlicí prkno, jako zapnutou a přežehlete levou a pravou stranu. Zároveň tím prožehlíte i záda.

8. Na závěr košili dozdobíme límečkem. Ten pečlivě vyžehlíme z obou stran.

9. Košili pověsíme na ramínko, chvíli necháme vychladnout a poté pověsíme do skříně.

10. S pocitem dobře a lehce vyžehlené košile získáme dobrou náladu a čas, který jsme tímto postupem ušetřily, můžeme věnovat třeba zkrášlování sebe samých.


Dámy, příjemné žehlení.

Pavlína Filipovská

Zdroj: GCI
foto: Jaroslav Kříženecký

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Vaše patronka Venuše stojí sice proti vám, ale její opozice nedokáže zabránit aktivnímu Marsu, aby vás dopoval svou energií jako živou vodou. Váš drive je nepřehlédnutelný. Nejsilnějším…

Nejčtenější články

Články odjinud