Zemřel bývalý herec Michal Pešek (53), první láska Veroniky Žilkové

9. 5. 2012
Zemřel bývalý herec Michal Pešek (53), první láska Veroniky Žilkové
Michal Pešek byl první láska Veroniky Žilkové, Jiří Otradovec ze seriálu Malý pitaval z velkého města, ale i moderátor, politik a podnikatel. Zemřel 7. 5. 2012 na rakovinu.

Studoval v ročníku se Zlatou Adamovskou a Vladimírem Dlouhým. Hrál nejprve ve Státním divadle v Ostravě, odtud přešel do Městských divadel pražských (Divadlo ABC), poté působil ve Vinohradském divadle.

Od roku 1991 se pracoval jako moderátor v rozhlasové stanici RTL Radio Praha, Radio Golem nebo Bonton. Od roku 1993 podnikal v oborech reklama, marketing a finance. Byl také poradcem ministra financí Iva Svobody.

Michal Pešek se svou první láskou Veronikou Žilkovou, jejím manželem Martinem Stropnickým a Agátou Hanychovou

Naposledy vystupoval v divadelním představení Divadla Palace Kachna na pomerančích autora Williama Douglase Homea.

V červnu a červenci 2011 se objevily zprávy o tom, že jej hledá Policie České republiky kvůli dluhům, které prý vznikly v souvislosti s jeho podnikatelskou činností. Z tohoto důvodu prý pobýval v zahraničí. Poslední rok žil v Nizozemsku.

Ukázka z filmu Křtiny, kde hrál Michal Pešek po boku Libuše Šafránkové

Foto:Profimedia.cz

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Jste na pokraji sil a marně vyhlížíte víkend. Pracovní úkoly se na vás řítí ze všech stran. Milí Berani, chce to klid. Pak to bez problémů zvládnete. Hvězdy vám přejí vytrvalost a jistý…

Nejčtenější články

Doporučujeme