Oblíbená parta ze seriálu Beverly Hills 902 10, Luke Perry v roli Dylana v dolní řadě druhý zprava Profimedia

Oblíbená parta ze seriálu Beverly Hills 902 10, Luke Perry v roli Dylana v dolní řadě druhý zprava Profimedia

Herci z "Béháčka" se po letech zase potkali Profimedia
Dylan McKey a jeho seriálová láska Brenda Walsh Profimedia
Sourozenci Brenda a Brandon Walshovi a Dylan McKey v seriálu Beverly Hills 902 10 Profimedia
S Jasonem Prestleyem byli dobří přátelé Profimedia
13
Fotogalerie

Zemřel herec Luke Perry: Co jste o Dylanovi z Beverly Hills 902 10 nevěděla?

V pondělí 4. března 2019 obletěla svět smutná zpráva, která zarmoutila především milovníky kultovního seriálu 90. let Beverly Hills 902 10. Představitel jedné z hlavních postav – Dylana McKeye, herec Luke Perry prodělal těžkou mrtvici, na jejíž následky ve věku dvaapadesáti let zemřel. „Právě zemřela devadesátá léta, naše mládí,“ plakaly fanynky na sociálních sítích. Jaký byl a co jste o Lukovi možná nevěděla?

Neměl být hlavní postavou

Luke Perry se v roli Dylana McKeye měl v seriálu Beverly Hills 902 10 objevit pouze ve dvou epizodách. Televize Fox, která „Béháčko“ vysílala, jeho postavu neměla ráda a nechtěla ho v seriálu. Producent Aaron Spelling si ho ale prosadil a z Dylana McKeye se stal idol nejen mladých dívek, ale i dospělých žen.

Pokračování 2 / 8

Jako James Dean

Celé roky, kdy hrál Luke Perry v seriálu Beverly Hills 902 10, byl veřejností přirovnáván k hereckému idolu a ikoně 50. let Jamesovi Deanovi. Luke Perry toto přirovnání odjakživa nesnášel, nutno však dodat, že stejně jako James Dean měl svoje nepopiratelné kouzlo a charisma.

Pokračování 3 / 8

Ken po vzoru Dylana

Luke Perry se zapsal i do světa hraček. Firma Mattel totiž vyrobila figurku Kena, která byla inspirovaná právě postavou Dylana McKeyeho. Luke Perry tuto figurku vlastnil a schovával si ji v krabici v šatníku své dcery.

Pokračování 4 / 8

Postava v Simpsonových

Krom svého vlastního Kena měl Luke Perry také epizodní roli v kresleném sitcomu Simpsonovi. Hrál zde nevlastního bratra Šáši Krustyho. V devadesátých letech se říkalo, že kdo se objeví v Simpsonových, je opravdu slavný, takže si toho Luke Perry velmi vážil.

Pokračování 5 / 8

Odlévač asfaltu

Jako začínající herec to Luke Perry neměl kdysi vůbec jednoduché. Ještě předtím, než získal roli v Beverly Hills 902 10 a stal se hvězdou, kterou znal celý svět, se Luke živil rukama a pracoval u silničářů. Týden předtím, než se postavil před kamery, odléval asfalt na silnici.

Pokračování 6 / 8

Soukromí v utajení

Luke Perry byl extrémně citlivý na svoje soukromí, obzvlášť na vztahy. Na konci osmdesátých let randil s herečkou Yasmine Bleeth, která se později stala hvězdou seriálu Pobřežní hlídka. Byl také spojován s herečkami Kelly Preston a Renée Zellweger, později ale prohlásil, že dává přednost vztahům s ženami, které nejsou herečky. Podle něj na sebe ega dvou herců dříve či později musela narazit.

Pokračování 7 / 8

Pakt s kamarádem

Luke Perry se nejvíc ze seriálu Beverly Hills 902 10 přátelil s Jasonem Prestleyem, který si zahrál roli Brandona Walshe. Když oba herci v seriálu začínali, uzavřeli spolu pakt a slíbili si, že nikdy nedovolí slávě, aby jim stoupla do hlavy. Luke Perry tento pakt dodržel a patřil mezi nejoblíbenější hvězdy Hollywoodu právě proto, že zůstal svůj.

Pokračování 8 / 8

Šetřílek

Luke Perry nebyl celebrita, která by bezmyšlenkovitě rozhazovala své honoráře za nesmysly. Jediný okamžik, kdy se trochu odvázal, nastal během natáčení třetí série BH 902 10, kdy si koupil úplně nový Ford pick-up truck. Bylo to poprvé a naposledy, kdy si pořídit nové auto.

Doporučujeme

Články odjinud