Rok od smrti Hany Hegerové: Královna šansonu trávila poslední dny v nemocnici

23. 3. 2022
Právě dnes, 23. března 2022, si připomínáme smutné výročí smrti přední české zpěvačky Hana Hegerové, která zemřela před rokem ve věku devětaosmdesáti let. Se svými písničkami dosáhla úspěchu i za hranicemi České republiky, aplaudovali jí fanoušci třeba v Kanadě, Německu, Argentině nebo Finsku. Připomeňte si některé zásadní okamžiky jejího života i její nejkrásnější písničky a skvělé role!

Šansonová královna

Zahraniční kritici ji nazývali Velkou dámou šansonu, Piaf z Prahy nebo také Šansoniérkou se slovanskou duší. Prosadila se především právě jako zpěvačka šansonu, která neměla žádnou srovnatelnou konkurenci. Široké publikum i odbornou kritiku zaujala schopností dramaticky interpretovat text. Hana Hegerová měla hodně tváří, byla to ta šansonová, ale také popovější a pak trošku skrytá bluesová a jazzová.

Každý nejspíše ví, že zpívala francouzsky, ale mohlo vás překvapit, že zpívala velmi přesvědčivě i v němčině, díky čemuž sklidila velké uznání i v německy mluvících zemích. A nejen tam, znali ji i fanoušci v Kanadě, Finsku či Argentině. Dokonce se setkala s legendární kapelou Beatles. Přestože ji režim držel v osmdesátých letech od mikrofonu co nejdále, ona se po revoluci vrátila zpět do uměleckého života, znovu začala vystupovat a její koncerty byly skoro vždy beznadějně vyprodané.

Jaké byly charakteristické písně Hany Hegerové? Podívejte se na video:

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Slunce už není v opozici s vaším znamením, a proto jste mnohem vitálnější. Najednou máte dostatek energie na řešení zdánlivě nezvladatelných úkolů a situací. Bohužel vám to v mnoha…