Zemřela Hana Hegerová: Královna šansonu trávila poslední roky v nemocnici

24. 3. 2021
Přední česká zpěvačka Hana Hegerová zemřela ve věku devětaosmdesáti let. Se svými písničkami dosáhla úspěchu i za hranicemi České republiky, aplaudovali jí fanoušci třeba v Kanadě, Německu, Argentině nebo Finsku. Připomeňte si některé zásadní okamžiky jejího života i její nejkrásnější písničky a skvělé role!

Šansonová královna

Zahraniční kritici ji nazývali Velkou dámou šansonu, Piaf z Prahy, nebo také Šansoniérkou se slovanskou duší. Prosadila se především právě jako zpěvačka šansonu, která neměla žádnou srovnatelnou konkurenci. Široké publikum i odbornou kritiku zaujala schopností dramaticky interpretovat text. Hana Hegerová měla hodně tváří, byla to ta šansonová, ale také popovější, a pak trošku skrytá bluesová a jazzová.

Každý nejspíše ví, že zpívala francouzsky, ale mohlo vás překvapit, že zpívala velmi přesvědčivě i v němčině, díky čemuž sklidila velké uznání i v německy mluvících zemích. A nejen tam, znali ji i fanoušci v Kanadě, Finsku či Argentině. Dokonce se setkala s legendární kapelou Beatles. Přestože ji režim držel v osmdesátých letech od mikrofonu co nejdále, ona se po revoluci vrátila zpět do uměleckého života, znovu začala vystupovat a její koncerty byly skoro vždy beznadějně vyprodané.

Jaké byly charakteristické písně Hany Hegerové? Podívejte se na video:

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Skloubit pracovní povinnosti a rodinu začíná být na hraně vašich možností. Covidové zákazy vás limitují, a pak jste celkově rozladění. Zkuste se přizpůsobit a o problémech s partnerem více…

Nejčtenější články

Doporučujeme