Lisa Marie Presley coby miminko s rodiči Elvisem Presleym a Priscillou Foto: Profimedia

Lisa Marie Presley coby miminko s rodiči Elvisem Presleym a Priscillou Foto: Profimedia

Lisa Marie Presley s rodiči Foto: Profimedia
Lisa Marie Presley s otcem Elvisem Presleym Foto: Profimedia
Lisa Marie Presley s matkou Priscillou Foto: Profimedia
Lisa Marie a Priscilla měly celý život blízký vztah Foto: Profimedia
15
Fotogalerie

Zemřela Lisa Marie Presley: Byla dcerou krále rock’n’rollu a ženou krále popu

Smutnou právu přinesla zahraniční média v pátek 13. ledna 2023 – ve věku čtyřiapadesáti let zemřela Lisa Marie Presley. Byla jedinou dcerou rock’n’rollového krále Elvise Presleyho a krátce také manželkou popového krále Michaela Jacksona. Příčinou smrti byla zástava srdce, o níž v prohlášení informovala její matka Priscilla Presley.

Princeznou od narození

Lisa Marie Presley se narodila 1. února 1968 a od začátku bylo jasné, že se jedná o jedno z nejslavnějších dětí na světě. Její otec Elvis Presley byl už v té době králem rock’n’rollu, tudíž se na jeho malou princeznu upíraly oči široké veřejnosti. Otcovskou lásku si ale malá Lisa Marie příliš neužila. Během raného dětství pendlovala mezi oběma rodiči a otce ztratila, když jí bylo pouhých devět let. Elvis Presley zemřel stejně jako ona na selhání srdce.

Lisa Marie Presley se rozhodla jít ve stopách krále rock’n’rollu a v roce 1997 se rozhodla věnovat hudbě. Zděděný talent byl evidentní, a tak o pár let později vydala svoje první album To Whom It May Concern, s nímž se dostala na téměř nejvyšší příčky světových hitparád. Žádný velký zvrat v hudebním průmyslu se ale nekonal a zpěvačka dohromady vydala pouhá tři alba. Jejím největším příjmem tedy bylo otcovo dědictví a její memphiský dům Graceland, který kdysi obýval její otec a dnes je vyhledávanou turistickou atrakcí.

Jak změnil Elvis Presley hudbu? Podívejte se na video:

Pokračování 2 / 4

Závislosti a odvykačky

Během svého života bojovala Lisa Marie několikrát s různými závislostmi. Drogy poprvé začala užívat ve třinácti letech a toto období trvalo až do sedmnácti, kdy ji její matka přihlásila do léčebny. „Užívala jsem kokain, sedativa, trávu i alkohol – všechno najednou. Nedokázala jsem být střízlivá. Nechápu, jak jsem to všechno přežila,“ přiznala v roce 2003 v rozhovoru pro Paper Magazín.

S další závislostí pak Lisa Marie bojovala od roku 2008, kdy se její drogou staly prášky proti bolesti, které dostala na předpis, aby se zotavila po porodu dvojčat. Až v roce 2016 se rozhodla vstoupit do rehabilitačního programu, aby se závislosti zbavila. „Jsem vděčná za to, že jsem dnes naživu. Mám čtyři nádherné děti, které daly mému životu smysl a pomohly mi překonat temné období, uvedla tehdy zpěvačka.

Pokračování 3 / 4

Čtyři svatby a jeden pohřeb

Asi nejdiskutovanějším vztahem Lisy Marie Presley bylo její manželství s tehdejším králem popu Michaelem Jacksonem, do kterého zpěvačka skočila po hlavě pouhých dvacet dní po rozvodu s prvním manželem, muzikantem Danny Keoughem. V té době už se řešila Jacksonova přílišná náklonnost k dětem i jeho sexuální orientace, kterou na nějakou dobu sňatkem s Presley vyvrátil. Jejich manželství nakonec trvalo pouhé dva roky a zůstalo bezdětné. Ještě o dost kratší bylo manželství s Nicolasem Cagem, kterého si Lisa Marie vzala v roce 2002. Herec požádal o rozvod po pouhých čtyřech měsících. Naposledy do toho praštila s kytaristou a hudebním producentem Michaelem Lockwoodem, s nímž se rozvedla v roce 2021.

Pouze ze dvou ze čtyř manželství měla zpěvačka čtyři potomky. Nejmladším dvojčatům Harper a Finley je nyní čtrnáct let, z prvního manželství měla dceru Riley a syna Benjamina. Zpěvačka bohužel v roce 2020 utrpěla další bolestnou ztrátu, když právě Benjamin ve věku sedmadvaceti let spáchal sebevraždu.

Pokračování 4 / 4

Poslední sbohem

Lisa Marie Presley se na veřejnosti naposledy ukázala pouhé dva dny před smrtí, a to na udílení Zlatých glóbů. Už tam ale bylo evidentní, že zpěvačka není zcela v pořádku. Během rozhovoru působila fyzicky nestabilně a v jednom okamžiku se dokonce musela zavěsit do Jerryho Schillinga, bývalého uměleckého manažera svého otce. Na udílení dorazila se svojí matkou Priscillou a obě tak mohly sledovat, jak herec Austin Buttler přebírá cenu za ztvárnění jejího otce ve snímku Elvis.

Byla to právě Priscilla Presley, která informovala média o skonu své dcery. „S těžkým srdcem se musím podělit o zdrcující zprávu, že nás opustila moje krásná dcera Lisa Marie. Byla to ta nejvášnivější, nejsilnější a nejvíce milující žena, jakou jsem kdy poznala,“ uvedla Priscilla. N zpěvačku vzpomíná řada známých osobností včetně jejího třetího manžela Nicolase Cage. „Je to zdrcující zpráva. Lisa měla ten nejlepší smích ze všech, které jsem kdy poznal. Rozzářila každou místnost a já mám zlomené srdce,“ svěřil se herec.

Liso, děvenko, je mi to moc líto. Budeš mi chybět, ale vím, že se zase uvidíme. Posílám lásku Riley, Priscille, Harper a Finley," vzkázal herec John Travolta.

"Ach, tohle mě bolí u srdce. Liso Marie, byla jsi jediná svého druhu. Vtipná, chytrá jako bič, citlivý, talentovaná, milující, velkorysá, odsuzující, ale vždy spravedlivá, loajální a své děti jsi zbožňovala. Moje srdce pláče pro tebe a tvou krásnou rodinu a tvé děti. Svět dnes přišel o vzácný klenot. Ať tvá duše odpočívá v pokoji, přítelkyně," rozloučila se dojemnou zprávou na Instagramu zpěvačka Pink.

Doporučujeme

Články odjinud