Žena - tvůrčí osobnost třetího tisíciletí

7. 2. 2001
Žena - tvůrčí osobnost třetího tisíciletí
V polovině ledna 2001 se v Praze uskutečnila zajímavá konference, která byla zaměřena na ženy podnikatelky a manažerky. Konference se zúčastnil i pan Tomáš Baňa, který se stal jejím patronem.

Žena - tvůrčí osobnost třetího tisíciletí

V polovině ledna 2001 se v Praze uskutečnila zajímavá konference, která byla zaměřena na ženy podnikatelky a manažerky. Konference se zúčastnil i pan Tomáš Baňa, který se stal jejím patronem. Podstatou konference " Žena - tvůrčí osobnost třetího tisíciletí " je podpora ženám podnikatelkám a manažerkám v naší zemi. Je možno říci, že konference ve svém pojetí navazuje na filozofii ženského hnutí v 19 století. Základní myšlenkou bylo (a samozřejmě ještě je), že žena může změnit své postavení v rodině, ve společnosti a na pracovišti především na základě svého vzdělání a dobré spolupráce s muži.
Na pražské konferenci uvedl Pavel Pravec, generální ředitel BARUM CONTINENTAL, že nezáleží na tom, jestli podnik řídí nebo neřídí žena. Důležitý je princip, podle kterého je podnik řízen a určité morální aspekty, které stojí v pozadí ".
Na základě analýz se ukazuje, že v ČR s růstem vzdělanosti žen a jejich mezinárodních zkušeností v podnikání, stoupá i počet žen podnikatelek a manažerek.
Pro podporu a rozvoj uvedeného profesního zaměření žen, byly u nás v minulém roce ustanoveny asociace podnikatelek a manažerek : Moravská asociace podnikatelek a manažerek, Severočeská asociace se sídlem v Liberci " a regionální kluby.
Současně se připravují další formy spolupráce podnikatelek a manažerek, o kterých vás budeme informovat.

Autor:Milada

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Nenechte se svést na špatnou cestu. Pokud vám začne někdo mluvit do života, tak se na to vykašlete. Jen se do vás zbytečně naváží, protože závidí. Na hádky nemáte náladu a už vůbec ne na…

Nejčtenější články

Doporučujeme