Žena - tvůrčí osobnost třetího tisíciletí

7. 2. 2001
Žena - tvůrčí osobnost třetího tisíciletí
V polovině ledna 2001 se v Praze uskutečnila zajímavá konference, která byla zaměřena na ženy podnikatelky a manažerky. Konference se zúčastnil i pan Tomáš Baňa, který se stal jejím patronem.

Žena - tvůrčí osobnost třetího tisíciletí

V polovině ledna 2001 se v Praze uskutečnila zajímavá konference, která byla zaměřena na ženy podnikatelky a manažerky. Konference se zúčastnil i pan Tomáš Baňa, který se stal jejím patronem. Podstatou konference " Žena - tvůrčí osobnost třetího tisíciletí " je podpora ženám podnikatelkám a manažerkám v naší zemi. Je možno říci, že konference ve svém pojetí navazuje na filozofii ženského hnutí v 19 století. Základní myšlenkou bylo (a samozřejmě ještě je), že žena může změnit své postavení v rodině, ve společnosti a na pracovišti především na základě svého vzdělání a dobré spolupráce s muži.
Na pražské konferenci uvedl Pavel Pravec, generální ředitel BARUM CONTINENTAL, že nezáleží na tom, jestli podnik řídí nebo neřídí žena. Důležitý je princip, podle kterého je podnik řízen a určité morální aspekty, které stojí v pozadí ".
Na základě analýz se ukazuje, že v ČR s růstem vzdělanosti žen a jejich mezinárodních zkušeností v podnikání, stoupá i počet žen podnikatelek a manažerek.
Pro podporu a rozvoj uvedeného profesního zaměření žen, byly u nás v minulém roce ustanoveny asociace podnikatelek a manažerek : Moravská asociace podnikatelek a manažerek, Severočeská asociace se sídlem v Liberci " a regionální kluby.
Současně se připravují další formy spolupráce podnikatelek a manažerek, o kterých vás budeme informovat.

Autor:Milada

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Přesvědčili jste šéfa o tom, že za všechny kiksy a přešlapy vlastně ani nemůžete a jste na pokraji sil. Snad se vám udělá po víkendu lépe. S kariérou to nevypadá dobře. Do toho ještě…

Nejčtenější články

Doporučujeme