Ženám je v kanceláři vždy zima. Jsou pak méně výkonné! Kdo za to může?

14. 10. 2021
Máte ve zvyku nosit do práce ještě jeden svetr pro případ, že byste si připadala jako v mrazáku? Jako ženy si podle odborníků musíme zvyknout na to, že nám opravdu může být větší zima než mužským kolegům. Je to něco, co je přirozené, protože ženy produkují méně tělesného tepla než muži. Proč se ale nenastaví teplota v kanceláři na více stupňů?

Ženy mají vyšší tělesnou teplotu

Že jsou muži horkokrevnější než ženy, jste si asi už všimla. Potvrzují to i odborné studie. Ty zjistily, že zatímco tělesná teplota žen je o něco vyšší než u mužů, jejich končetiny jsou mnohem chladnější. A jakmile jsou studené ruce a nohy, zbytku těla bude brzo také zima. Jakmile je chladněji, je ženě proto rychleji zima, a pokud navíc užívá hormonální antikoncepci, pocit chladu se ještě znásobí. Ženské tělo navíc reaguje na zimu jinak, při pocitu chladu stahuje krevní cévy, aby tělesné teplo udrželo. Což má ale za následek to, že se cítí ještě chladněji.

Rýma: Jak se jí co nejrychleji zbavit? Podívejte se na video: 

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Únorové dny jsou pro vás náročné, protože nejste ve svojí kůži. Přeci jen jste milovníci teplejšího počasí a mráz vám nedělá dobře. Jestli se chcete vyhnout splínu, drobným hádkám či…