Ženská ejakulace neboli mokrý orgasmus: Co to je a jak ho dosáhnout?

Ženská ejakulace neboli mokrý orgasmus: Co to je a jak ho dosáhnout?

Mokrý orgasmus je jev, který nedává spát mužům ani ženám. Muži ho u žen touží docílit, zatímco ženy se za něj často stydí. O co jde a jak se projevuje?

Co to je ženská ejakulace?

Dříve byla ženská ejakulace považována za mýtus, dnes už se ví, že jde o skutečnost. Vlivem specifického dráždění dojde žena k hlubokému vnitřnímu orgasmu, který provází výstřik tekutiny – což je právě ženská ejakulace. Někdy jde jen o pár kapek, jindy to může být silný proud připomínající moč, který neznalé jedince může pořádně zaskočit. Za mokrý orgasmus jsou zodpovědné Skeneho žlázy, které jsou součástí zevních ženských pohlavních orgánů. Jsou umístěny v horní stěně vaginy poblíž spodního konce močové trubice a ústí buď do močové trubice, nebo do vulvy poblíž otvoru močové trubice. Odborníci je často nazývají ženskou prostatou a právě jejich drážděním v oblasti bodu G dochází k vylučování tekutiny. Ženské ejakulaci se také říká squirt.

TIP NA VIDEO: Podívejte se na rozhovor s expertkou na ženskou sexualitu:

Pokračování 2 / 5

Není třeba se stydět

Mnoho žen, které mokrý orgasmus zažily, přiznává, že měly pocit studu. Některé netušily, že něco takového existuje, jiné sice o existenci ženské ejakulace možná slyšely, ale myslely si, že se dá vidět pouze v pornofilmech. Ať tak nebo tak, žena při mokrém orgasmu může vyloučit velké množství tekutiny, což ji vede k názoru, že se jedná o moč, proto se před partnerem stydí. Pravdou ale je, že většina dnešních mužů o existenci ženské ejakulace ví, a pokud se jim podaří jí u ženy docílit, je to pro ně ta největší odměna.

Pokračování 3 / 5

Kolik tekutiny se vyloučí?

Na tuto otázku neexistuje jednoznačná odpověď. Každá žena je jiná a vyžaduje jinou stimulaci, stejně tak je jiné i množství jejího „ejakulátu“. Obecně se uvádí, že obsah tekutiny může být od čajové lžičky až po několik polévkových lžic. Jistě víte, že pokud muž během noci opakovaně souloží, spermatu po prvním orgasmu už neprodukuje v takovém množství. U žen a jejich mokrého orgasmu je tento jev podobný.

Pokračování 4 / 5

Opravdu nejde o moč?

Řada lidí, kteří s takzvaným squirtem nemají zkušenost, mylně ženskou ejakulaci zaměňuje za moč. Je to také tím, že tekutina vychází ze stejných míst, o moč však nejde, i když jí trochu obsahovat může. Ženský ejakulát je ale spíš čirá nebo mírně mléčně zabarvená vodnatá tekutina s obsahem fruktózy, sacharózy a kyseliny fosforečné.

Pokračování 5 / 5

Jak mokrého orgasmu docílit?

Jedno je jisté, pokud jste ještě mokrý orgasmus nezažila, chce to velkou dávku trpělivosti jak vaší, tak i partnerovy. Ženská ejakulace přímo souvisí se stimulací bodu G, to není žádná novinka. Pomůže také ale, když budete pravidelně cvičit Kegelovy cviky, a jakmile ucítíte, že se blíží orgasmus, začnete stahovat svaly pánevního dna a trochu zatlačíte. Nebuďte překvapená, když se vám mokrého orgasmu nepodaří docílit napoprvé ani napodruhé. Někdy to zkrátka trvá a stává se, že ženskou ejakulaci nezažijete nikdy. Pokud je ale váš sexuální život po všech stránkách uspokojivý, není třeba se kvůli tomu trápit.

Doporučujeme

Články odjinud