Komentáře k článku zpět na článek

j66 23. 7. 2015 | 16:46

Mata69: Já ženskou obřízku nehájím, na druhou stranu nevím jáký měla a má účel, třeba to byla forma antikoncepce? Všechny ženy asi problémy nemají, možná to bude na úrovni problémů s očkováním. Ono se v článku napíše jen něco . Nedávno jsem četla o nějaké kampani myslím že na FB jak nějaké celebrity propagují vložky a tampony v zrovna to také bylo snad v Africe . Že dnes při menstruaci je žena doma, což ji omezuje atd. A s používáním tamponů , vlažek s křidél ji nic omezovat nebude. A už nikdo nenapsal, já myslím že daná celebrita to ani nevěděla, že když má žena v těchto "necivilizovaných" společnostech menzes, tak je nečistá a většinou nesmí nic dělat Tudíž si vlastně odpočine. No ale když bude používat tampony může dělat pořád. Tak jen jestli to s tou obřízkou není něco podobného.

Mata69 23. 7. 2015 | 12:57

j66: a zcela jistě by se měly ohradit hlavně ty ženy, kterých se to týká, kde u takových aktů asistují matky dcer, stejné matky, které si to jako mladé holčiny prožily taky a nechají to dál dělat svým dcerám. Jestliže to tam ty ženy berou jako nutnost, jako něco co patří k ženskému životu - asi s tím celá "civilizovaná" společnost nic nenadělá.
A pokud takový zákrok na ženě zjistí lékař v Evropě, asi by měl být povolán k zodpovědnosti ten, kdo jí to provedl. Takhle mi to připadá, že se to tiše toleruje.

Mata69 23. 7. 2015 | 12:54

j66: možná kdyby při mužské obřízce dotyčnému odstranili třeba i žalud, nebo celý penis (což by jaksi bylo asi kontraproduktivní) - asi by to bylo bráno na roveň ženské obřízky. Chlap bez toho kousku kůže může docela dobře dál fungovat (a taky funguje), kdežto jak je z článku jasné, žena po tak drastické obřízce má doživotní vážné potíže.

j66 23. 7. 2015 | 09:23

To je zajímavé, že mužská obřízka je v pořádku. To je úplně stejné zohavování , protože obřezaný úd je také ošklivý. Nebo úplně stejně hnusné je prodlužování krku obručeny, proděravělé ušní lalůčky pod. Já tedy nevím, proč my řešíme obřízku v Africe, především by si to měly řešit africké ženy, pokud jim to nevyhovuje. A pokud to dělají dětem tady v Evropě , tak být nekompromisní, žádné multi-kulti. To je pak schizofrení situace, proti obřízce v Africe slovně bojujeme a proto praktikované obřízce v Evropě nic neděláme.

Přečtěte si také

Horoskopy

Nezkoušejte nic nového, pokud se na to skutečně necítíte. Na druhou stranu nebuďte až moc stydliví. To…

Nejčtenější články

Doporučujeme