Ženské akty a portréty k vidění v Dobré trafice

16. 10. 2006
Ženské akty a portréty k vidění v Dobré trafice
6. října 2006 - Celkem dvanáct aktů a portrétů fotografa Petra Ulrycha je během října k vidění v Dobré trafice na Praze 1. Jedná se o samostatnou prodejní výstavu ateliérové tvorby tohoto umělce z let 2005 až 2006 nazvanou AKT – PORTRÉT.

Soubor černobílých kolorovaných fotografií, jenž obsahuje díla jako Salome nebo Women in black, si mohou návštěvníci prohlédnout v originálním prostředí kavárny Dobrá trafika až do konce října 2006. Specifikem Ulrychovy tvorby je jednak proces zpracování fotografií, jejichž finální podoba je tvořena technikou počítačových grafických úprav a kolorování, a jednak to, že od každého obrazu existuje pouze jeden signovaný, certifikovaný a notářsky registrovaný tisk a že kompoziční součást každého díla tvoří originální autorský rám.

„Nahota je druhotná, ostatně dnes už nikoho nešokuje. Tělo ale zůstává nejpřirozenějším médiem, jaké si výtvarník může přát… Je tvárné a interaktivní, mluví, i když o tom neví. A ke každému z nás trochu jiným jazykem,“ dodává ke své tvorbě fotograf Petr Ulrych.

S tvorbou Petra Ulrycha se mohou zájemci seznámit i ve stále expozici v bytovém studiu Karabuka ve Finské ulici v Praze, kde jsou jeho fotografické obrazy z Asie. V příštím roce budou realizovány dvě pražské výstavy výtvarných fotografií z cest po Indii. Během ledna v Galerii FotoŠkoda a v březnu v galerii Růžová čajovna.

Petr Ulrych AKT – PORTRÉT 1. – 31. října 2006 Dobrá trafika, Újezd 37, Praha 1 www.ulrychfoto.cz

Petr ULRYCH se narodil v roce 1965 a žije v Praze. Po absolutoriu televizní a filmové katedry fakulty žurnalistiky Univerzity Karlovy (1987) pracoval jako novinář a fotograf na volné noze. Po barvité řadě dalších profesí založil v roce 1992 jazykovou školu, kterou vedl do roku 2005.

Petr Ulrych se řadu let také věnoval literatuře. Kromě četného publikování povídek v Literárních novinách, vydal pět knih, z nichž nejvýznamnější jsou „Deníky malíře srdcem“ (rozhovory s malířem a grafikem Josefem Jírou, Paseka, Praha 1997) a dvě knihy vydané v brněnském nakladatelství Petrov (v němž Ulrych patřil ke kmenovým autorům spolu s Michalem Vieweghem, Ivanem Wernischem, Pavlem Šrutem a dalšími) „Přeludy“ (povídky, 1998) a „Srdce marionet“ (román, 2000).

Od roku 2005 se profesionálně věnuje umělecké fotografii. Žánry Ulrychových prací jsou zejména akt, portrét a výtvarné fotografie z cest.

foto: fotografie P. Ulrycha, plakát k výstavě AKT – PORTRÉT zdroj: Stance Communications, s.r.o.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Když vám bude chtít partner pomoc a podpořit vaše nápady, tak se tomu nebraňte. Moc dobře ví, že nejste úplně ve své kůži. Jakmile odmítnete jeho pomocnou ruku, mohl by se dokonce urazit.…

Nejčtenější články

Doporučujeme