Ženy pod nadvládou mužů

19. 4. 2002
Ženy pod nadvládou mužů
Milé dámy, také vám občas připadá, že hlavní slovo ve vašem životě má muž? Že váš miláček, do kterého jste tak šíleně zamilovaná, převzal kontrolu nad vaším životem a vy se řídíte pouze jeho pokyny a poslušně plníte každé jeho přání?

Ženy pod nadvládou mužů

Milé dámy, také vám občas připadá, že hlavní slovo ve vašem životě má muž?
Že váš miláček, do kterého jste tak šíleně zamilovaná, převzal kontrolu nad vaším životem
a vy se řídíte pouze jeho pokyny a poslušně plníte každé jeho přání? Snažíte se udělat všechno proto, aby byl spokojený? Své zájmy, tajná přání a sny necháváte daleko za sebou a upřednostňujete pouze ty jeho? Abyste lépe pochopily o čem mluvím, zkusím vám zde přiblížit, jak by se vaše přílišná starost o vaše milého mohla zvrtnout velmi rychle ve váš neprospěch.
Jistá mladá dáma, jménem Monika se velmi zamilovala do sebevědomého
a pohledného mladíka. Monika měla svůj byt, slušnou práci a své zájmy. Její velkou vášní byla hra na klavír. Na mladíkovi obdivovala úplně všechno, oslňovalo jí hlavně to, jak se zajímal o všechno co dělá, nosil jí skoro každý den květiny, byl ochoten poslední stovku utratit za nádhernou rudou růži pro ní, kleknout si v dešti na kolena a vyznat jí před překvapenými kolemjdoucími lásku a k tomu přidat zlatý prsten na důkaz své lásky, jindy zase věnoval poslední peníze z peněženky žebrajícímu stařečkovi v metru, zahrnoval jí krásnými slovíčky. Měla pocit, že on obdivuje každé její slovo a gesto. Kdykoliv se s ním někde objevila, cítila na sobě závistivé pohledy žen, on musel být vždy středem pozornosti a hlavním bavičem společnosti. Byl prostě úžasný a ona si vedle něho připadala jako královna s výsadním právem vlastnit tohoto obdivuhodného muže. Není divu, že se brzy rozhodla,
zejména po jeho neustálém naléhání, prodat svůj útulný byteček a nastěhovat se k němu do malého domku několik kilometrů za Prahou. A jak dopadlo jejich společné soužití?
V mladíkově životě se toho moc nezměnilo, dál byl úspěšný ve své práci, dál byl středem pozornosti - hlavně ve společnosti žen, jen mu odpadly takové povinnosti, jako starání se o domácnost a o to, co zda má na druhý den vyžehlenou košili do práce. Jeho vydatný přísun květin a hezkých slovíček poněkud omezil - většinou na strohé příkazy
a Monice nakázal, že její milovaný klavír musí z domu okamžitě zmizet, jelikož má negativní vliv na jeho migrény. Monika se snažila dělat všechno proto, aby její miláček byl spokojený. Starala se o domácnost, kuchtila, myla, prala, žehlila, nakupovala, svou nejlepší kamarádku se kterou se před tím scházely alespoň jednou za čtrnáct dní viděla jednou za tři měsíce, protože si mladík nepřál, aby kamkoliv chodila bez něho. Na klavír skoro zapomněla, ale za to musela vždy svého milého pokorně ač s nechutí následovat do posilovny, hospody nebo na nějaký nudný večírek. Měla strach, že kdyby všechno tohle nedělala, opustil by ji nebo třeba podvedl a ona by to nepřežila. Začala na něho žárlit, podezřívat ho a tak začaly vznikat první hádky, které se stupňovaly jak na intenzitě tak na četnosti. Nakonec se Monika na něm stala naprosto závislou a svůj život totálně podřídila jemu. Mladíkovi to zjevně dělalo moc dobře a časem toho také začal ošklivě zneužívat. Jednoho dne Moniku opustil kvůli jiné dívce. Monice nezůstalo nic, neměla najednou kam jít, neměla pro co ani pro koho žít, jediné pro co poslední dobou žila byl on a ten jí opustil a zradil. Celý svět se jí zhroutil před očima. Trvalo dlouhou dobu, než se Monika vzpamatovala a získala opět důvěru k mužům, jen byla tentokrát mnohem opatrnější.
Z toho vyplývá, milé dámy, velké poučení - zvlášň pro ty, kterých se to týká, vždy, než se rozhodnete přestěhovat se ke své lásce,velmi dobře to zvažte, když už to uděláte, od začátku si stanovte svá pravidla a informujte o nich partnera, dohodněte se, kdo bude kterou práci v domácnosti vykonávat, sdělte mu, že máte ráda svého koníčka a hodláte se mu
i nadále věnovat a rozhodně kvůli němu nechcete přijít o kamarádku ani o nervy. Stejně tak vyslechněte druhou stranu a oba zvažte, zda jste ochotni na takto stanovená pravidla přistoupit. Neberte svého partnera jako jediný smysl svého života, snažte se nebýt na něm úplně závislé, myslete také na sebe a své zájmy a na to, že i kdyby vás někdy opustil, což by pro vás bylo jistě hrozné, budete mít stále pro co žít. Ujišňuji vás, že ten pravý se vám bude snažit ve vašich požadavcích vyjít maximálně vstříc.
Ještě jedna rada na závěr, občasné rozmazlování svého miláčka není určitě na škodu, taková večeře při svíčkách následná společná koupel ve vaně plné voňavé pěni, krajkové prádélko….

Autor: Katka Knapová

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

I kdyby dnes za vámi někdo přišel s problémem, anebo žádostí o krátkodobou půjčku, zavřeli byste mu dveře pod nosem. V poslední době jste se tolikrát napálili, že už o ničem podobném…

Nejčtenější články

Doporučujeme