Ženy používají o Vánocích třikrát více make-upu než v jinou část roku

21. 12. 2012
Ženy používají o Vánocích třikrát více make-upu než v jinou část roku
Vánoce jsou svátky klidu, míru a výrazného make-upu. Vyplývá to z britského průzkumu, podle něhož si ženy na obličej aplikují před vánočním večírkem či sváteční oslavou dvanáct kosmetických výrobků. To je třikrát více než při líčení v jinou část roku.

Běžný den v průběhu roku si aplikují pouze čtyři produkty určené k líčení a kolem osmi přípravků pro významné večery a události vyjma Vánoc.

Zvyšuje se tak přirozeně i čas strávený před zrcadlem, pro běžné každodenní líčení stačí ženám asi dvacet minut, pro významné události aplikují make-up čtyřicet minut a pro vánoční party a oslavu dokonce celou hodinu.

„Čtveřici nezbytností pro většinu roku tvoří řasenka, podklad, zdravíčko a lesk na rty,“ tvrdí autoři průzkumu ze společnosti Debenhams.

Pro významnější líčení přibývá oční linka, rtěnka, stíny a bronzový pudr. O Vánocích se přidávají nalepovací řasy, třpytky, rozjasňovač a fixační sprej, který udržuje líčení beze změny delší dobu.

V prosinci ženy také vyrážejí na večírky mnohem častěji než v jinou část roku a spotřebují toho měsíce nejvíce kosmetiky.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Rodinní příslušníci mají nyní zásadně kladný vliv na posun ve vašem profesním životě. Mars je v pasivním postavení, které typickým Vodnářům vytváří nepříjemné prostředí k práci. Jiná je…

Nejčtenější články