Ženy přiznaly: Tyto zážitky nás zranily, už na Velikonoce neotvíráme dveře

18. 4. 2022
Je to už druhý rok, kdy Velikonoce probíhají trochu jinak, než jste asi doposud byla zvyklá. U dveří nezvoní koledníci a vy nerozdáváte barvená ani čokoládová vajíčka. Jsou však ženy, kterým tyto tradice nechybí a dveře na Velikonoce neotvírají již dlouhá léta. Proč?

PAVLA: Pozadí plné modřin

Mí rodiče celé roky závodně tancovali a mě odmala vedli k tanci také. V našem městě má tento koníček celkem velkou tradici a věnuje se mu hodně lidí. Kluci z tanečního kroužku tak chodili koledovat každý rok společně napříč generacemi. Pamatuji si, že u nás vždycky zvonili jako u prvních už kolem šesté ráno, to bylo ještě v pohodě. Jenže svoji trasu u nás také každoročně uzavírali a z toho jsem vždy měla hrůzu. Tou dobou už totiž měli slušně upito a nezapomněli mně, mámě i sestře ještě jednou naložit. Rok co rok jsme všechny končily s obrovskými modřinami na zadku i stehnech, protože pánové nás opravdu nešetřili. A rok co rok se situace opakovala. A tak jsem si řekla, že až jednou budu mít možnost rozhodovat o tom, jestli někoho na Velikonoce pustím k sobě domů, zamknu se na sedm západů nebo odjedu někam hodně daleko. Za víc než čtyřicet let se na tomto přístupu vůbec nic nezměnilo, velikonoční zvyky prostě vynechávám.

TIP NA VIDEO: Podívejte se, jak podle tradic probíhají každý rok velikonoční svátky.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

První podzimní měsíc se blíží ke svému konci a vy jste stále nepříjemně naladění. I když je to o poznání lepší než před pár dny, stále nejste v kondici. Bohužel se vaše forma nezlepší, do…