Ženy versus muži: Jak rozdílní jsme v tom, co nás v sexu vzrušuje? | Foto: iStock

Foto: iStock

Ženy versus muži: Jak rozdílní jsme v tom, co nás v sexu vzrušuje?

O tom, že mužská a ženská sexualita je rozdílná, už dávno není pochyb. Jaké jsou ale naše touhy a jak moc se liší od těch mužských? Chceme v posteli to samé, nebo nás vzrušuje úplně něco jiného?

Vzrušující žebříček

Seznamovací platforma pro zadané IllicitEncounters.com přišla nedávno s žebříčkem deseti věcí, které nejvíce působí na sexuální libido mužů a žen. Asi vás nepřekvapí, že se podle jeho výsledků apetit žen a mužů značně liší. Které věci mají rádi muži i ženy, a v čem se naopak rozcházejí? Jak se ukazuje, na společném orgasmu záleží oběma pohlavím, přesto pánové více myslí na vlastní potěchu.

Jaké pokuty vám hrozí za sex na dovolené? Podívejte se na video:

Pokračování 2 / 7

Pro ženy je top společný orgasmus

V průzkumu sestaveném seznamkou IllicitEncounters.com se jako jasný top v případě sexuálního vzrušení žen umístil společný orgasmus obou partnerů. To, že je společné vyvrcholení vzrušuje, v anketě webu uvedly až dvě třetiny žen. Ženy jsou totiž oproti mužům více emočně zaměřené, díky čemuž jsou také více ohleduplné. I při milování tak evidentně myslí stejně jako na své potěšení i na prožitek svého partnera. U pánů se společný orgasmus umístil až na čtvrtém místě.

Pokračování 3 / 7

Sex na dovolené? Dámy mu fandí víc

Pokud patříte mezi ženy, které si milování s partnerem nejvíce užívají během dovolené, rozhodně v tom nejste sama. Zdá se, že uvolněná atmosféra plná požitků a nových možností vyhovuje většině žen. Navíc jim přidává také sexuální apetit. Sex na dovolené uvedly mezi nejvíce vzrušujícími věcmi až čtyři z deseti dotázaných žen. Jde tak o zajímavou příležitost, jak můžete s partnerem zlepšit svůj sexuální život. U mužů se ale sex na dovolené umístil až na desáté příčce žebříčku, zatímco v seznamu žen byl hned na druhé pozici.

Pokračování 4 / 7

Orální sex překvapivě preferují ženy

I když byste možná čekala, že orální sex preferují spíše muži, výsledky průzkumů mluví jinak. Až 35 % žen v průzkumu uvedlo, že pro správné nabuzení dává přednost orálnímu sexu před dalšími hrátkami. Zajímavé je, že v odpovědích pánských respondentů se orální sex umístil až na překvapivém osmém místě.

Pokračování 5 / 7

Obě pohlaví láká aféra

Některé představitelky něžného pohlaví podle dotazníku láká víkendová aféra s milencem. V žebříčku sexuálních vzrušení dam se umístila hned na čtvrtém místě. Podobně jsou na tom i muži, i když ti přisoudili víkendovým hrátkám s milenkou poněkud vzdálenější, šesté místo na seznamu svých sexuálních lákadel. Vzhledem k tomu, že právě mužům se často dává nálepka větších záletníků, je toto zjištění přinejmenším překvapivé.

Pokračování 6 / 7

Romance v čistém povlečení

Dámy mají oproti mužům i poněkud originálnější choutky, jak uvádí Adam Durčák z e-shopu Ruzovyslon.cz: „Šesté místo v žebříčku věcí, které vzrušují dámy, patří sexu s bývalým partnerem, sedmé erotickým hrátkám na čerstvě vypraném povlečení. Na osmé pozici stanul sex k narozeninám a žebříček pak uzavírá na devátém místě sex s cizincem a na desátém valentýnský sex, který milují zejména romantické typy,“ komentuje výsledky prodejce.

V tom se vesměs shodují s pány, kteří na seznamu největších vyvolávačů libida uvedli navíc erotické nahrávky milování s partnerkou, které se umístilo na pátém místě žebříčku, nebo milování venku, které skončilo na deváté příčce.

Pokračování 7 / 7

U mužů vede první sex

Zatímco ženy většinou pomýšlí ve svých sexuálních představách na svého partnera, z výsledků průzkumů vyplývá, že pánové to mají trochu jinak. Na prvním místě žebříčku věcí, které muže vzrušují, se totiž na rozdíl od dam, které mají nejraději společný orgasmus s partnerem, objevuje sex s novou partnerkou. Tuto odpověď uvedlo až 56 % mužů. Zajímavé jsou také druhá a třetí příčka žebříčku. Na druhém místě je pro muže milování s bývalou partnerkou, kdežto u žen je sex s bývalým partnerem až na šestém místě.

Na třetím místě se pro 35 % dotázaných mužů umístil pohlavní styk s cizí ženou. Sex s neznámým cizincem se ale v seznamu vzrušení žen vůbec nevyskytuje. 

Doporučujeme

Články odjinud