Ženy z měst si hledají bohaté partnery

31. 5. 2002
Ženy z měst si hledají bohaté partnery
Ženy z větších měst preferují při volbě partnera bohaté muže, zatímco jejich maloměstským a vesnickým kolegyním na majetku příliš nesejde. Vyplývá to z nového průzkumu, kterého se zúčastnilo několik stovek žen ze zemí Evropské unie.

Ženy z měst si hledají bohaté partnery

Klepněte pro větší obrázek Ženy z větších měst preferují při volbě partnera bohaté muže, zatímco jejich maloměstským a vesnickým kolegyním na majetku příliš nesejde. Vyplývá to z nového průzkumu, kterého se zúčastnilo několik stovek žen ze zemí Evropské unie.

Studie, ve které odborníci srovnávali osobní názory zúčastněných žen podle velikosti sídel, v nichž bydlí, probíhala několik týdnů prostřednictvím dotazníků v mnoha novinách a denících. Experti zjistili, že dívky a ženy, které jsou spíše citově založeny a partnera si vybírají především podle jeho osobnosti, bydlí v menších městech a na vesnicích. Finanční zabezpečení partnera a hmotné statky pak upřednostňují hlavně ženy žijící ve velkoměstech.

Odborníci přiznávají, že si nejsou stoprocentně jisti, proč k tomuto jevu dochází. „Nějak si to nedokážeme přesně vysvětlit. Může to být zřejmě způsobeno faktem, že se nároky a požadavky žen při výběru partnera zvyšují v přímé úměře s rostoucími možnostmi, které jim větší města nabízejí,“ míní Kevin McGraw z Virgin University ve Velké Británii.

Dalším důvodem může být skutečnost, že takzvané „zlatokopky“, tedy ženy, které hledají bohaté muže, se kvůli větším možnostem stahují právě do velkoměst a v menších městech a na vesnicích se tudíž vůbec nevyskytují.
Tuto tezi potvrzuje Jane Montgomeryová z malé vesnice na jihu Británie. „Měla jsem kamarádku, která pořád snila o bohatém a krásném manželovi, který by jí snesl modré z nebe. Nakonec ho našla přímo v Londýně. Já jsem tak vysoké požadavky neměla a tak jsem zůstala tady doma. Myslím, že muži na vesnici jsou upřímnější a také daleko více pro rodinu,“ dodala Jane.

zdroj: Plus

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

Bez velkého váhání využijte možnosti investovat, pokud se vám dnes naskytne. Když už nevyděláte pořádný balík, tak určitě neproděláte. Vypadá to ale, že risk pro vás bude tentokrát zisk.…

Nejčtenější články

Recepty pro vás Další recepty