Amanda Seyfried Profimedia

Amanda Seyfried Profimedia

Amanda Seyfried trpěla depresemi Profimedia
J.K. Rowling Profimedia
J.K. Rowling chodila na terapie kvůli depresím Profimedia
Emma Stone Profimedia
18
Fotogalerie

Zeta-Jones, Winfrey, Swift: Slavné ženy, které trpí duševními poruchami

Nemoci a neduhy se nevyhýbají ani slavným, a stejně tak duševní poruchy. Řada známých hereček a zpěvaček moc dobře ví, jaké to je bojovat s depresemi, úzkostmi, panikou či poruchami příjmu potravy. Které slavné ženy to postihlo?

Amanda Seyfried (33)

Amanda prodělala léčbu depresí a nepopírá, že v ní pokračovala i během těhotenství. V 19 letech jí diagnostikovali obsedantně-kompulzivní poruchu a úzkosti. Vždy se bála věcí, které by se mohly stát neplánovaně, vše potřebovala mít přesně naplánované. Bála se také, že ztratí kontrolu nad svým tělem, a až poté, co si vyslechla diagnózu, pochopila sama sebe a mohla se začít léčit.

Pokračování 2 / 9

J. K. Rowling (53)

Slavná spisovatelka začala trpět těžkými depresemi poté, co se jí rozpadlo první manželství. Popsala ho jako krátké a katastrofální. Snažila se dostat zpátky na vlastní nohy, a to jako svobodná matka. Z nejhoršího jí pomohli terapie, psaní a správný muž. Dnes všem vzkazuje, aby své problémy nedrželi v sobě.

Pokračování 3 / 9

Emma Stone (30)

Sladká a talentovaná herečka trpěla od mala těžkými záchvaty paniky. Poprvé se s nimi setkala ještě dávno před svou hereckou kariérou. Byla zrovna u svého kamaráda, když najednou začala panikařit, že jeho dům hoří. Díky terapiím se ale této duševní poruchy po třech letech zbavila.

Pokračování 4 / 9

Oprah Winfrey (65)

Oprah často o svých duševních problémech hovoří veřejně. Poté, co se dozvěděla, že film Milovaná, ve kterém hrála hlavní roli, nebyl až tak úspěšný, naprosto se zhroutila a začalo pro ni opravdu těžké období. Začala všechny své pocity potlačovat a deprese zajídat.

Pokračování 5 / 9

Taylor Swift (29)

Tak tomu možná ani neuvěříte! Tahle známá kráska trpěla úzkostmi kvůli nízkému sebevědomí. Ještě před svou pěveckou kariérou nenáviděla každou křivku svého těla. Postupně se naučila nacházet věci, které má na sobě ráda, a také si je často připomínat. Poté, co se stala slavnou, ji některé nenávistné komentáře zase dostávaly na dno. Učí se ale tyhle věci nevnímat a snaží se zaměřit se hlavně na to dobré kolem sebe.

Pokračování 6 / 9

Catherine Zeta-Jones (49)

Tuhle herečku milujeme už léta. Nikdy by nás ale nenapadlo, že za skvělými filmy, které natočila, se skrývá její boj s bipolární poruchou, při níž se střídají pocity hluboké deprese a smutku s euforií a nepřiměřenou veselostí. Catherine tvrdí, že se pocity naučila ovládat, a vzkazuje všem, aby otevřeně o svých problémech mluvili a vyhledali pomoc.

Pokračování 7 / 9

Kristen Stewart (29)

Mladá herečka, která je známá zejména díky filmové sérii Stmívání, prý trpěla těžkými záchvaty paniky, a to zejména při natáčení. Prošla si prý těžkým obdobím sporů, které se podepisovaly na jejím zdraví v podobě neustálých bolestí žaludku. Momentálně to vypadá, že se její život obrací k lepšímu.

Pokračování 8 / 9

Demi Lovato (26)

Demi Lovato si prošla depresemi, úzkostmi i poruchou příjmu potravy. Podle ní to, co uškodí člověku ještě více, je nedostatek komunikace s lidmi s podobnými potížemi. Právě sdílení je to, co člověka nakopne. Demi navíc pomohly meditace, psaní a malování.

Pokračování 9 / 9

Miley Cyrus (26)

Miley vypadá jako energická, bezstarostná a nic neřešící mladá žena. Bylo pro ni velmi těžké přiznat, že měla záchvaty úzkosti. Projevovaly se strachem, že do ní uhodí blesk, že náhle ztratí vědomí nebo že bude zvracet na veřejnosti. Zdá se ale, že s úzkostmi statečně bojuje.

Doporučujeme

Články odjinud