Zhubněte do plavek podle svého živlu: Ohnivá se zumbou, zemská s tancem

Zhubněte do plavek podle svého živlu: Ohnivá se zumbou, zemská s tancem

Ladíte formu na léto na poslední chvíli? Toužíte po štíhlém a opáleném těle, jaké předvádějí modelky a hvězdy na svých selfíčkách z dovolené? Nebo se jen v plavkách chcete cítit dobře a bez přetékajících špíčků? Zkuste sport ideální pro vaše znamení.

Jaký sport je ideální? 

Všech dvanáct znamení horoskopu se rozděluje podle čtyř živlů na ohnivá, zemská, vzdušná a vodní. Věnujte pozornost tomu, jestli své tělo netrápíte sportem, který je vašemu živlu cizí. Nezhášejte například vášeň ohnivců plaváním v bazénu. A praktická zemská znamení, která stále usilují o dokonalost, by se zase neměla nutit do kolektivních sportů. Ty vyhovují spíše vzdušným znamením.

Pokračování 2 / 5

Živel ohně

Berani, Lvi a Střelci

Ohnivá znamení mají často velký temperament a sklony k výbušnosti. Takže využijte všech svých dobrých i špatných vlastností. A při sportu dřete, kopejte, zatínejte svaly, dejte si pořádně do těla a poťte se! Kila půjdou dolů a vaše nálada bude explozivní! Zkuste box, rychlé bojové sporty, klasický aerobik nebo třeba zumbu.

Tip: 

Berani by neměli prorážet zeď hlavou! Pozor na délku tréninků, hrozí úrazy a přetížení.

Střelci mívají citlivé dolní končetiny. Takže při kickboxu pozor na kyčle.

Lvi jsou ovládáni obrovskou energií a vášní. Mezi citlivá místa Lvů patří zrak a páteř. Nezapomeňte na to při cvičení!

Pokračování 3 / 5

Živel vody

Raci, Štíři, Ryby

Flegmatičtí Raci, Štíři a Ryby nechávají věci plynout jako při pohybu vodní hladiny. Ať jsou to emoce, proud intuice či vcítění se do druhých. I při sportování potřebují, aby k aktivitě, kterou tráví čas, měli dobrý vztah.  Zapojíte-li do svých tréninků vodu, ať už v realitě při jakémkoli vodním sportu, anebo si vyberete sport, který proudění vody připomíná, máte vyhráno!

Zpevněte si tělo a uklidněte mysl například při józe anebo tai-chi. Navíc některé jogínské pózy zacvičené na pláži při západu slunce se na Facebooku tak skvěle vyjímají.

Tip:

Vytrvalost a silná vůle Raků se silně projeví i při trénincích. Naordinujte si však také dostatek odpočinku a pobytu s rodinou. Jinak vás dostihne chmurná nálada!

Bojovní a bystří Štíři pozor na sportovní zranění a křečové žíly. K dobrému pocitu z vlastního těla pomůže Štírům vnitřní očistná kúra.

Vnímavé a po klidu toužící Ryby by neměl na „vodě“ zastihnout chlad. Hrozí nastydnutí. Kvůli častým problémům s bolestmi kříže a kyčlí doporučujeme Rybám tai-chi. Ideální sport pro pohybový aparát!

Pokračování 4 / 5

Živel vzduchu

Blíženci, Váhy a Vodnáři 

Na jakýkoli kolektivní sport Blíženci, Váhy a Vodnáři sáhnou, ten jim půjde. A jistě jim pomůže i k hubnutí. Vzdušná znamení se ráda učí nové věci, dokáží výborně komunikovat a jsou silnými týmovými hráči. Jen někdy potřebují u dané aktivity tak trochu přidržet. Mají tendenci utéct zase k jiné aktivitě. Chcete-li ještě trochu shodit do plavek, tak výborně se rýsuje postava například při moderním či výrazovém tanci.

Touhu sportovat s ostatními si uspokojíte třeba při tréninku volejbalu, fotbalu anebo florbalu. Anebo dejte dohromady partičku dvou, tří přátel a uspořádejte každodenní skupinové běžecké tréninky.

Tip:

Blíženci, naučte se při sportu dobře dýchat. Žádné mělké nadechování! To je vaše Achillova pata. Do tréninku zařaďte také dostatek spánku a relaxace! Nutně ho potřebujete.

Každý sportovní tým jistě potřebuje talentovaného hráče – vyjednavače. Ideální role pro intelektuální a harmonické Váhy. Chcete-li zhubnout, vynechte úplně alkohol. 

Vodnáři musí porazit svoji nejhorší vlastnost – lenost. Jinak se do formy nedostanou. Kromě vhodné stravy se zaměřte na sporty na čerstvém vzduchu.

Pokračování 5 / 5

Živel země

Býci, Panny i Kozorozi

Býci, Panny i Kozorozi dobře vědí, že postava a slušné sportovní výkony se musejí vymakat. Jejich realismus a praktičnost spolu s nedozírnou kritičností k ostatním, ale i k sobě je ženou za perfektními cíli, které si sami stanovují. A mají šanci toho dosáhnout, nechybí jim ani ctižádost ani zodpovědnost k tréninkům.

Zemská znamení mají šanci, že do plavek ještě stačí zhubnout. Řeknou si: „Je to třeba“ a prostě to dají.  Ale potřeba je také trocha radosti, milá zemská znamení! Co takhle užít si párové společenské tance, které jsou na hubnutí ideální. Zafuníte si při aerobiku i bruslení na in-linech. A dokonalé provedení jednotlivých cviků a pohybů můžete trénovat v józe nebo pilates.

Tip: 

Býci musí zapnout pověstnou vůli a energii a odolat takovým radostem ze života, jako jsou přebytek jídla a pití. Zvyšte okamžitě dávky pohybu!

Zrozenci Panny občas předstírají nemoc, a někdy dokonce skutečně onemocní, když se chtějí vyhnout nepříjemnostem. Neudělejte si z hubnutí strašáka!

Kozorozi mají tak silně vyvinutý smysl pro povinnost, že by i k letnímu hubnutí mohli přistupovat zachmuření a vážní. Je jisté, že kilečka sama dolů nepůjdou, ale jde to i s úsměvem!

Doporučujeme

Články odjinud