Zhubnete, když budete 1 hodinu denně chodit? Ano, ale dodržte tato pravidla

14. 6. 2020
Zhubnete, když budete 1 hodinu denně chodit? Ano, ale dodržte tato pravidla
Chůze má spoustu zdravotních benefitů. Přesto řada lidí nepovažuje chůzi za efektivní způsob, jak zhubnout. Zvláště ve srovnání s jinými formami cvičení. Jak to tedy je? Stačí, když budeme jednu hodinu denně chodit, abychom shodili přebytečné kilogramy?

Kolik zhubnete, když budete chodit jednu hodinu denně?

Chcete-li zhubnout, musíte přijímat za den méně kalorií, než kolik vydáte. Buď můžete zvýšit počet spálených kalorií pomocí cvičení, jako je chůze, nebo snížit počet kalorií, které konzumujete, nebo spojit obojí. Často se uvádí, že 0,5 kilogramu tělesné hmotnosti odpovídá 3500 kaloriím. Proto musíte snížit svůj kalorický příjem o 500 za den po dobu 7 dnů, abyste zhubli půl kilogramu. Pro většinu lidí, kteří chtějí zhubnout, je vhodný právě tento kalorický deficit, tedy 500 kalorií za den. Část tohoto deficitu lze dosáhnout 1 hodinou chůze denně. V závislosti na příjmu kalorií a pohybu může deficit 500 kalorií vést k úbytku hmotnosti 0,2–0,9 kg týdně, který odborníci považují za zdravý.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Volný den vás vybízí k péči o sebe sama a také o milovanou rodinu. Najednou spolu chcete trávit spoustu času a nebojíte se mluvit o svých bolístkách. Ještě nedávno to vypadalo s…