Komentáře k článku zpět na článek

Dasa52 19. 2. 2015 | 02:57

Na jednu stranu vám řeknu, že kdyby mi partner vzal mobil z ruky, protože chce něco říct, tak by to asi bylo to poslední, co by ve vztahu udělal. To bych neudělala ani 10 letému děcku. Na druhou stranu je třeba respektovat nějaká pravidla, pokud byla stanovena, což je dost důležité a v článku se o tom nic nepíše. Takže byla stanovena? Mluvili jste o tom, že vás to obtěžuje a stanovili jste si nějaké mantinely? Například že do ložnice mobil nepatří, že je to místnost, která má sloužit odpočinku a není tam váš partner sám. Nebo že o víkendu chcete trávit aspoň nějaký čas bez mobilu, abyste si mohla odpočinout a bavit se jinak (pokud možno společně s partnerem). Slušný dospělý člověk by měl respektovat právo na soukromí lidí, s kterými sdílí byt (a to nemluvím o lásce). Pokud ne, tak vlastně není co řešit. Možná už nejste tak zábavná, jako "tenkrát na začátku", když ho baví mobil víc nebo má na druhém konci někoho, s kým se baví lépe. To by bylo fajn zjistit tak, že se ho zeptáte. Dva dospělí lidé by se měli umět domluvit a pokud ne, tak by se měli umět rozejít - i to je umění. Samotné využívání technologií nepokládám za nic hrozného, sama používám mobil úplně stejně - místo knih, časopisů, novin, učebnic jazyků, mapy, kuchařky atd. atd. Nicméně partner má před aplikacemi skutečně přednost, aspoň v mém případě Teoreticky by se mohlo jednat i o nějaký druh závislosti, kterou je třeba řešit s psychologem, ale tomu moc nevěřím. Hledala bych za tím prozaičtější důvod.

Herulinka 18. 2. 2015 | 18:37

Napsaly jste to všechny velmi pěkně. Je fakt, že až když jsem si přečetla v článku, že je vidět hodně lidí s mobilama neustále v ruce, jsem si uvědomila, že to tak opravdu je. Sama jsem sice jednou z těch, co měli to první pádlo - Motorolu s vysouvací anténkou, ale tehdy jsem jezdila dost na motorce, tak jsem to brala jako bezpečnostní záležitost. A když někde nebyl signál, panečku, a že ho dříve bývalo velmi poskrovnu no a pár let uteklo a dneska, kdo nemá mobil v ruce, si může připadat ve společnosti jako ťululum. Takže závislost, psychický pocit méněcennosti, ono je to snadné do toho spadnout. Držím palce, ať se nám podobné nešvary vyhýbají. A pisatelce přeju, aby přítel přišel rychle k rozumu.

Yasmin.Hayatt 18. 2. 2015 | 11:38

Můj muž má se mnou opačný problém. Vyčítá mi, že používám telefon jako pevnou linku. Prostě ho mám věčně doma a on se mi nedovolá
Je jen jediná situace, kdy ho nedám z ruky a to když jdu s dětmi ven a hrajeme geocaching.
Pracovně zvedám telefon pouze mezi 9.00 - 17.00 od Po do Pá, jinak ani omylem
Aplikace a hry do mobilu? Ani omylem A kam mi mobil nesmí, je ložnice!!!

Elynor 17. 2. 2015 | 23:41

Člověk se nesmí nechat vyblbnout. Taky jsem dostala před rokem služební mobil, chytrý, s paušálem. Služební mobily "blbé" jsem měla už dřív, takže jsem co nejdřív provedla jednoduchou věc - kartu z chytrého telefonu vykuchala a přemístila ji do úplně obyčejného telefonu za pětikilo. No a mimo svou pracovní dobu ten služební mobil zvednu jen velice výjimečně - a to je volající děsně rád, že jsem to vzala, omlouvá se, že vyrušuje a že by si fakt nedovolil, kdyby to nebylo urgentní a jestli bych nemohla být tak laskava. Někdy jsem laskava, a někdy řeknu, že teď právě se mi vůbec nehodí být laskava a nechám se přemlouvat a vysvětlovat, že beze mě nelze atd. a pak tedy milostivě svolím udělat, co se žádá, ale ne hned teď, ale až večer, až budu u počítače. Aby si moc nezvykali. Pokud někdo zavolá v naprosto nekřesťanskou hodinu, tedy po osmé večerní, nebo před sedmou ranní, má prostě smůlu, i když je to sám nejvyšší šéf a majitel firmy. Však on se probere a uvědomí si, že zaměstnanci nevisí na hřebíčku volně k použití. Prostě musí člověk znát svou cenu a nenechat ze sebe udělat otroka. No a závislost na stahování blbinek, a hraní si s telefonem, to je podobné - bude to dělat ten, komu se to toleruje. Pokud bude důsledně a důrazně vyžadováno, že teď mobil zůstane někde odložen, lépe vůbec vypnut, pán si postupně zvykne. Chvíli bude možná protivný, ale to se nedá nic dělat, to jsou kuřáci taky, když přestanou kouřit

Mata69 17. 2. 2015 | 23:01

"měl Tomáš pár hodin smůlu, a choval se skoro jako alkoholik s abstinenčními příznaky! Nebylo s ním k vydržení."
Nejspíš opravdu získal závislost, bez legrace. Je to na léčení. Jenže takových je kolem spousta...bohužel. Ale mantinely, kdy bere telefony, si musí nastavit sám. Teď už je ale nejspíš pozdě.

Přečtěte si také

Horoskopy

Ani poslední zářijový den neleníte a věnujete se sportu. V jedné kolektivní aktivitě jste se našli a…