Komentáře k článku zpět na článek

Rambíša 8. 3. 2019 | 13:57

Má-li žena zdravé sebevědomí,těžko se dá nachytat na řečičky nějakého budoucího domácího diktátůrka,protože pozná hned na začátku vztahu,jaký doopravdy je. On by si taky na normální inteligentní ženu netroufl,podvědomě si hledá takovou,co je zaražená,zamindrákovaná,naivní a pod. Kdo se nechá od začátku vztahu dirigovat někam,kam vlastně nechce,se pak nemůže divit,kde to končí! Já dbala vždy na rovnoprávnost,domluvu o čemkoliv,a nestalo se mi,že by mne chtěl nějaký muž někam tlačit,kam bych já nechtěla. Znala jsem případy podivných vztahů, ale tam už od počátku bylo zaděláno na nerovnoprávnost ve vztahu,jen ta žena si nenechala poradit od zkušených,co by měla a neměla dělat....Mojí sestry býv.manžel ji tloukl,dělal hrozné věci,pak sliboval na kolenou jak se změní,byl to spíš věčný souboj dvou eg než dobré manželství,nakonec šli od sebe,on si našel jinou a ta ho diriguje a on poslouchá jak hodinky a je úplně jiný,než býval....

Elynor 4. 3. 2019 | 04:34

@L.: Těší mě, že se díky mým trapným komentářům cítíte být lepším člověkem. Jen bych vás upozornila, že si netykáme. Žádné písmeno L. mi dosud nebylo představeno.

L. 3. 3. 2019 | 18:24
L. 3. 3. 2019 | 18:18
Elynor 3. 3. 2019 | 08:28

@helza: Ano, asi je hodně takových manželek, co mají jako prioritu to hlídání pracně vyzískaného a načinčaného hnízdečka včetně manžela. I když si nemyslím, že je to pravidlo a že se nenajdou ženy, které by požadovaly, aby manžel byl pěkně doma, zatímco ony jsou někde pryč. A taky je sporné, jestli to, že sedí doma, je něčím lepší, než to, že by někam šly a požadovaly naprostou volnost. Podle mě je to dost jedno, teda z hlediska toho, kdo má nařízeno být doma, ať už s manželkou nebo bez ní. Možná s manželkou je to horší. Ani ve vězení nemají vězni dozorce 24 hodin denně u sebe v cele, a nemusí s ním sdílet lože.

helza 2. 3. 2019 | 17:26

@Elynor: I když rozdíl tady je. Skutečný despota ženu (potažmo žena muže) hlídá, ale sám vyžaduje naprostou volnost. A běda, kdyby se někdo ptal kde bude a jak dlouho. A to zase manželky o kterých píšeš nedělají, ty sedí doma se svým mužíčkem v hnízdě, které si vytvořily a které hlídají.

helza 2. 3. 2019 | 17:19

@Mata69: Setkala jsem se s tím psychologem mnohem později, byl supervizorem v TRENDU vozíčkářů, kde jsem pracovala jako dobrovolník a supervizi jsme měli povinně. A byl to skvělý psycholog (i mediálně poměrně známý). A nerozkličkoval. Takže jsem po letech byla i ráda, že poznal, že jsem jiná, než si myslil.

Mata69 2. 3. 2019 | 16:19
helza 2. 3. 2019 | 14:24

@Eva: "Obávám se, že rada, která zde padla, totiž párová terapie, je nanic. On na ní nepřistoupí a když už, bude s e snažit z nás udělat blbce. " S touto větou souhlasím. On totiž na párovou terapii nepřistoupí. On ji dokonale využije a jelikož jde obvykle o zdatného manipulátora, tak z vás v očích psychologa udělá nejen toho blbce, ale naprostou bestii.

helza 2. 3. 2019 | 14:19

@Elynor: Ano, je to smutné, že týraných mužů přibývá stejně, jako despotických žen. Možná byly vždy, ale v současnosti tak proklamovaná rovnoprávnost jejich chování maskuje, mnohdy z nich dělá moderní hrdinky.

Elynor 2. 3. 2019 | 13:23

Mno - myslím že tohle - chce vědět na minutu přesně, kde a s kým se právě pohybujete. Jakoukoli časovou odchylku nese těžce a udělá kvůli ní scénu. Zakazuje vám stýkat se s některými kamarády. Žárlí naprosto na všechno – na kolegy, kolegyně, úspěch v práci. Nepřeje si, abyste se stýkal s rodinou. Chce, abyste byl doma a nepěstoval žádné koníčky... že to je celkem přesný popis toho, co považuje spousta žen za automatické a chová se tak běžně k manželovi. A vůbec takové ženy nenapadne, že by byly despotické. Kvůli tomu se přece vdaly, aby měly tohle všechno pod kontrolou a pána si pojistily, ne? Ještě aby se tak někde coural, stýkal se s nežádoucími osobami, vyhazoval peníze za koníčky, a úspěch v práci je fajn, ale jen v případě, že to znamená víc peněz, a zároveň tam nebude muž příliš dlouho, aby se choť necítila zkrácená ve svých právech, jako že na ni nemá čas a málo se jí věnuje. A s tchyní se manželka taky nemusí potkávat, takže návštěvy manželovy rodiny se výrazně omezí nebo rovnou zatrhnou. Shrnuto - ženy jsou zhusta přinejmenším stejně despotické jako muži. Možná i daleko častěji, jenomže ti chlapi o tom moc nemluví, připustit, že je muž pod pantoflem, je společensky veliká ostuda.

Eva 2. 3. 2019 | 12:24

Kdo to nezažil, přijde mu to přitažené za vlasy. To mně se nikdy nemůže stát, řekne si každá. My si přece rozumíme. Jo. Ono to nezačne najednou. Ono to jde plíživě jako nemoc. On o nás pečuje, stará se, doveze, přiveze, jde s námi kamkoli. Ale hlavně nás tahá ke svým, tam, co chce on. Tam nás bude mít líp pod dohledem a je si jistý. Že mezi jeho příbuznými nikoho neznáte, je mu jedno. Máte tam přece jeho. A když chcete někam vy sama, myslíte, že vás pustí? Omyl. Připraví si půdu pro to, aby nám řekl, hele, nebylo by nám líp doma? Uděláme si fajn večer, kam bychom chodili. A my si říkáme, to máme ale kliku. Že on jde někam sám? Je chlap, ne. My zatím můžeme něco uvařit, pohodlněji si uklidit, když není doma. A po jeho návratu akorát podat raport. On si zkontroluje, co jste udělala, to se nebojte. Pozná, zda jste uklidila, neobalamutíte ho. Nelze prokecat ten čas u sousedky na kafi. On zpočátku nezakazuje, nepřikazuje, on jen doporučuje. A hlídá, hlídá. A najednou člověk je člověk sám sebou nejistý, třeba zjistí, že by bez něj byl zcela nemožný, ztracený, nechává na něm rozhodnutí, co se bude dělat, kam se nepojede, co by pro mě bylo nejlepší, je spokojený, spolehnutý, slepě důvěřující...až nakonec zjistí, že sám nemůže nic, vůbec nic. Jakmile si začneme myslet, že musíme dát bacha, co řekneme, abychom ho nedopálily, jakmile se bojíme navrhnout, že chceme samy někam jít, jakmile se obáváme jeho reakce na svou aktivitu, jakmile máme tendenci mu tutlat, že jsme potkaly známou a ta navrhla, abychom s ní chodily na nějaký kurz, sport, tak se v tom vezeme. A to je ta křižovatka, která by nás měla probrat. Za ní totiž nečeká nic hezkého. Obávám se, že rada, která zde padla, totiž párová terapie, je nanic. On na ní nepřistoupí a když už, bude s e snažit z nás udělat blbce. Od despoty a manipulátora nepomůže nic než odchod a to hodně daleko.

Přečtěte si také

Horoskopy

Ukořistěte pro sebe aspoň pár chvil klidu. V práci jste totiž samé překvapení. Jednou vynikáte a za pár…

Nejčtenější články

Doporučujeme