Žijte v září kulturně

30. 8. 2001
Žijte v září kulturně
Novinky v divadlech a kinech na září. Sedlák kavalír, Johannes doktor Faust, Královský slib, Babí léto.

Žijte v září kulturně

Do Národního divadla se můžete vydat na představení souboru opery Národního divadla Sedlák kavalír / Komedianti (CAVALLERIA RUSTICANA / I PAGLIACCI ), ve kterém se na scéně historické budovy opět představí paní Eva Urbanová. Inscenace je na repertoáru ND v neděli 2. září od 19 hodin.

Po měsíční přestávce bude Divadlo Minor opět uvádět na nádvoří Novoměstské radnice v Praze 2 loutkový spektákl  s názvem Johannes doktor Faust aneb Strašlivá komedie s čertem a ještě strašlivějším do pekla zmizením Fausta při strašném faierverku a hrůzyplném hromobití. Jedná se o výpravný "barokní spektákl" s mnoha scénickými efekty. Velký důraz je kladen na výtvarné řešení inscenace, užito je loutek - marionet. Představení doprovází živá andělská a ďábelská hudba. Hrají loutky a herci. Inscenace je ideální pro celou rodinu. První dvě představení proběhnou o víkendu 1. a 2.září vždy od 21. hodin. Vstupenky jsou v předprodeji v síti Ticketpro. Na místě je pokladna v provozu 1 hodinu před představením. Cena lístku je 150,-Kč, studentská sleva činí 50%, hromadná sleva nad 10 osob - jedna vstupenka za 120,-Kč.

Dále Divadlo Minor připravilo pohádku pro nejmenší, hraje se každý víkend v pražské ZOO. Uváděny jsou dvě pohádky - O hloupé žirafě a O nezbedných pelikánech. Začátek představení je vždy od 12.45 a 14.15 hod. Hrají loutky a herci, pohádky jsou určeny pro děti od tří let.

V kinech na vás čekají zajímavé premiéry. 
Od 13.9 můžete navštívit romantickou celovečerní pohádku Královský slib. Jak už to tak bývá, hlavními hrdiny jsou chytrý princ a krásná princezna, kteří se společně vzepřou slibu, který si před lety dali na bitevním poli jejich otcové. Jenže dětem se do svatby vůbec nechce, protože mají velmi málo společného. Po mnoha zapletených příhodách se však nakonec svatby dočkáme, kdo se ale bude brát je zatím tajemství. Námět a scénář k pohádce napsal známý dramatik František Pavlíček a režie se chopil Kryštof Hanzlík. Do hlavních rolí obsadil Maroše Kramára, Kláru Issovou , Lucii Vondráčkovou, Davida Krause, Josefa Somra, Gabrielu Wilhelmovou a Jana Krause.

Nový film od Vladimíra Mich álka se jmenuje totiž Babí léto a v kinech se objeví 27. září. Režisér Michálek se po drsném Andělu Exit znovu vrhnul na zcela jiné filmové pole. Film má vyprávět o přátelství, lásce, neumírání a hlavně umění žít a je věnován Vlastimilu Brodskému. Hlavnímu hrdinovi (v podání Vlastimila Brodského) je totiž pětasedmdesát, ale duší zůstal mladým a věčným snílkem a recesistou, který se na rozdíl od své milované, ustarané manželky (Stella Zázvorková), nehodlá smířit se stářím. Každý den pro něj znamená další výzvu a hlavně báječnou příležitost k novému dobrodružství. Spolu se svým věrným a oddaným kamarádem z operety totiž přenáší divadelní role do života a splňuje si své sny. Postupně se tak stává emeritním členem Metropolitní opery, který kupuje zámky, revizorem, horolezcem a dobrodincem a příběh tedy slibuje řadu komických situací, plných jemného i černého humoru.

Autor: redakce

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

Rodinní příslušníci vám důrazně řekli, že nejsou zvědaví na vnucování názorů. Máte tendence cpát jim slova do úst, a to se nikomu nezdá. Připadáte si jako někdo nepotřebný. Ale to není…

Nejčtenější články

Doporučujeme