Zima klepe na dveře. A obezita také!

4 komentáře

m.athos@seznam.cz
25. prosince 2009 • 12:10

Barbetka: Myslím, že s tím by Vám mohli pomoci buď na neonatologii, nebo na oddělení vnitřního lékařství - toto jsou dvě taková běžně dostupná základní pracoviště, kde by Vám buď měli být schopni buď poradit sami, nebo Vás doporučit na nějaké specializovanějši pracoviště. Tuším, že tímto by se mělo zabývat oddělení klinické dietologie, ale tím už si nejsem vůbec jist. Nezkoušejte to ale v případě, pokud po porodu medicínsky do kategorie nadváha nespadáte, to byste si mohla zbytečnou snahou zhubnout i ublížit na zdraví.

Barbetka
23. prosince 2009 • 8:05

Mě by zajmalo, kam se má obrátit člověk, který chce rozumnou formou shodit pár kilo nadváhy po porodu, když není obézní, jen se chce vrátit do normálu, ale pod odborným dozorem aby neohrozil miminko při kojení. Trenéři ve fitcentrech jsou pro mě finančně nedostupní ale na obezitologii mě asi nejspíš nevezmou když nejsem obézní, ne?? Samotné se mi to nedaří i když cvičím 2-3x týdně pravidelně už 4 měsíce.

MAJKYMAJKY25
19. prosince 2009 • 12:03

musim souhlasit,me sice ješte neni 50,je mi 45,ale jsem předčasne v přechodu a je pravda,že to nejde a je take pravda že kdybych se nehlidala mam 100kg...při me smule nemohu po uraze cvičit...mam 75-77kg měřim 160 je fakt,že bych dnes byla štastna mit aspon 65kg,ale proste to nejde...

šiška
15. prosince 2009 • 15:52

Tak to si troufám oponovat.Tohle možná zabere mladým kteří mají ještě výkonný metabolismus.Mě je přes 50 a prostě s váhou nehnu.3x týdně cvičím 1hod.jím zdravě a málo, večer vůbec,přílohy si vážím na 12dkg jakékoliv.Jsem zdravá,štítnou žlázu mám v pořádku a všechno je to nanic.Jak se přehoupne 50tka tak s tím 9 lidí z 10ti nehne.Mám 7kg nadváhy oproti výšce.Možná kdybych se tak urputně nehlídala,tak bych měla větší nadváhu.Není toto jenom můj názor,neustále o tom čtu.Nejí,dřou v tělocvičně a nehubnou.

Doporučujeme

Články odjinud