Zimní kabát

18. 1. 2010
Zimní kabát
Slevy v obchodech jsou nyní báječnou příležitostí, jak si pořídit skvělý zimní kabát za super cenu. Právě tato součást šatníku pravděpodobně patří k tomu nejdražšímu, co ve své skříni najdete. A také několik měsíců tvoří nejdůležitější oděv, proto se takový nákup nevyplatí podceňovat.

Pokud nejste závislá na značkových kabelkách, pak zimní kabát představuje jednu z nejvyšších investic do garderóby. Pořídit si nový kabát uprostřed zimy rozhodně dává smysl. Obchody i luxusní butiky nabízejí velké slevy a tak si můžete pořídit skvělý kousek za mnohem příznivější cenu než kdy jindy. Ovšem tyto slevy představují pro obchodníky také příležitost, jak se zbavit neprodejných kusů. Takové oděvy najdete i u renomovaných značek, u který lze vášnivě diskutovat na jejich designem. Na takový nákup si zkrátka udělejte čas a nepočínejte si unáhleně.

10 pravidel pro spokojený nákup

1. K jaké příležitosti chcete kabát? Na každodenní nošení, na večer, na vycházky o víkendech? Vyberte si styl, který se nejvíce hodí pro zamýšlený účel.
2. Ujistěte se, že vám oblečení sedí. Koupit si o jednu velikost větší svrchník oceníte, neboť pod něj bez problému obléknete i svetr, aniž byste při svlékání odhalila více než chcete.
3. Nenechte se zaslepit značkou. Pokud kabát nesedí, pak se jeho koupě nevyplatí, ani kdyby byl za zlomek ceny.
4. Zkontrolujte si délku. Délky až na zem sice vypadají dobře, ale do sněhových závějí se rozhodně nehodí, stejně tak se můžete potýkat s problémy na eskalátorech či při nasedání do auta.
5. Zahřeje vás svrchník opravdu dobře? Určitě se vyplatí investovat o trochu více do čisté vlny či kašmíru.
6. Velká ňadra a dvouřadové zapínání? Raději ne.
7. Pozor na bílou. Nosíte-li velikost větší než 42, poohlédněte se po jiné barvě.
8. Vyhněte se modelům bez kapes, s obtížným zapínáním, z hořlavých materiálů a s velkými výstřihy. Takový model si moc neoblíbíte.
9. Zapřemýšlejte, zda můžete vybraný model doplnit páskem, límcem nebo šálou, tak získáte několik různých vzhledů.
10. Nakupujete další kabát? Pak klidně popusťte uzdu své fantazie a zavítejte i mezi extravagantní modely.

Inspirace z přehlídekTipy na nákupfoto: archiv firem, Patrice Stable (Jean Paul Gaultier)

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Dubnová známost vás začíná obtěžovat hloupými otázkami a necítíte se kvůli tomu vůbec dobře. Navíc jste oslabení a unavení z hádek a nesrovnalostí na pracovišti. Kolegové jsou v ráži. O…

Nejčtenější články

Doporučujeme