Zimní péče o ruce

10. 2. 2011
Zimní péče o ruce
Ruce jsou úžasným nástrojem, můžeme s nimi dělat snad vše, co si umaneme – pracovat, jíst, malovat nebo dokonce mluvit. Podáváme je při pozdravu, rukama se dotýkáme druhých a používáme je při každé činnosti, kterou děláme.

Jsou pro nás tolik důležité, že si rozhodně zaslouží naši každodenní pozornost.

Ruce jsou dennodenně vystavovány mnoha nepříznivým vlivům spojeným s více či méně náročnou profesí a zejména pak s neustálým máčením a omýváním. Navíc během zimy jsou ruce vystavovány chladnému a mrazivému počasí a současně i přesušenému vzduchu v místnostech. To způsobuje narušení ochranného tukového kožního filmu, pokožka rukou je tak nadměrně vysušována, stává se citlivější a náchylnější k podráždění ale především rychleji stárne. Neporušený kožní film totiž brání úniku vody a minerálů z organizmu, chrání kůži před nadměrným vysušováním, negativním působením zevních faktorů a před rozmnožením choroboplodných organizmů.

KAŽDODENNÍ PÉČE Naučte se používat hydratační přípravky na ruce po každém mytí rukou. Odmaštěné pokožce rukou okamžitě doplníte ztracený ochranný kožní film. Ošetření zopakujte kdykoli během dne. Pro denní péči vybírejte spíše přípravky, které nezanechávají pocit mastnoty, abyste se bez problémů mohli věnovat obvyklým aktivitám. Časté „krémování“ tak zajistí dlouhodobou hydrataci a příjemné zvláčnění pokožky.

Na noční ošetření, kdy je pokožka rukou mnohem lépe připravena pro hloubkovou regeneraci a stejně jako celé tělo odpočívá, jsou vhodné mastnější krémy. Noční péče je velmi účinná, neboť nic neděláte, ruce nemáčíte a aktivní látky působí mnohem delší dobu a intenzivněji.

PRO KRÁSNÉ RUCE Samozřejmou součástí péče o ruce je také ošetření a úprava nehtů. Nehty upravujte pomocí pilníku, a to do stejného tvaru a do stejné délky. Při pilování postupujte od krajů nehtu ke středu. Pozornost věnujte i kůžičce okolo nehtů.

Nikdy ji neodstřihávejte, ale u kořene nehtu zatlačujte k okraji pomocí manikúrní tyčinky. Pokud je kůžička suchá a tvrdá, naneste kolem nehtu vrstvičku výživného krému, který ji změkčí, a jemně vmasírujte. Upravené nehty lakujte dle vaší aktuální nálady či příležitosti. Aby vám krásné a pěstěné ruce vydržely co nejdéle, chraňte je při práci s chemickými přípravky, ale i špínou či saponáty gumovými rukavicemi.

INTENZIVNÍ OŠETŘENÍ Jako doplněk základního ošetření rukou vyzkoušejte regenerační zábaly. Použijte k tomu váš oblíbený krém na ruce. Naneste na ruce krém ve větší vrstvě než obvykle,navlékněte na ně igelitové rukavice či mikrotenové sáčky a pro rychlé zahřátí si ještě navrch natáhněte rukavice ze silnější froté látky, teplé ponožky nebo čisté kuchyňské chňapky.

Mikroten a teplo zlepší vstřebávání tukovitých látek, po 30 minutách působení přebytky krému utřete nebo vmasírujte do pokožky. Zábal můžete aplikovat také před spaním a v rukavicích jít i spát. Sundat si je můžete kdykoli během noci, pokud vás už budou obtěžovat, nebo až ráno. Ošetření pokožku zjemní a zlepší celkový vzhled rukou. Takové ošetření si dopřejte alespoň jednou týdně.

Regenerační balzám na ruce SOS Nivea zajistí okamžitou úlevu extra suché a popraskané pokožce rukou díky koncentrovanému složení s dexpanthenolem a olejem z měsíčku lékařského.

Lipikar Xerand výživný krém, který vytvoří na rukách ochranný film a zakoupíte ho výhradně v lékárně.

Koncentrované vyživující složení s výtažkem z arniky pocházející z ekologického zemědělství chrání účinně pokožku rukou před zimou a mrazem. Výrobek je ideální pro péči o promrzlé ruce. Přináší pokožce rukou opětovný komfort, jemnost a pružnost.

ČTĚTE TAKÉ:
Iva Kubelková: Proč skrývá svého partnera?!


STAŇTE SE FANOUŠKEM DAMA.CZ NA FACEBOOKU

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Zaměstnání je po delší době tak trochu riskantní a nesourodé. Tak moc se snažíte zaujmout nadřízeného, až je vám z toho špatně. Neumí ocenit vaše ambice a výkony. Najednou přichází…

Nejčtenější články

Doporučujeme