ZINA (39): Vzala jsem si flákače, teď čelím jeho výhrůžkám

24. 7. 2018
ZINA (39): Vzala jsem si flákače, teď čelím jeho výhrůžkám
Zina se vdávala z lásky a doufala, že bude mít krásné manželství. Z jejího manžela se ale vyklubal úplně jiný člověk a ona teď neví, jak se ho zbavit.

Vdávala jsem se později než moje vrstevnice, ale bylo to z lásky a vůbec mi nepřekáželo, že můj muž je chudý jako kostelní myš. Naivně jsem si myslela, že nám bude k životu stačit láska. Až mnohem později jsem zjistila, že ani z té největší lásky se opravdu žít nedá.

Můj manžel byl jednoduše lenoch a nechtělo se mu chodit do práce. Prý se nebude nikde dřít za pár korun, to byla jeho odpověď na otázky rodiny a přátel, kdy už si konečně najde práci. Bydleli jsme u mých rodičů a ti za nás téměř všechno platili. Já byla na mateřské a můj muž vysedával celé dny u televize.

Často jsme se kvůli tomu s rodiči hádali, ale nedokázala jsem ho změnit. Brzy jsem se vrátila do práce a všechny náklady na domácnost táhla sama. Manžel se navíc chtěl přestěhovat do vlastního bytu, takže jsme si po pár měsících našli podnájem a osamostatnili se. Nerozuměl si totiž s mými rodiči a pořád opakoval, že to oni narušují naši rodinnou pohodu.

Z práce jsem chodila unavená a doma mě čekaly další povinnosti. Byly to doslova galeje, protože muž se neuměl ani postarat o našeho malého synka a nechával ho celý den nepřebaleného. Celý chod domácnosti ležel jen na mně.

Navíc začal mít syn zdravotní potíže, skončil v nemocnici a vyšly mu špatné krevní výsledky. Zjistila jsem, že ho manžel celé dny, kdy já byla v práci, pořádně nekrmil. To už bylo na mě moc a konečně jsem si dokázala připustit, že člověk, se kterým žiju, je jen obyčejný flákač a nezodpovědný sobec.

Chtěla jsem se rozvést. Byt jsme stejně neměli z čeho platit, takže jsem se s radostí vrátila ke svým rodičům. Můj muž přespával u svých pochybných kamarádů a příležitostných milenek. Párkrát se stalo, že stál před naším domem, vykřikoval do oken nadávky a rozkopal nám plot. Po čase ho to přestalo bavit a konečně nás rozvedli.

Dlouho jsem o něm nic neslyšela, až asi po dvou letech jsem ho náhodou potkala ve městě. Vedl se za ruku s krásnou mladou ženou, která tlačila kočárek. Svého bývalého muže jsem ani nepozdravila, byl pro mě vzduch.

Později jsem se od kolegyně dozvěděla, že žije s mladou vdovou, která zdědila po svém muži velký majetek, a můj ex toho neváhal využít. Bylo mi té paní opravdu líto, že ještě neví, o co mu skutečně jde. Pak už jsem se jen dozvěděla z místních novin, že téhle ženě ukradl velké peníze a nějaké cennosti a zmizel. Policie ho nakonec vypátrala a skončil v base, kde si odseděl pár měsíců.

Bohužel už je zase na svobodě a já jen zpovzdálí přihlížím, jakou dělá mně a mému synovi ostudu po celém městě. Stydím se za to, že jsem s ním žila tolik let a nechala se od něj psychicky týrat i finančně využívat. Čas už bohužel zpátky nevezmu.

Samozřejmě, že můj syn se pořád ptá, kde je táta. Ale copak mu můžu říct, kdo to je? Bojím se o budoucnost, protože můj bývalý se evidentně nebojí ničeho. Už mi několikrát volal a chtěl peníze. Vyhrožoval, že mi vezme syna, když mu nepomůžu.

Malý z toho zatím nemá rozum, ale to se jistě rychle změní. Bojím se, že výhrůžek bude přibývat a že to všechno odnese můj syn. Jenže nevím, jak se tomu vyhnout. Nejraději bych se odstěhovala do jiného města, ale pořád potřebuji zázemí své rodiny, takže je tato možnost zatím nereálná…

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Zatoužíte po společnosti příbuzných či přátel. Je docela možné, že vyrazíte na společný výlet anebo na chatu. Dávejte si však pozor na aktuální omezení, ne vše by mohlo dopadnout dobře.…