Komentáře k článku zpět na článek

Dáša 12. 12. 2021 | 13:38

Nešla bych do vztahu s někým, kdo mi jednou ublížil, nejsem masochista. Navíc nechápu, že po těch letech pořád nemá vlastní uspořádaný život. Mně by se do života můj ex nevešel, je tam obsazeno. A dlužno podotknout, že jsem za něj byla vdaná 20 let, takže mě zná dost dobře na to, aby věděl, že taková myšlenka nemá cenu, takže by ho to ani nenapadlo.

Dáša 12. 12. 2021 | 13:35

@Martin 19: Velmi upřímná zpověď, tak nějak bych to viděla i u svého ex, pokud by ho taková blbost někdy napadla. Jenže já mám už rovných 20 let nejlepšího chlapa na světě a nejsem dům s pečovatelskou službou, takže by měl smůlu.

Mata69 27. 10. 2021 | 20:59

Teda docela by mne zajímalo, jak mohl prodat garáž, kterou jim věnoval její otec. Vyplývá z toho, že ji vlastnili oba, tudíž tu garáž nemohl prodat bez jejího souhlasu a i její část.
No a jinak jak píše Elynor, vždyť se nemusí honem znovu brát, ba nemusí spolu ani nutně hnedle bydlet. Ani bych to nedoporučovala. Ať tomu dají čas a uvidí se.

petra s 26. 10. 2021 | 14:15

K mojí prababičce se chtěl vrátit ex, který ji těhotnou opustil (a vzal si jinou též těhotnou) po 32 letech. Vyslal svou sestru Margaretu za jejich společnou, tehdy již asi 10 let provdanou dcerou, a že jestli by zprostředkovala rodina schůzku, že by s ní chtěl žít. A jak to dopadlo ? Rodina to prababičce vůbec ani neřekla. Nikdo (z jejího okolí) o to nestál. Jestli by o to případně stála ona sama, to se už nikdo nedozví. Ono není asi moc co řešit. člověk může v průběhu života udělat řadu chyb, ale co není možné, nelze navázat život kdesi do minulosti, člověk musí koukat stále dopředu. Důvodem jeho návratu také může být prostě to, že by eventuelně potřeboval aby se o něj někdo nyní ve stáří/nemoci staral. Pokud na to bývalá manželka přistoupí, automaticky spadne do jiné, podřadnější, kategorie. Užívat si bude frajer s někým jiným, ona bude dobrá na "foukání bebíček". Pokud jí to nevadí, a nechce se v důchodě případně nudit, tak proč ne. Člověk, který má aspoň elementární množství sebeúcty to neudělá.

Martin 19 26. 10. 2021 | 13:29

Kdybych se chtěl vrátit ke své hodně jeté ex tak jedině proto, že mně nestojí, mám cukrovku, vysoký krevní tlak a dietu kterou mi nemá kdo vařit.

Elynor 26. 10. 2021 | 09:05

@Radna: To by všechno mohlo vadit Zině. Ale ona se s tím evidentně nějak srovnala, když se s exmanželem v pohodě baví a chodí s ním na večeře. Jiné vztahy měla a píše, že si je užila, tak asi zase tak moc zahořklá nebyla. No a nikdo příčetný by snad nežádal, aby pána "vítali do rodiny" - co to vůbec je a jak by to mělo vypadat? On přece nepůjde žádat o její ruku. Vlastně není žádný důvod, proč by se on měl setkávat s její rodinou. Ani se v článku nic nepíše o tom, že by ji rodina nějak "zachraňovala" po rozvodu, naopak tam Zina píše, jak to všechno zvládla sama. Ona nemá žádný "dluh" vůči svým rodičům a dalším příbuzným, nemá žádnou povinnost jim vysvětlovat a zdůvodňovat, s kým se vídá a proč. No a že pán chce servis, to můžu stejně tak říct, že Zina chce zpět zajištěného chlapa, který na tom zjevně není finančně nijak špatně, a třeba by se jí taky líbilo se nechat od něj živit, že by přestala chodit do práce, na oko kvůli zdraví, a využila by jeho špatného svědomí a vyrazila z něj co nejvíc, aby mu oplatila ten rozvod... když už chceme hledat nějakou nepěknou motivaci, můžeme ji nalézt vždycky a u každého.

Radna 26. 10. 2021 | 08:41

@Elynor: S převážnou částí souhlasím, jen úplně ne s tím, že rodině do toho nic není. Podle článku i jim při rozchodu řekl "ošklivé věci", manželku nechal s pubertálními dětmi před operací zad a dlouhé rehabilitaci pomalu bez peněz (a podle všeho jí dost obral). Předpokládám, že ta rodina jí v těžké době pomáhala a viděla, jak jí to vzalo. Dokonce natolik, že už ani jiný vztah raději nechtěla. A teď co, mají ho vítat zpět do rodiny a vídat se s ním při návštěvách a rodinných akcích, nebo dělat, že neexistuje a ignorovat ho a zároveň se bát, že jí zase ublíží? Nevím, protože byl rozvod opravdu ošklivý a utekl od ní před deseti lety za mladší, nevěřím, že chce najednou stárnout s o deset let starší ženou, kterou už leccos zdravotně trápí. Řeči, řeči. Nikoho teď nemá a chce zajistit servis.

Elynor 26. 10. 2021 | 08:15

To už se tady řešilo mockrát. Obecně vzato, není kam spěchat. Nemusí se sestěhovávat, nemusí se znovu vzít, ale nevidím důvod, proč by se nemohli vzájemně navštěvovat, proč by Zina nemohla dostávat kytice a chodit na večeře, proč by nemohli spolu prožívat příjemné chvíle, sem tam nějaký výlet, dovolená, a ono se uvidí. Mají fůru času. Děti už mají dospělé, nic je nenutí k nějakým zásadním krokům, ona má byt, on dům, tak můžou bydlet každý ve svém a podle nálady a okolností být spolu, když se jim zrovna chce. Ona to není "stejná řeka" . Deset let je hodně. Člověk získá fůru zkušeností, mnohdy i změní názory na různé věci, někdy je s věkem i rozvážnější, což platí pro oba, pochopitelně, takže i když byli léta manželé, dnes se potřebují opět poznávat a sbližovat, a poznat toho druhého, jaký je teď. Co na to říká rodina a přátelé, tím bych se vůbec nezabývala. Nic jim po tom není. Jestli s tím mají nějaký problém, je to pouze jejich problém, ne Ziny a už vůbec ne jejího exmanžela. Je hezké, že se starají, ale "vocaď pocaď", do toho, s kým Zina tráví hezké až intimní chvíle, jim fakt nic není, a mě by ani nenapadlo se ptát na názor. Konec konců Zině je 51, proboha, to už nemusí říkat tatínkovi, s kým jde večer do kina. Navíc chvílemi to podle článku vypadá, že je jí nejméně 70 let, ty řeči o věku a nemocech... no. Prostě by to chtělo nevytvářet umělý problém tam, kde žádný není, a užít si, co to přináší příjemného.

Přečtěte si také

Horoskopy

Pracovnímu kolotoči věnujete většinu času, ale dnes vás zláká nákup hygienických prostředků a brouzdání…