Komentáře k článku zpět na článek

Rambíša 30. 11. 2018 | 11:47

Chudák Zita,že asi neměla žádné pořádné zkušenosti před svým (budoucím) mužem...jinak by těžko ještě po létech bažila po nějakém nepříliš hodnotném sexíku v moři a na písku, kdy museli mít nasypáno nevhodného materiálu skoro všude ! Z principu se tohle nemá dělat,ani s výmluvou na ožralost,je to prostě fuj,něco jako styk s otcem,bratrem, a pod.

Lilly 29. 11. 2018 | 21:47
Lilly 29. 11. 2018 | 21:42

Vinu bych viděla tak 50:50, ale v tomhle případě se přikláním k přístupu, že přiznání nikomu (minimálně) dlouhodobě nepomůže, tedy aspoň ne za předpokladu, že paní chce s manželem zůstat.

farah.farah 29. 11. 2018 | 12:59

@Josef: Všiml jste si toho že celou tu sexuální aférku začal budoucí tchán a nikoli ona? já jen že jí nasazujete psí hlavu že ona poškodila vztah syna s otcem jako by ten taíček neměl na celé situaci žádný podíl a ona ho málem znásilnila, přitom on byl ten starší rozumný a kdyb po ní nevyjel ona by si s ním nic nezačla. Jinak já vás chápu že nevru nemáte rád, já ji taky nemusím, ale pokud by to byla náhodou vaše žena tak momentálně byste byl v situaci že byste to nevěděl a nadále byste si myslel jak je vaše žena úžasná (tedy pokud si to o ní nyní myslíte) a věřil byste jí už mnoho mnoho let.

helza 29. 11. 2018 | 09:06

Společnou dovolenou s rodiči beru, taky jsme tak jezdívali. A hodně lidí takto jezdí. To nemluvím o chatařích - ti jezdívají běžně společně. A některé rodiny společně s mladými - světe div se - dokonce i bydlí. Ale možná bylo od tchána netaktní nenechávat mladým čas pro sebe, přeci jenom ještě nebyli manželé po x letech a společných chvilek o samotě jim bylo určitě pořád málo. I když možná právě to bylo úkolem otce - pohlídat syna aby se...Jinak Zita si už dávno nemá co vyčítat a myslím že ani nikdy neměla. Ovíněná žena je v tomto případě bezbranná, tudíž nevinná, vinu má víno. Ale tchán si začal a navíc jako muž, byť ovíněný, měl situací určitě dostatečně pod kontrolu. Pokud by totiž popil více, nebyl by nějakých mechtlí ani techtlí schopen.

helza 29. 11. 2018 | 08:56

Člověk nikdy není dokonalý a každý chybuje. A pokud náhodou dokonalý a bez chyb je, pak nakonec vždy podlehne té nehorší člověčí nedokonalosti - pýše.

lebahu 29. 11. 2018 | 08:50

@Elynor: Přesně, protože to by se pak pro jistotu nemohli setkávat ani bratranci, sestřenice, sourozenci, kamarádi... protože tam je spíš pravděpodobnější, že "nastane situace". Takže by se pár musel komplet izolovat od vnějšího světa, páč "situace" číhá všude.

Elynor 29. 11. 2018 | 08:39

Souhlas s lebahu - nevím, proč by se měli separovat staří/mladí, a nemohli trávit čas spolu, když jim to všem vyhovuje. Aby "nenastala situace". Šmarjá, když si vzpomenu, kolikrát jsme pařili s mými rodiči a rodiči mého chotě, plus dle okolností i další příbuzní, a pak šla část společnosti spát a zbylá společnost šla plavat při měsíčku do vltavských tůní, a to zásadně bez plavek (a jednou nás nahlásil bdělý spoluobčan, který šel přes most z hospody a viděl dole u tůní nějaké hanbaté hemžení, tak to hbitě naprášil policejní hlídce). Ale ani když nastala tato situace, tak mě opravdu nenapadlo jít s tchánem souložit do vrbiček, a předpokládám, že to nenapadlo ani nikoho dalšího ze zúčastněných, že by se situace dala takto zvrhnout. A jestli třeba i napadlo, tak si to nechal pro sebe jako obzvláště nemravnou sexuální fantazii. To přece neznamená, že když je příležitost, musí zákonitě dojít k nemravnostem, protože nastala taková situace. Od toho mají lidi ten mozek v hlavě, tedy většinou.

Elynor 29. 11. 2018 | 08:25

Inu, oni i literární a filmoví klaďasové musí mít nějaké lidské rozměry, aby byli uvěřitelní. Naprosto neprůstřelný ideál by se ostatně hledal těžko i mezi bohy, natož pak mezi lidmi.

lebahu 29. 11. 2018 | 08:20

@Lilly: Tak je pravda, že kdyby shrábnul poklad, na pomstu se vykašlal a žil si šťastně a spokojeně... tak by to jako román bylo dost slabší a asi by se to nečetlo dodnes.

Lilly 28. 11. 2018 | 21:24

@lebahu: Nemyslím si, že by byl hrabě Monte Cristo mstivá svině. Prošel si peklem, přesto ho to nezlomilo, měl na nějakou míru mstivosti nárok. Sice by se dalo říct, že byl mstivý, ale určitě ne svině, spíš se mu to vymklo z rukou, ale nakonec se vzpamatoval.

Lilly 28. 11. 2018 | 21:19
lebahu 28. 11. 2018 | 19:26

@SandraN: Jak jako neradno vyhledávat situace? Naši jezdili s rodiči na dovolenou, já s manželem (prvním i druhým) byla na dovolené s mými i jeho rodiči a nikdo (pokud mi nic neuniklo) se nepelešil s kým nemá. Proboha, je to rodina, to by se nesměli nikdy potkat, nejet na chalupu, chatu, žádnou rodinnou oslavu, svatbu, pohřeb... vlastně se radši nikdy s nikým nepotkat, protože co kdyby "nastala situace".

SandraN 28. 11. 2018 | 18:41

Holka byla mladá ovíněná nezkušená, přišla příležitost a byla ochotná se spustit. Tatík ve věku patrně rádoby žádoucího přesčtyřicátníka tedy v této situaci docela hodně riskoval. Víc, než ta svobodná holka, co ji rodina pozvala na dovolenou. Možná budoucí tchýně byla ráda, že bude mít "mladé" pod palcem a od "starého" díky jejich přítomnosti pokoj, nicméně trvám na svém, že jsou situace, které není radno vyhledávat. Staří mohli jet klidně se stejně starými známými když ne sami a pokud uvažované zaplacení dovolené bylo podmíněno přítomností rodičů, asi bych jako mladá řekla, děkuji, nechci, my půjdeme na brigádu a pak pojedeme pod stan s partou nebo sami a jako stará bych řekla, děkuji, nechci, já si od syna ráda odpočinu a mladých si ostatně jistě ještě užiju až dost. Nakonec asi ta máma, co byla tak nějak málo společenská, tu dovolenou strávila skutečným odpočinkem a dá se říct nejlíp z těch všech ostatních. Ona si jela odpočinout a ona si odpočinula. A pokud se ani nediví tomu, že k nim mladí moc poslední roky netrefí, nezbývá než říct šťastná to žena.

lebahu 28. 11. 2018 | 18:27

@Elynor: No... ti hrdinové (krom asi té Anny proletářky, ta je neprůstřelná ) Vinnetoua s Oldou Šetrným podezírám z homosexuality, 4 mušketýři taky nebyli žádný vzor ctností a přefikli kde co, krom Athose, ten se s tím nemazal a nevěrnici nechal rovnou useknout hlavu. Zorro... no... taky žádný svatoušek...Monte Christo byl pěkně mstivá svině... A Josef (věřící prominou) byl normální paroháč. Otázka je, jestli tomu neposkvrněnýmu početí fakt věřil a nebo si ho vymyslel, aby se mu ostatní tesaři v hospodě nesmáli.Ale jinak s tebou souhlasím, proč vytahovat na světlo nějaký deset let starý opilecký úlet.

Terez 28. 11. 2018 | 14:19

@Josef: No, já bych s vaším příspěvkem, Josefe, celkem i souhlasila. Akorát mě rozesmál ten "stařík". Dá se předpokládat, že když byli mladí v té době ještě na VŠ, mohlo být otci (tedy budoucímu tchánovi) klidně třeba 42 nebo 44. To bych za staříka teda nepovažovala. Kolik je vám let?

Mata69 28. 11. 2018 | 09:33
Elynor 28. 11. 2018 | 08:55

Ostatně - co když je Kamil ml. po otci? Geny jsou geny. :/ Třeba si ti dva nemají co vyčítat, jenom to Zita neví.

Elynor 28. 11. 2018 | 08:46

@Josef: Víte, Josefe, lidi už jsou takoví. Všeobecně. Málokdo je vzor věrnosti, morálky a těch dalších ctností. Namátkou například Old Shatterhand a Vinnetou, čtyři mušketýři, s určitou rezervou Zorro a hrabě Monte Christo, a pak třeba taky tesař Josef, nevlastní otec Ježíše. Mezi ženami by se mi ty hrdinky hledaly ještě hůř, možná Anna proletářka ale podívejte se například na oblíbenou a obdivovanou filmovou Angeliku. Ta vlezla do postele s kdekým, a přesto je ten příběh vskutku populární. Ano, není vhodné se vyspat s někým v rámci rodiny, ani té širší, a do toho se dá zahrnout i budoucí tchán. Ale když už se to stalo, a slečna z toho tenkrát nevyvodila důsledky hned, tak dnes, po mnoha letech, by její přiznání odnesli všichni kolem. V první řadě děti, ale i ti dospělí. Má cenu ničit dvě dosud fungující rodiny kvůli jednomu pochybnému okamžiku v minulosti? Co by tím kdo získal? To by byl větší průšvih, než to "původní provinění" na té pláži.

helza 28. 11. 2018 | 08:37

@Josef: Na mnohé ženy působí alkohol trochu jinak, než na muže a většina mužů tohle dobře ví. Přiznávám se, že k nim patřím a proto vůbec nikdy a nikde nic, co zavání alkoholem nepiju.

Mata69 27. 11. 2018 | 21:49
Josef 27. 11. 2018 | 21:03

Fuj, to jsou příběhy. Za sebe říkám, že takovou ženskou bych nechtěl za nic. Nevěra mi vždy vadila, když to otočím, já bych se s tchýní také nepelešil. Prostě takové ženské se podle mě nedá vůbec věřit, nemá žádné morální či etické zábrany. Se trochu přiopije a pak se vyspí se staříkem, čímž riskuje vztah s přítelem (v té době), ale také poškodila vztah syna a otce a vztah přítelovi matky s manželem. Normální to není. Měla mu vlepit pořádnou facku, že by měl obtisk ještě druhý den.

Elynor 27. 11. 2018 | 20:41

Teď na to koukám - ona tam píše, že v té době s Kamilem ml. nebyli manželé a Kamil st. byl teprve možný budoucí tchán. Šmarjá, a co teda řeší? Technicky vzato to žádná nevěra nebyla, když byla Zita svobodná slečna. :/ A kdyby ty výčitky myslela vážně, tak by řekla už před svatbou "Kamile, nemohu si tě vzít, ana jsem se na dovolené spustila s tvým otcem, a nemohu se ti podívat do očí". Ale to ne. Takže tak strašné ty výčitky teda asi nemohly být a naprosto nechápu, proč se to tahá na světlo dneska, po letech, zcela zbytečně.

Elynor 27. 11. 2018 | 20:33

Ve společné dovolené fakt nevidím problém. V článku se píše, že se to celé konalo ještě v době, kdy mladí byli na VŠ, takže studenti měli prázdniny a rodiče je pozvali na dovču, což chápu tak, že tu dovolenou i zaplatili. Protože "chudý student" na to ještě sám nemá. A když už brali syna s sebou, co by nevzali i jeho slečnu. No a věnovat se manželce, to Kamil st. může celej rok. Na dovolené se třeba manželka ráda smaží na pláži, k tomu manžela nepotřebuje, a on se může courat s mladýma po vejletech. Ani na procházce po pláži a koupeli při měsíčku pořád nevidím nic špatného. Utnula bych to při tom pokusu o polibek. Tam se měla hodit zpátečka a jasně sdělit, že stačilo a jde se do kanafasu každej k tomu svýmu Že Kamil ml. nevydržel a šel po tahu spát, to se dá taky pochopit, ne vždycky to člověk dokáže dopředu odhadnout, zvlášť je-li mlád a nemá ty zkušenosti. V dávných dobách jsme taky párkrát byli s rodiči mého chotě na dovolené, dokud jsme neměli vlastní potomky, a nevím, proč by to měl být nějaký generační problém a striktní dělení na mladí zvlášť a staří taky.

Mata69 27. 11. 2018 | 17:47
farah.farah 27. 11. 2018 | 17:36

@SandraN: Né že by si to co píšeš nedávalo jistou logiku ale přijde mi poněkud přehnané stavět se k tomu tak že už to že táta je duchem mlád a vymetá s mladými je vlastn špatně a měli udělat preventivní opatření (jako nejet spolu na dovolenou vůbec) aby se to nestalo...to už je hodně velká kombinatorika uvažovat stylem že jelikož tchán je pařan tak to může vdůsledku vést až k nevře.....protože při tomto uvažování k nevěře může vést asi cokoliv a jeden aby jí zabránil by se tak vůbec neměl stýkat s cizími lidmi. Každý žije jiným stylem života, mám kamarádku co drží celá širší rodina hodně pospolu a jezdí co je znám prostě všichni na dovolenou kempovat ti co jsou v důchodu jsou v kempu celé prázdniny a zbytek tam vždy přijíždí jak může a různ se tam střídají......tak že někdy se tam sejde i několik generací strácové dokonce i rozvedené části rodiny , protože i s nimi mají dobré vztahy...........sice šílení Hujerovi pánč v určité době je jich tam i přes 20 ale nevím o tom že by tam mezi sebou lupali jak králíci, což by dle tvé teorie o nutnosti utínání v zárodku tedy asi měli. jinak zajímavá myšlenka že starý ač duchem mladý se měl věnovat manželce...................ono někdy jeden mentálně prostě zestárne dříve a na rovinu já tedy nevidím důvod proč by se ten druhý měl chovat také jako důchodce, pokud se tak necítí.........život přece není o tom že když mám doma někoho koho nic moc nebaví a rád se kouká na pokoji na TV že já musím nutně dělat totéž. Stejně tak by si mohla tvrdit že manželka se měla věnovat jemu, ne? Zkrátka myslím si že stačilo jen o trošku jiné nastavení nebo sebeovládání a ta situace by nenastala i kdyby s tchánem pařila až do rána.;) Souhlasím nicméně s tím že nevěra s blízkým příbuzným je vztahová sebevražda pokud se provalí.

Drahomíra 27. 11. 2018 | 16:38
SandraN 27. 11. 2018 | 16:06

Jsou situace, které vedou k problémům a je třeba je utnout hned v zárodku. Dost dobře nechápu, jak uvažuje táta, který jede s mladými na dovolenou a vymetá s nimi bary, místo aby se věnoval manželce. Dost dobře nechápu, jak může ta holka jít de facto pod parou s budoucím tchánem courat v noci někam ven a čvachtat se ve vodě. Dost dobře nechápu, na co jeli na dovolenou společně, když mají staří a mladí evidentně jinou představu o jejím trávení. Starý ač duchem mladý se měl věnovat manželce a mladý, pokud nemá výdrž, nemá chlastat a být poté tak společensky unaven, že není schopen partnerce nabídnout společnou noc. Neřeknu, kdyby staří byli s partou věkově přiměřených a ta se rozdělila na odpadlíky a koupalíky. A kdyby mladí byli s vrstevníky a po diskotéce se rozdělili na hráče karet a spáče. Tady na téhle situaci, ač umím být určitě možná benevolentnější, než leckdo jiný, je vidět, že lidi prostě nemyslí. Nic jiného nemám, co bych dodala. A ona, patrně nemající jiné sexuální zkušenosti, než toho svého, měla tedy vystřídat před vážnou známostí několik nevážných, aby neměla v hlavě představy o sexu s tchánem. Docela bych byla i tak nedobrá, abych jim řekla, všem se pěkně přiznejte, zopakujte si to, rozveďte se oba, abyste pak zjistili, že to stejně nefunguje, a pak budete oba sami a ještě světu k smíchu a všichni příbuzní si před vámi při setkání odplivnou. Protože tak by to s největší pravděpodobností dopadlo. Ona je totiž nevěra a nevěra. A udělat to s blízkým příbuzným jen tak pro zábavu, že se neumím ovládat - to je vztahová sebevražda.

farah.farah 27. 11. 2018 | 11:54

Tak ta poslední věta to úplně zabyla.celou dobu se chudinka strašně stydí a bojí se že se to provalí a pak najednou ejhle sní o tom, že si to zopakuje.........opt od autorky myslím jen zbytečný přiostření na konci, kdyby to děvče po tchánovi skutečn otužilo tak se mu nebude 10 let vyhýbat obloukem......BTW jak manželovy vysvětlila to že se s jeho rodiči nechce stýkat, když si před tím zjevně rozuměli se tu vůbec neřeší......manžel je asi tedy dost nevšímavý, když mu to nedošlo, že mezi ní a tchánovci něco neklape, což? Jinak nevím co proboha řeší nemiluje ho, stalo se to jednou v opilosti a tchán snad není retardovaný, aby po letech synovy vykládal že mu přeřízl manželku,......jestli má paní problém se s tím vyrovnat že má tuto "vinu" tak ať si zajde k psychologovi. jako není to nic hezkého na druhou stranu byla to jednotrázovka a je taky jen člověk a jelikož z toho nebyly žádný následky jako třeba dítě s tchánem tak není důvod se kvůli tomu do konce života trápit a bát se co by se stalo, kdyby se to provalilo.

Lojzička 27. 11. 2018 | 11:39

Pan tchán je teda slušný ho*ado, přefiknout holku synovi... Zita se asi taky měla bránit trochu víc. Ať to ale proboha nikdy nikomu neříká, a i kdyby to tchán snad jednou vyklopil, popřít každý jeho slovo, protože tohle doznání by doma rozeštvalo všechny se všemi.

Mata69 27. 11. 2018 | 11:25

Já nevím, když se nad tím tak zamýšlím...jsem vdaná podruhé, ale vážně si neumím představit, že bych cosi podobného zažila s jedním nebo druhým tchánem. Nemáte pocit, že je to jako to dělat se svým otcem? (vím, že je to vlastně cizí člověk, ale stejně...) Jsou snad určité hranice...No, někdo je evidentně nemá.

Elynor 27. 11. 2018 | 09:38

K anketě - čistě hypoteticky, kdybych byla tak hloupá a dopustila aférku s tchánem (jsou hranice, které se nepřekračují, a tohle je jedna z nich), tak bych to neříkala vůbec nikdy a nikomu, ani kartářce, ani panu faráři. Ledaže bych byla vypočítavá mrcha, věděla, že tchán je v balíku a troufla si ho tím vydírat - to bych se mohla chytnout známého "me too" a hrozit mu, že ho obviním ze sexuálního obtěžování, ne-li rovnou znásilnění. Ovšem to by chtělo hodně drzé čelo a silný žaludek, což já nemám, a Zita podle článku taky ne.

Elynor 27. 11. 2018 | 09:26

Řekla bych, že tatík na to dávno zapomněl. Bezvýznamná epizodka, navíc teda rychlovka v písku (který vleze všude), v alkoholovém opojení někde potmě na pláži, to nemohlo stát za mnoho. A proč by to měl synovi říkat? Je blázen nebo nesvéprávný? Jako by se nestalo, pustit to k vodě, a zbytečně nekoumat, co by kdyby. Zita musí mít báječný život, když nemá žádné starosti a musí si je vymýšlet

Elynor 27. 11. 2018 | 09:21
Mata69 27. 11. 2018 | 08:48
Ruth 27. 11. 2018 | 08:41

Einmal ist keinmal a důsledně se toho držet. Rozhodně neflirtovat. Pokud to rupne a vyjde najevo,tak tady žádná rada na vzniklou situaci není. Zatloukat, zatloukat, zatloukat asi nepomůže. Rozhodně alkohol při společném setkání minimalizovat. Co by se nohlo stát??? Syn a táta by se mohli rozejít a vztahy v rodině vzít za své. Stejně tak vztah Kamila ml. a jeho ženy by dostal na frak. Ale zase na druhou stranu, stalo se, trápit se pro něco, co nejde "odestát", je zbytečné a na nic.

Přečtěte si také

Horoskopy

Už delší dobu prahnete po lepší pracovní pozici a samozřejmě také po zvýšení platu, ale zatím se vám to…

Nejčtenější články

Doporučujeme