Zítra to roztočíme, drahoušku...! Díky čemu je film tak oblíbený?

Komedii Zítra to roztočíme, drahoušku…! jistě není třeba představovat. I když vznikla v sedmdesátých letech, dodnes se pravidelně objevuje na českých obrazovkách. Mnozí ji dnes považují za český filmový klenot, přitom ale šlo o frašku vyhovující tehdejší době, režírovanou druhořadým režisérem Petrem Schulhoffem. Podívejte se na video v úvodu článku se zajímavostmi o filmu.

Film Zítra to roztočíme, drahoušku...! byl prezentován jako crazy komedie. Ale je to spíš pokleslá fraška napsaná na objednávku a vyhovující normalizačním sedmdesátým létům. Nechybí v ní závist, zlomyslnost, škodolibost a krásné nové paneláky. A s panelákovým příběhem také padá kvalita snímku strmě dolů... Naštěstí tuhle potápějící se loď zachraňují herecké výkony, zejména nabité dialogy mezi Ivou Janžurovou a Milošem Kopeckým.

Postarší seladon Evžen Novák si přivydělává jako komparsista. Jednou potká při návratu domů sousedku Bartáčkovou a v žertu jí naznačí, že je jí manžel nevěrný. Bartáček si to nedá líbit a slíbí Novákovým pomstu. Ti si rádi před sousedy hrají na lidi z lepší společnosti a jejich syn René si s oblibou vylepšuje jméno různými tituly.

Začíná malá soukromá sousedská válka, která má být ukončena ve chvíli, kdy se má starý činžák bourat a obě znepřátelené rodiny stěhovat. Jenže protože jde o komedii, obě rodiny se opět setkávají jako sousedé. Není pak divu, že i svatební oznámení Reného a neteře Bartáčkových Nadi je považováno za poněkud hloupý vtip...

Podívejte se na video v úvodu článku se zajímavostmi o filmu.

Doporučujeme

Články odjinud