Zítra to roztočíme, drahoušku...! Díky čemu je film tak oblíbený?

25. 2. 2021
Zítra to roztočíme, drahoušku...! Díky čemu je film tak oblíbený?
Komedii Zítra to roztočíme, drahoušku…! jistě není třeba představovat. I když vznikla v sedmdesátých letech, dodnes se pravidelně objevuje na českých obrazovkách. Mnozí ji dnes považují za český filmový klenot, přitom ale šlo o frašku vyhovující tehdejší době, režírovanou druhořadým režisérem Petrem Schulhoffem. Podívejte se na video v úvodu článku se zajímavostmi o filmu.

Film Zítra to roztočíme, drahoušku...! byl prezentován jako crazy komedie. Ale je to spíš pokleslá fraška napsaná na objednávku a vyhovující normalizačním sedmdesátým létům. Nechybí v ní závist, zlomyslnost, škodolibost a krásné nové paneláky. A s panelákovým příběhem také padá kvalita snímku strmě dolů... Naštěstí tuhle potápějící se loď zachraňují herecké výkony, zejména nabité dialogy mezi Ivou Janžurovou a Milošem Kopeckým.

Postarší seladon Evžen Novák si přivydělává jako komparsista. Jednou potká při návratu domů sousedku Bartáčkovou a v žertu jí naznačí, že je jí manžel nevěrný. Bartáček si to nedá líbit a slíbí Novákovým pomstu. Ti si rádi před sousedy hrají na lidi z lepší společnosti a jejich syn René si s oblibou vylepšuje jméno různými tituly.

Začíná malá soukromá sousedská válka, která má být ukončena ve chvíli, kdy se má starý činžák bourat a obě znepřátelené rodiny stěhovat. Jenže protože jde o komedii, obě rodiny se opět setkávají jako sousedé. Není pak divu, že i svatební oznámení Reného a neteře Bartáčkových Nadi je považováno za poněkud hloupý vtip...

Podívejte se na video v úvodu článku se zajímavostmi o filmu.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Po vyčerpávajícím týdnu zatoužíte po odpočinku a činnostech, které lze dělat s kamarády. Když si vyrazíte za sportem, vrátíte se domů jako znovuzrození. Zaměřte se také na výchovu dětí.…