Živý had se ukryl v lidském střevě

16. 8. 2002
Živý had se ukryl v lidském střevě
Doslova šokováni byli rumunští lékaři, když ze zažívacího traktu pětasedmdesátiletého pacienta vytáhli místo předpokládaného nádoru - živého hada! Čtyřiadvaceticentimetrový plaz strávil v mužově žaludku tři dny, po které mu působil neuvěřitelné utrpení.

Živý had se ukryl v lidském střevě

Klepněte pro větší obrázek Doslova šokováni byli rumunští lékaři, když ze zažívacího traktu pětasedmdesátiletého pacienta vytáhli místo předpokládaného nádoru - živého hada! Čtyřiadvaceticentimetrový plaz strávil v mužově žaludku tři dny, po které mu působil neuvěřitelné utrpení. Naštěstí se jednalo o nejedovatý druh, rozšířený v tamních krajích. Nejprve si rolník Sandu Atudorei myslel, že se ozval starý žaludeční vřed a pokusil se o léčbu domácími prostředky. Nakonec ale musel vyhledat lékaře. Po řadě vyšetření nakonec lékaři zjistili, že mužovo tlusté střevo obsahuje cizorodé těleso, nebyli však schopni bez operace říci, co to je.

Po složitých a strastiplných procedurách se podařilo vypudit z těla záhadný objekt, který zdravotnický personál naprosto šokoval. Byl to téměř čtvrt metru dlouhý nejedovatý hádek, a navíc živý.
Lékaři se mohou jen dohadovat, jak se hadovi podařilo dostat do těla a přežít v tak nepříznivých podmínkách. Nejpravděpodobnější se zdá verze, podle které dědeček Sandu vydatně posilněn domácím vínem ulehl v letním parnu do stínu stromů a spokojeně usnul za mohutného chrápání s otevřenou pusou. Právě této chvíle mohl využít mrštný hádek, aby vnikl dovnitř a připravil tak svému nedobrovolnému hostiteli několik perných dnů. (Plus)

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Milé Váhy, do nového pracovního týdne vstupujete s velkým odhodláním dokázat něco velkého. Už máte plné zuby toho, jak se k vám nadřízený chová a nevěří vám. Určitě se vám podaří…

Nejčtenější články

Doporučujeme