Zkřížená alergie: Jak ji poznat a na jaké kombinace si dát pozor? | Foto: iStock

Foto: iStock

Zkřížená alergie: Jak ji poznat a na jaké kombinace si dát pozor?

Pyly nejsou jedinou hrozbou pro alergiky na jaře. Najednou vám můžou vadit i potraviny, které vám dřív nedělaly žádné problémy. Z ničeho nic vás po jejich ochutnání začnou brnět rty, pálit jazyk a svědit patro. Na vině jsou zkřížené alergie.

Co je zkřížená alergie

Alergií nebo větší citlivostí na nějaký alergen dneska trpí kde kdo. Možná jste ale nevěděla, že některé alergeny, když se spojí, tak můžou nadělat ve vašem těle pěknou paseku. Přecitlivělost na jeden z nich může totiž zároveň vyvolat přecitlivělost na jiný. „Mezi nejčastější zkřížené reakce patří křížení navzájem mezi potravinami, mezi latexem a potravinami a mezi potravinami a inhalačními alergeny, to znamená pyly a roztoči,“ říká Michal Závacký z ProAlergiky.cz

Jak si poradit s pylovou alergií? Podívejte se na video:

Pokračování 2 / 5

Pyl vs. potravina

Právě zkřížená alergie pyly/potraviny dokáže potrápit až 50 % pylových alergiků. A proč k tomu dochází? Jedná se o jev, kdy IgE protilátky imunitního systému vytvořené proti určitému pylovému alergenu reagují na základě podobnosti v sekvenci aminokyselin na alergen jiný. To znamená, že pyl určitých rostlin se v některých případech chemicky podobá bílkovinám v určitých potravinách a vyvolává v těle alergickou reakci. Pokud tedy víte, která rostlina vám vyvolává potíže, můžete si sestavit vhodný jídelníček, ze kterého vyřadíte problémové potraviny.

Pokračování 3 / 5

Orálně alergický syndrom

Mezi nejčastější příznaky patří pálení rtů, patra, jazyku, škrábání v krku, vyrážka, ale i otoky kolem úst. Pokud se u vás projevil po požití syrového ovoce nebo zeleniny alespoň jeden z těchto symptomů, měla byste rozhodně zpozornět. Právě takto může vypadat orálně alergický syndrom, který poukazuje na zkříženou alergii. Pokud byste potravinu jedla dál, postupem času se mohou přidat závažnější příznaky jako záněty spojivek, rýma, astma, otok hrtanu a anafylaxe.

Největší hrozbou jsou čerstvé a syrové potraviny. Tepelná úprava alergenní vliv rostlinných bílkovin totiž většinou ruší, ale není tomu tak vždy. „Obezřetnost doporučujeme u potravin, které obsahují alergeny odolné teplu. Jde především o celer, petržel, ořechy a arašídy,“ upřesňuje specialista. K reakci ale nedochází pouze po požití potraviny. Obtíže může alergik pocítit i při doteku – při loupání, krájení, strouhání, lisování.

Pokračování 4 / 5

Nejde jen o sezonní problém

S kříženou pylovo-potravinovou alergií to není vůbec tak snadné. Ne vždy totiž platí, že musíte problémovou potravinu kompletně vyloučit ze svého jídelníčku. V některých případech vám ale bude potravina vadit i mimo pylovou sezonu a budete si ji muset odepřít celoročně. „Neexistuje žádný vztah mezi závažností pylové rýmy a závažností potravinové alergie. Někdy je výskyt zkřížené reakce pyly/potraviny spojen s pylovou sezonou – někteří lidé nemohou jíst jablka v období květu bříz, ale mimo toto období nemají žádné potíže.

Pokračování 5 / 5

Nejčastější potížisté

Asi nejčastější kombinací je alergie na pyl břízy a lísky v kombinaci s jablkem, hruškou, broskví, meruňkou nebo lískovými oříšky. Břízovité a růžovité rostliny jsou totiž botanicky příbuzné. Alergie na břízu a lísku je tak často doprovázena reakcí organismu na jádroviny a peckoviny. V takovém případě si dávejte pozor na třešně, višně, nektarinky, mandle, maliny i ostružiny. Další častou zkříženou alergií je na pelyněk a současně kořenovou zeleninu a některé druhy koření (kmín, fenykl, koriandr, anýz, tymián nebo pepř).

Na tyto kombinace si dejte pozor:

  • Bříza x jablko, broskev, kiwi, celer, mrkev, lískové a vlašské ořechy, mandle, med
  • Olše x jablko, broskev, lískový oříšek
  • Trávy x rajské jablko, obiloviny (pšenice, žito)
  • Ambrozie x banán, heřmánek (čaj), med
  • Pelyněk x celer, mrkev, petržel, med, heřmánek, anýz

Doporučujeme

Články odjinud