Zkrotí Zach nevěrnou Vilhelmovou?

31. 5. 2011
Zkrotí Zach nevěrnou Vilhelmovou?
Lákavé herecké obsazení i hezké květnové počasí způsobilo, že představení Zkrocení zlé ženy, hlavní novinka letošních Shakespearovských slavností, jsou už v Praze, Brně i Ostravě téměř vyprodána: Premiéra hry s Tatianou Vilhelmovou v roli Kateřiny a Romanem Zachem v úloze Petruchia přitom bude až 29. června v Nejvyšším purkrabství Pražského hradu.

Slavnosti však letos nabízejí ještě dalších sedm her včetně pražské premiéry slovensko-české komedie Oko za oko s Ivanou Jirešovou, Martinem Trnavským a Richardem Stankem.

Koncem června se na Pražském hradě odehraje Shakespearův dětský den, v Ostravě zase chystají v červenci třídenní herecký workshop ve spolupráci s Londýnskou metropolitní univerzitou. Na programu je letos 139 představení.

Podle pořadatelů vzali letos diváci Ticketportal doslova útokem: V Brně se 3000 vstupenek na Zkrocení zlé ženy prodalo během prvních osmi hodin, v Ostravě lístky zmizely dokonce už za 20 minut po zahájení předprodeje.

Obdobná situace nastala i v Praze, kde je i díky rekordnímu zájmu o „Zkrocenku“ celý festival téměř z poloviny zaplněn. Pořadatelé však upozorňují, že bude i nadále z čeho vybírat. Vypravit se lze na hry, které byly podobně vyprodány loni a předloni. V létě se v prodeji ještě objeví i některé nevyzvednuté rezervace.

„Kromě nové hry Oko za oko bych pražským divákům určitě doporučil Jindřicha IV. s Janem Dolanským, Norbertem Lichým a Ladislavem Mrkvičkou, vstupenky lze stále sehnat i na Veselé paničky windsorské s Bolkem Polívkou a Simonou Stašovou,“ říká umělecký ředitel festivalu Libor Gross. V Ostravě lze vedle Jindřicha IV. zajít třeba na Macbetha s Veronikou Freimanovou v roli Lady Macbeth.

Vstupenky jsou tu zatím i na loni výborně přijatého Romea a Julii s Terezou Dočkalovou, Markem Holým a Jitkou Smutnou. I brněnský Špilberk s hledištěm o tisíci místech stále nabízí lístky ve všech cenových hladinách.

„Vystupovat pod širým nebem mě baví už kvůli výjimečnému fluidu letních produkcí na starých hradech a také kvůli adrenalinu, který pod širým nebem pokaždé zažívám: Hrát venku totiž znamená poprat se nejen s postavou, ale i s okolními zvuky a ruchy,“ říká Ladislav Mrkvička, který v Jindřichovi IV. ztělesňuje titulní roli starého krále. „Na slavnosti se těším už kvůli Bolkovi Polívkovi v roli Falstaffa, který nejen mě, ale hlavně diváky dokáže vždycky spolehlivě rozesmát,“ doplňuje Simona Stašová. Ta bude coby paní Pažoutová ve Veselých paničkách windsorských už potřetí odolávat Falstaffovým návrhům.

Vedle divadla je možné koupit lístky také na Shakespearův dětský den: Putování po stopách shakespearovského herce bude určeno starším a mladším dětem a odehraje se v Nejvyšším purkrabství na Pražském hradě ve dnech 27. a 28. června.

Na děti tu bude čekat výtvarná, loutková, taneční i šermířská dílna, živá hudba a také herci a herečky v kostýmech postav ze slavných Shakespearových her, kteří budou děti na jejich dobrodružné cestě provázet. Celé nádvoří se tak změní v jedno velké setkávání, zkoušení a hraní si.


ČTĚTE TAKÉ: Když mi nedáš, dostaneš pár facek!KAŽDÝ DEN NOVÉ SLEVY NA JEDNOM MÍSTĚ!

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Tento týden nepatří zrovna mezi vaše růžová období v lásce a milostné záležitosti rozhodně nehrají prim. Král rozumu, Merkur, se dál drží žezla a dělá vše, aby emoce nedostaly prostor.…

Nejčtenější články

Články odjinud