Zlatá mládež 2: O čem je nový seriál a chtěla byste takové děti?

7. 6. 2018
Reality show jsou oblíbeným formátem. Necenzurované emoce, konflikty, absurdní situace. A Zlatá mládež 2018, to jsou pořádně vykloubené situace. Nový televizní seriál o partičce pěti mladých lidí zvyklých na luxus, která zakouší, jak žijí bezdomovci či jak se maká v Indii.

Co je to luxus je samozřejmě diskutabilní, ale tahle pětka mladých lidí si vůbec nežije špatně. Jejich povolání nejsou úplně standardní, stejně tak ani příjmy: Youtuber MajkJePán, zpěvačka a rapperka Sharlota, mladý politik Petr, servírka ze stripclubu Klára a nakonec model a zpěvák Renato, který se účastnil již první řady doku reality show Zlatá mládež 2

Zlatá mládež v Chánově a v Banátu

Zatímco v první řadě se účastníci pořadu Zlatá mládež vydali do Chanova a do Banátu, v letošní druhé sérii je v prvním díle na rozehřátí čeká život pražských bezdomovců, a pak rovnou do Indie a Afriky. 

Partička mladých vystajlovaných boháčů se v prvním díle dostane do prostředí, kde místo správného gelu na vlasy musí řešit, jak se ten den najíst. Takže se vydávají žebrat v Praze v metru, loví v popelnicích a spí pod mostem. Tedy má spát pod mostem. Což ale nezvládá, holky utečou z ubytovny na letiště, a trojice kluků místo pod mostem tajně přespí u Renata. 

V Indii prožívají pořádný kulturní šok. Vlak na nádraží vypadá jako náklaďák do koncentráku, cestující cestují ve vagonech se zamřížovanými okny bez skel. Pětici šokuje fakt, že v Indii se za výplatu, která rodinu ani nenasytí, šijí i boty české značky. Rýžová pole vypadají jinak, než na spořičích PC monitoru, kde to jsou sytě zelené terasy, zatímco tady je bláto až po kolena.

A to ještě neví, že v Africe budou muset přežít v chudinském slumu v Nairobi i v uprchlickém táboře uprostřed pouště. Na závěr se vydají na cestu s uprchlíky přes Balkán do Evropy.  

Nakonec celá absurdita situace ani neplyne z toho, že režie přesadila pětici mladých lidí do extrémní chudoby, ale z jejich neznalostí světa, naivity a ignorance. Kdyby dávali ve škole pozor, tak by asi nečekali v Indii poušť tak jako Mike, který perlí už v Praze, když si myslí, že metro přes den jezdí v desetiminutových intervalech.

Zlatá mládež 2 online 

Bude bolet zjištění, že když partička vidí, že v Indii pracují i děti,  vůbec je to nešokuje, jako kdyby dětská práce v dílně na boty byla něco normálního, co už, když je to Indie. U někoho úsměv u někoho sevření žaludku možná způsobí konstatování Renata, že když se české boty šijí za tak málo peněz, bude si raději v Praze kupovat dražší italské zboží. Jasně, nespravedlnost světa vyřešit hned tak nelze, ale tohle?  Na druhou stranu možná ještě příjemně překvapí, protože dostanou příležitost ušetřit na svých výdajích a o peníze se podělit se syrskými uprchlíky. Jak to dopadne? Pokud nestihnete zhlédnout seriál online, najdete ho v archivu televize. 

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Rodinná sešlost se vyvede nad poměry. Můžete předvést své kuchařské umění nebo využít cateringovou službu, obojí se bude líbit. Zjistíte, že váš smysl pro humor konvenuje s humorem…

Nejčtenější články