Zlatá mládež 2 - 2018 Čt

Zlatá mládež 2 - 2018 Čt

Zlatá mládež 2 - 2018 Čt
Zlatá mládež 2 - 2018 - Mike Čt
Zlatá mládež 2 - 2018 - Sharlota Čt
Zlatá mládež 2 - 2018 - Mike Čt
16
Fotogalerie

Zlatá mládež 2: O čem je nový seriál a chtěla byste takové děti?

Reality show jsou oblíbeným formátem. Necenzurované emoce, konflikty, absurdní situace. A Zlatá mládež 2018, to jsou pořádně vykloubené situace. Nový televizní seriál o partičce pěti mladých lidí zvyklých na luxus, která zakouší, jak žijí bezdomovci či jak se maká v Indii.

Co je to luxus je samozřejmě diskutabilní, ale tahle pětka mladých lidí si vůbec nežije špatně. Jejich povolání nejsou úplně standardní, stejně tak ani příjmy: Youtuber MajkJePán, zpěvačka a rapperka Sharlota, mladý politik Petr, servírka ze stripclubu Klára a nakonec model a zpěvák Renato, který se účastnil již první řady doku reality show Zlatá mládež 2

Zlatá mládež v Chánově a v Banátu

Zatímco v první řadě se účastníci pořadu Zlatá mládež vydali do Chanova a do Banátu, v letošní druhé sérii je v prvním díle na rozehřátí čeká život pražských bezdomovců, a pak rovnou do Indie a Afriky. 

Partička mladých vystajlovaných boháčů se v prvním díle dostane do prostředí, kde místo správného gelu na vlasy musí řešit, jak se ten den najíst. Takže se vydávají žebrat v Praze v metru, loví v popelnicích a spí pod mostem. Tedy má spát pod mostem. Což ale nezvládá, holky utečou z ubytovny na letiště, a trojice kluků místo pod mostem tajně přespí u Renata. 

V Indii prožívají pořádný kulturní šok. Vlak na nádraží vypadá jako náklaďák do koncentráku, cestující cestují ve vagonech se zamřížovanými okny bez skel. Pětici šokuje fakt, že v Indii se za výplatu, která rodinu ani nenasytí, šijí i boty české značky. Rýžová pole vypadají jinak, než na spořičích PC monitoru, kde to jsou sytě zelené terasy, zatímco tady je bláto až po kolena.

A to ještě neví, že v Africe budou muset přežít v chudinském slumu v Nairobi i v uprchlickém táboře uprostřed pouště. Na závěr se vydají na cestu s uprchlíky přes Balkán do Evropy.  

Nakonec celá absurdita situace ani neplyne z toho, že režie přesadila pětici mladých lidí do extrémní chudoby, ale z jejich neznalostí světa, naivity a ignorance. Kdyby dávali ve škole pozor, tak by asi nečekali v Indii poušť tak jako Mike, který perlí už v Praze, když si myslí, že metro přes den jezdí v desetiminutových intervalech.

Zlatá mládež 2 online 

Bude bolet zjištění, že když partička vidí, že v Indii pracují i děti,  vůbec je to nešokuje, jako kdyby dětská práce v dílně na boty byla něco normálního, co už, když je to Indie. U někoho úsměv u někoho sevření žaludku možná způsobí konstatování Renata, že když se české boty šijí za tak málo peněz, bude si raději v Praze kupovat dražší italské zboží. Jasně, nespravedlnost světa vyřešit hned tak nelze, ale tohle?  Na druhou stranu možná ještě příjemně překvapí, protože dostanou příležitost ušetřit na svých výdajích a o peníze se podělit se syrskými uprchlíky. Jak to dopadne? Pokud nestihnete zhlédnout seriál online, najdete ho v archivu televize. 

Doporučujeme

Články odjinud