ZLATÉ NITĚ: Šetrný zázrak pro stárnoucí obličej

11. 4. 2016
Stárnutí by ráda zastavila snad každá žena. Když už nestačí krémy, ale na zásah skalpelu se ještě necítíte nebo se zkrátka bojíte, nabízí se možnost vyzkoušet zákroky estetické medicíny. Mezi jedny z nejvyhledávanějších patří aplikace obličejových nití.

Představa zavedení nití do podkoží může být pro něho děsivá, ale ve skutečnosti jde o velmi snášenlivý zákrok, který trvá zhruba třicet minut až hodinu, a po jehož absolvování se klidně můžete vrátit ke své běžné činnosti. Třeba i do práce. Aplikace obličejových nití probíhá poté, co lékař nanese na obličej znecitlivující krém, často se používá Emla. „Vpich se provádí v oblasti uší, je zakryt vlasy, nekrvácí, rychle se zahojí a není po něm vidět žádná jizva,“ vysvětlila MUDr. Helena Reisingerová, korektivní dermatoložka kliniky Mediestetik.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Nitě se aplikují do tvaru sítě ve směru vrásek a hlubokých rýh. Kolem nití se začne vytvářet chybějící kolagen, nitě se během půl roku rozpadají a tělo je bez jakýchkoliv alergických reakcí vstřebá. Právě proto se materiálu, z něhož jsou vyrobeny, říká biokompatibilní.

Metod, při nichž jsou aplikovány pod kůži omlazující nitě, je několik. Záleží, jak hluboko se nitě aplikují, ale také jak působí a jak dlouhý je efekt po jejich použití.

„Mezonitě u tzv. Magického liftingu zlepšují především kvalitu pleti, zprostředkovávají lehký lifting a aplikují se zejména jako prevence povolování kůže. Naproti tomu Art Filting přináší výrazný liftingový efekt pozvedává i výrazné kožní převisy,“ uvedla dále MUDr. Reisingerová. Efekt je u obou metod viditelný ihned, účinky Magického liftingu vydrží kolem dvou let, Art Filting dokonce až pět let. A poté je samozřejmě můžete opakovat.

Zlato v obličeji

Pro ty, kteří si chtějí dopřát opravdový luxus, jsou na našem trhu i nitě zlaté. „GoldLift je prováděn za pomoci velmi slabých nití o průměru menším než 0,1 mm. Pokožka je díky tomu výrazně zpevněna a vrásky redukovány, efekt díky zlatu vydrží až deset let,“ řekla dále dermatoložka. Alkalické ionty, které zlato v kůži vylučuje, totiž zrychlují metabolismus a čistí kapiláry, čímž celkově zlepšují kvalitu pleti.

Efektivnější kyselina mléčná

Kromě zlata se ale využívají také speciální vlákna ze 100% kyseliny mléčné. Oproti klasickým mezonitím je tato metoda třikrát až čtyřikrát efektivnější. „Zákrok LAC-Lifting probíhá zcela stejně jako aplikace mezonití, tedy do mezivrstvy pokožky, v podobě sítě. Efekt je viditelný po 10 až 14 dnech a dále narůstá. Do třech měsíců je efekt konečný a vydrží jeden až dva roky,“ řekla lékařka z Mediestetiku.

Jak zákroky kombinovat

Většina těchto zákroků se dá kombinovat, jeden druh nití pomůže vylepšit barvu a výživu pokožky, další zase pozdvihne povadlé tkáně. Důležité je zkonzultovat vše s odborníkem, mějte na paměti, že tyto zákroky by měl provádět zkušený lékař, který zná anatomii těla a nepoškodí symetrii obličeje. Napovědět mohou také recenze na internetu či osobní zkušenosti pacientek. V neposlední řadě musíte počítat s tím, že za kvalitní zákrok je potřeba si připlatit, nenechte se tedy zlákat levnými nabídkami, protože mohou skončit katastrofálně. Ceny za tyto neinvazivní zákroky se pohybují v rozmezí od přibližně 6 do 18 tisíc korun, záleží však na konkrétní partii. Nejdražší v této kategorii jsou zlaté nitě, kde se ceny pohybují od 18 tisíc korun. Omladit nitěmi se dají i jiné oblasti, například krk, dekolt, oční víčka, brada nebo spodní strana paží.

Dáma.cz je na facebooku. Přidejte se k nám!

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Rodinná pohoda je viditelná a ani návštěvy příbuzných ve vás nevzbudí negativní emoce. S partnerem jste jako dvě hrdličky a navzájem se podporujete. Milé Váhy, už bylo na čase! Chvíli to…