Zlato je vynikající investiční prostředek, dejte mu šanci

30. 7. 2020 Reklama
Zlato je vynikající investiční prostředek, dejte mu šanci
Zlato vždy bylo, je a bude ceněné. Jeho hodnota dlouhodobě stoupá a k udržení hodnoty peněz je rozhodně daleko vhodnější než nějaký spořicí účet či termínovaný vklad se směšným úrokem. Hodnota zlata se totiž může během pár let dokonce zdvojnásobit.

Odborníci vždy doporučovali investice do zlata na delší časové období. Zlato byste si podle nich měli nechat zhruba 7 let, abyste na něm skutečně vydělali. Letošní rok ale ukazuje něco jiného, cena byla začátkem roku velmi nízko a o pár měsíců zase nezvykle vysoko. Na výdělek vám tedy stačilo vlastnit zlato pár měsíců. I dnes je cena zlata dost vysoko.

Cena zlata raketově vzrostla

V posledních dnech se mluví o raketovém růstu ceny zlata, překonalo hranici 1945 amerických dolarů za jednu unci. Znamená to, že zlatou cihlu o hmotnosti 1 kg dnes koupíte u levných obchodníků za 1 443 342 korun, u dražších za ještě více peněz. V červenci 2010 byste přitom za kilogramový slitek zaplatili jen 778 220 Kč. Za 10 let se tedy jeho cena téměř zdvojnásobila!

Právě teď je vhodné zlato nakupovat

Kupovat zlato v době, kdy je jeho cena nezvykle vysoko, zřejmě nevypadá jako chytrý nápad. Přesně tohle však odborníci na investování radí! V čem je háček? V české koruně. Pro nás, Čechy, je nákup zlata výhodný i nyní, protože koruna je aktuálně silná. Dá se očekávat, že v blízké budoucnosti bude slábnout, což znamená navýšení ceny zlata. Když si dnes koupíte zlato a za dva měsíce koruna oslabí o 1 Kč, na jednom kilogramu okamžitě vyděláte 50 000 korun.

Na zlato vsází i zkušení investoři

Stále ještě nevěříte, že je nyní vhodná chvíle vložit své peníze do zlata? Zlato začala nakupovat i Česká národní banka, která byla doposud zdrženlivá. Na webu zlate-mince.cz se navíc v grafu vývoje ceny zlata snadno přesvědčíte o dlouhodobě rostoucí tendenci. A v jaké podobě zlato nakoupit? Nejlépe jako zlaté cihličky či mince. Koupíte je i jednoduše online.

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

Na konci pracovní doby se velmi nepříjemně přesvědčíte, že jste skutečně unavení a zasloužíte si odpočinek. Ne vše probíhalo dobře a na zadané úkoly si budete muset i dneska více posvítit.…

Nejčtenější články

Doporučujeme