Zmrzlina pro každou příležitost

31. 3. 2006
Zmrzlina pro každou příležitost
Mezi jedny z velmi oblíbených pochoutek všech generací patří bezesporu zmrzlina. Je to ledové pokušení, které chutná všem bez rozdílu. Navíc dnes se nemusíme omezovat tím, že si kvalitní a vynikající zmrzlinu dáme pouze v cukrárně. Také doma si můžeme vychutnat jedinečnou chuť báječné zmrzliny. Zmrzlina zkrátka patří k příjemných a hezkým chvilkám.

A že se hodí ke každé příležitosti si za chvilku ukážeme i v této knize. Aby nám zmrzlina přinesla dokonalý gurmánský zážitek, měli bychom při jejím výběru dbát na kvalitu. Právě zmrzlinové dezerty Carte d´Or se vyznačují vysokou kvalitou, jejíž tajemství spočívá ve výběru těch nejlepších ingrediencí. Lahodné kombinace krémové zmrzliny s ovocem, karamelem či čokoládou osloví jistě každého milovníka sladkých potěšení.

Díky své jedinečnosti se zmrzlina Carte d´Or hodí pro každou příležitost. Lahodný zážitek přináší už samotná zmrzlina. Ale jsou příležitosti, kdy chceme sáhnout po něčem ještě lepším, lahodnějším, originálnějším, lákavějším, zkrátka připravujeme se na událost, která zasluhuje zvláštní pozornost. Zároveň se ale nechceme vzdát potěšení ze zmrzliny. Pak můžeme využit zajímavé recepty, kde důležitou součást tvoří právě zmrzlina.

Odpoledne v kruhu rodiny V týdnu spěch, práce, rodina, domácnost, v sobotu uvařit, uklidit, vyprat, zkrátka udělat, co se v týdnu nestíhá. A potom hurá, je tu neděle. Konečně trochu klidu. Zkusíte vypnout a načerpat nové síly do dalšího týdne. Neděle je také den, který chcete strávit spolu se svými nejbližšími, tedy s rodinou. A pokud zrovna nevyrážíte na rodinný výlet, můžete si udělat hezký a pohodový den i doma.

Co dělat Zkuste najít hru Člověče, nezlob se. Myslíme to vážně. Sice se nejedná o nejnovější hru, ale věřte, že se s ní dá pořád zažít dost zábavy. Nebo najděte jinou hru, která bude bavit celou rodinu. Ono někdy stačí obyčejné pexeso, stačí si k němu sednout s dobrou náladou a také s něčím dobrým pro mlsné jazýčky. Nebo pořiďte scrable a budete vědět, že zároveň si vaše děti budou nenásilnou formou rozšiřovat slovní zásobu.

Pokud víte, že na hru zbytek rodiny nenalákáte, zkuste třeba skládat puzzle. A můžete vyhlásit soutěž, kdo objeví dlouho hledaný kousek, kdo doplní nejvíce kousků, … Pokud únava rodiny přesáhne únosnou mez a na hraní her není ani pomyšlení, zkuste najít nějaký pěkný rodinný film.

Příprava, výzdoba Odložte starosti, úkoly zkuste vyřešit a zvládnout den předem, ať vás nic neruší. Ať si den s rodinou užijete se vším všudy. A do samotné přípravy můžete zapojit i rodinu. Pokud se o práci podělíte, zbude více času ke hrám a zábavě. I děti mohou pomoci s drobnostmi. Zapojte je. Mohou najít a vybrat hru, která se bude hrát, mohou ke hraní vše připravit. Zkuste se ke hře uvelebit do obýváku na zem. Získáte více prostoru a pokud přinesete i nějaké polštářky, tak i dostatek pohodlí. A dětem se to bude určitě také líbit.

Něco na zub Chcete hlavně zažít pěkný den s rodinou a ne se trápit dlouhými přípravami něčeho k snědku. Vždyť na oběd si můžete dojí například do dobré restaurace a k odpoledním hrám stačí připravit na talíř sušenky a keksy. Zkuste děti také nalákat na ovoce, pokud připravíte ovocnou mísu, posypte ji kousky oříšků a polijete čokoládou, určitě takovou pochoutku neodmítnou. Můžete si ale během odpoledne dopřát něco originálního, a proto vyzkoušejte:

Meruňkové potěšení Suroviny pro 2 porce: Carte d’Or Vanilka, 12 meruněk, moučkový cukr, lístky máty Příprava:

Omyté meruňky nakrájejte na poloviny, odstraňte pecky a jejich vnitřní strany posypte moučkovým cukrem. Vložte do horní části trouby a grilujte při 220 ºC. Jakmile cukr na meruňkách začne karamelizovat, vyjměte je z trouby a ukládejte je po šesti na 4 talíře. Doprostřed každého talíře dejte 2 kopečky Carte d’Or vanilka, ozdobte mátovými lístky a ihned podávejte.

Tajemství ingrediencí Vanilka Vanilka, to je základ mnoha smetanových zmrzlin. Dnešní kuchyni si bez vanilky nedovedeme ani představit. Ale pojďme se alespoň krátce podívat na vanilku trochu jinak. Z dlouhých aromatických tobolek, jež se tvoří ze žlutavých květů, získáme po vysušení známé vanilkové lusky. Již před příchodem dobyvatelů ji původní mexické obyvatelstvo využívalo jako přísadu do nápojů z kakaových bobů a do čokoládových placek. Staří Toltékové a Aztékové věřili, že vanilka posiluje srdce, odstraňuje únavu, zahání strach a vůbec dodává sílu a zdraví. Konečně i evropští „felčaři“ předpisovali vanilku jako účinné afrodisiakum. Vanilkou se aromatizoval dokonce i tabák. Podporuje vyměšování žaludečních šťáv, takže je podpůrcem dobrého trávení. Věřme nebo nevěřme, pravdou zůstává, že bez vanilkové chuti bychom přišli o spoustu báječných pochoutek. A byla by to rozhodně škoda.

Jahody Jahody jako lesní plod jsou cenné pro svou jedinečnou vůni a příchuť. Velkoplodé šlechtěné odrůdy pocházejí z Ameriky a byly dovezeny do Evropy v 17. století. Obsahují třísloviny, které vážou jedovaté těžké kovy ve střevech a pomáhají proti trávicím obtížím. Jsou mimořádně bohaté na kyselinu listovou, vitamín C a draslík. Dále obsahují mangan, stopový prvek, jenž vyživuje nervy a mozek, podporuje libido a podporuje činnost hormonů štítné žlázy.

Maliny Maliny rostou po celé severní polokouli. Plody jsou složené z malinkých bobulek kolem kónického středu. Vitamín A obsažený v malinách se využívá při nedostatečné ostrosti vidění a šerosleposti. Vysoká koncentrace rutinu zpevňuje cévní stěny očí a zlepšuje přísun živin. Maliny jsou také bohaté na vitamín C. Toto ovoce dále odvodňuje organismus a čistí střeva, pomáhá… při nemocech ledvin a močového měchýře. V neposlední řadě obsahuje biotin neboli vitamín krásy, který je důležitý pro lesklé a pevné vlasy i nehty a pevnou a pružnou kůži.

Carte d´Or – portfolio novinek 2006 Carte d´Or Vanilka 1000 ml, 99,- Kč Carte d´Or přináší labužníkům opět něco více než jen pouhou vanilkovou zmrzlinu. Nejen, že je použita vanilka té nejvyšší kvality přímo z Madagaskaru, který je právem považován za hlavní město vanilky. Navíc jsou do této jemné lahodné zmrzliny přidány ještě kousky vanilkových lusků. Vanilková zmrzlina je velice specifická. Každý národ má svou vlastní představu o podobě a chuti ideální vanilkové zmrzliny a cizí vlivy obvykle nepřijímá příznivě. Proto je receptura vanilkové zmrzliny Carte d’Or, prodávané v České republice, připravena přesně podle chutí českých spotřebitelů. Carte d´Or Jahoda 1000 ml, 99,- Kč

Kdo by odolal lahodným jahodám? Již zdaleka nás lákají svou intenzivní vůní a jsou oblíbenou pochoutkou letních dní. Jak úžasně pak musí chutnat lahodná jahodová zmrzlina s kousky jahod, která přináší intenzivní, autentickou chuť jahod po celý rok.

Carte d´Or Sorbet malina 1000 ml, 99,- Kč Po celý rok nás může provázet také chuť a vůně malin. Vychutnat si je můžeme v osvěžujícím, lahodném malinovém sorbetu s kousky malin.

zdroj: AMI Communications spol. s r.o.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Ani poslední zářijový den neleníte a věnujete se sportu. V jedné kolektivní aktivitě jste se našli a provozujete ji, jak se jen dá. Rozhodně nepatříte k lidem, kteří by sportovali sami. To…