Zn. Hledám hříšně krásnou ženu

19. 9. 2001
Zn. Hledám hříšně krásnou ženu
Módní dům Taiza již zajisté nemusíme dlouze představovat. Za 2 roky od svého vzniku se zapsal nesmazatelně do světa nejen české, ale i světové módy. Den před slavnostním uvedením jubilejní 5. kolekce si návrhář Osmany Laffita pozval do elegantního hotelu Four Seasons novináře a obchodní partnery, aby představil svou vizi nadcházející sezóny.

Zn. Hledám hříšně krásnou ženu

Módní dům Taiza již zajisté nemusíme dlouze představovat. Za 2 roky od svého vzniku se zapsal nesmazatelně do světa nejen české, ale i světové módy. Den před slavnostním uvedením jubilejní 5. kolekce si návrhář Osmany Laffita pozval do elegantního hotelu Four Seasons novináře a obchodní partnery, aby představil svou vizi nadcházející sezóny. Tiskové konference se zúčastnila také přední česká modelka světového formátu Tereza Maxová. Ač chvíli před zahájením přiletěla do Prahy, působila svěže, odpočatě a róba z Osmanyho dílny z ní vytvořila skutečnou divu. "Taiza má recept, jak se z uspěchané a unavené matky stát krásnou," řekla s úsměvem.

Tisková mluvčí, Sylva Richtrová, úvodem představila přítomným historii salónu. Z původních 12 zaměstnanců se Taiza rozrostla na bezmála 40 spolupracovníků, otevřela tři butiky - modely made by Taiza naleznete v Praze, Karlových Varech a Plzni, vlastní show-room v mecce světové módy Paříži, kde se v říjnu t. r. slavnostně otevřou dveře nového obchodu, jehož sousedy budou taková zvučná jména jako Yves Saint Laurent, Christain Lacroixe, Castelbajac či Pierre Balmain. Osmany Laffita se pravidelně účastní významných veletrhů po celém světě, aby prezentoval, jako jediný, českou módu v zahraničí.

Spolupráce s francouzských televizním kanálem Fashion TV nese také své ovoce. Záznam z přehlídek shlédnou diváci po celém světě. Taiza se tak může pochlubit zákaznicemi významných jmen v mnoha zemích, jmenujme např. Egypt, Francie, Španělsko, USA a samozřejmě Česká republika. Modely z Osmanyho ateliéru si s oblibou oblékají takové dámy jako Dagmar Havlová, Taiza má veliký podíl na celkovém zlepšení image a dokonalé reprezentaci první dámy, Petra Buzková, Kateřina Brožová, Jana Švandová a mnohé další. Exklusivní materiály, precizně zpracované oděvy a nápaditost snoubená s elegancí si právem zaslouží obdiv a čestné místo v šatníku.

"Nová kolekce se inspiruje sedmi hříchy, které se neustále opakují do kola," říká Osmany, "tentokráte nemám v úmyslu uvést novou kolekci tradičním způsobem. Ačkoli to není u mne obvyklé, chci šokovat. Pořád se soustředíme na krásné věci a zapomínáme trochu na to ošklivé a špatné. Chtěl jsem dokázat, že i tato stránka života může být svým způsobem krásná. Všechny elementy se vzájemně ovlivňují a doplňují."

U Taizy nečekejte tradiční barevnou paletu podzimních kolekcí. "Nepoužívám černou a šedou," pokračuje návrhář, "moje zimní kolekce se předvádí v zářivých odstínech - červená, bílá, žlutá, zelená. Nemohu však říci, že se jedná přímo o letní barvy, barevná škála nese jiný nádech odstínů. Tma musí pryč, stále se s ní setkávám na ulici, moje žena musí zářit a lidé se za ní otáčet právě kvůli jedinečnosti, výjimečnosti a především kráse. Vracím se k 70. létům, k Twiggy, ikoně této éry. Sukně nesou výraznou linii "A", které doplní krátká saka."

Terezu Maxovou si Osmany Laffita pozval, aby předvedla podzimní a zimní modely. "Přijela jsem v džínách a teď tu sedím v elegantních šatech," bere si slovo Tereza, "připadám si najednou jako krásná žena."
"Právě proto jsem si jí vybral," směje se návrhář, "mluvíme zde o stylu, stylu elegantní dáma, toto právě ztvárňuje Tereza. Ona je osobnost a takové ženy mě inspirují. Paní Maxová má v sobě všechno, co chci prezentovat ve své kolekci. Měl jsem tři nabídky, ale vybral jsem si jednoznačně ji."

"Oděvy se svým stylem vrací do 70. let. Jaký bude make-up a účesy na přehlídce? Také v tomto duchu?"
"Držím se trochu 70. let, ale znáte mě! Mám rád klasiku a eleganci, ale také extravaganci. Nejsem ten typ, co jde po ulici a splývá s davem. Mám rád, když se lidi otáčejí, buď proto, že je něco zajímavé nebo ošklivé či krásné. A to je to, co já chci i pro ženy, které oblékám. Aby šla po ulici a nebyla jako šedá myš, já opravdu chci, aby se všichni otáčeli, aň už kvůli komplimentu či kritice. Takže make-up a vlasy … bude to "hrozné", taková extravagance, že budete opravdu šokováni," usmívá se Osmany. "Zítřejší přehlídka nebude tou klasickou, kdy se modelky projdou po molu sem a tam. Jedná o předposlední velkou přehlídku v České republice, proto chci, abyste si celou show pamatovali a nikdy na ní nezapomněli. Příští zimní kolekci již představíme v Paříži, dveře jsou mi otevřené, to jsem vždycky chtěl, o to jsem usiloval."

"V současné době vybíráte modelky a tvář Taiza. Kde hledáte?"
"Probíhá dlouhodobější konkurz. Hledáme nové tváře, nové modely, nový styl. Přihlásit se může slečna z agentury i z ulice. Na základě zaslaných fotografií uděláme výběr deseti stálých modelek, které budou pracovat nejen v Čechách, ale i v zahraničí. Budu-li prezentovat kolekci např. v Paříži, na molu se objeví nejen místní slečny, ale také náš stálý team modelek.
Budu si vybírat holky především s postavou jako kytara. Miluji ženské tvary, nejsem moc na anorektické typy, které nejí a trápí se. Moje představa je krásná, vytvarovaná žena jako tady Tereza. Ačkoliv je již maminkou, má krásné tělo. U nás na Kubě, když holky porodí, to už je deformace. Má představa o Taiza modelce je slečna, která je mladá, dospělá, dáma a zralá žena zároveň.
Jak jsem již říkal, žena a růže je pro mě jedno a to samé. Žena by měla být elegantní od rána do večera. Takhle mě vychovala moje máma, nerad vidím ženu hned po ránu, neupravenou. Vyrůstal jsem v prostředí krásných a vždy upravených žen, to mě ovlivnilo."

autor: Simona.cz

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

Na jednu stranu jste moc rádi, že je tady konec pracovního týdne, protože vám začínají docházet síly. Už nejste tak výkonní a obezřetní. Je možné, že chybujete a ani o tom nevíte. Neberte…

Nejčtenější články

Doporučujeme