Znak ďábla, nebo symbol vznešenosti? Víme, co o vás vypovídá mateřské znaménko | Foto: iStock

Foto: iStock

Znak ďábla, nebo symbol vznešenosti? Víme, co o vás vypovídá mateřské znaménko

Mateřské znaménko je pro mnoho lidí vadou na kráse, kterou si raději nechají chirurgicky odstranit. V některých případech jsme na něj ale hrdí nebo nám prostě nevadí, protože není vidět. Věděli jste, že to, jaký tvar, barvu a umístění mateřské znaménko má, hodně vypovídá o vaší osobnosti a charakteru? Jak vypadá to vaše znaménko?

Mateřské, nebo ďábelské znaménko?

Tyto kožní výrůstky jsou s lidmi spjaty už po mnoho generací. Staří Řekové věřili, že díky mateřskému znaménku lépe pochopí charakter člověka. Za vlády Ludvíka XVI. bylo znaménko symbolem krásy a vznešenosti. Jezuité naopak viděli ve znaménkách cosi ďábelského. Ten, kdo měl na těle znaménko, musel být spolčen s ďáblem, a proto byl co nejrychleji popraven. Také inkvizitoři hledali mateřská znaménka na těle čarodějnic a díky nim měli důkaz o jejich nadpřirozenosti.

Dnešní moderní doba začala brát věštění ze znamének jako samostatný vědní obor, tzv. moleoskopii. Důležité je, kde přesně je znaménko na těle umístěno, jestli jde o pravou, či levou část těla, jak znaménko vypadá z hlediska velikosti, tvaru a barvy. Díky všem těmto ukazatelům můžete zjistit, jaké máte povahové vlastnosti nebo jaké řemeslo jste vykonávali v minulém životě.

Jak se vyhnout podzimním chmurám? Podívejte se na video:

Pokračování 2 / 5

Barva mateřského znaménka

Zbarvení znaménka většinou napovídá, jestli prožijete šťastný život, nebo na vás čeká velké neštěstí. Čím tmavší znaménko je, tím silnější výklad je.

  • Červené znaménko předpovídá velké štěstí.
  • Žluté či světle hnědé znamená obstojné štěstí.
  • Tmavé znaménko pak značí velké celoživotní štěstí.
  • Černé zbarvení znaménka věští problémy, neštěstí a zklamání.

Pokud vaše znaménko tmavne, připravte se na problémy. Pozorujete-li zesvětlení znaménka, můžete se těšit na lepší časy a štěstí.

Pokračování 3 / 5

Tvar mateřského znaménka

Máte-li znaménko vystouplé, pak musíte mít šťastný a radostný život. Podobný výklad je také u pevně ohraničeného znaménka – životní klid a pohoda.

Kulaté znaménko je důkazem vaší klidné povahy. V životě na vás čeká jen samé štěstí.
Oválný tvar varuje před neštěstím.
Hranatý tvar poukazuje na vaši špatnou povahu a vypočítavost.
Podélně tvarované znaménko věstí prosperitu a růst.

Pokračování 4 / 5

Umístění na těle

Najdete-li na těle dvě znaménka blízko u sebe, pak je to znamení dvou milenců, dvou manželství. Pokud jsou dvě znaménka na opačné straně těla, zřejmě se ve vás mísí dvě osobnosti a dvě povahy.

Na nohou – všeobecně lze říci, že jste hodně závislí na druhých lidech a neumíte se sám správně rozhodnout.
Stehna – jistě prožijete spokojený život v bohatství. Levé stehno vyjadřuje váš temperament, pravé pak značí bohatství a šťastné manželství.
Chodidla – známka toho, že milujete cestování, výlety a jakékoliv dobrodružství. Zajímáte se o nové kultury a zvyklosti.
Pata – symbolizuje vaši bojovnost a odhodlanost.
Koleno – pravé koleno značí přátelskou povahu a spokojené partnerství s blízkou osobou. Levé je pravý opak. Jste hodně extravagantní a uspěchaní. Tyto vlastnosti se mísí se špatnou povahou. Máte ale správný podnikatelský instinkt.

Na rukou – jste-li žena, pak je znaménko na pažích symbolem vaší lásky a oddanosti k práci. Kariéra pro vás někdy znamená více než rodina. Muži to mají přesně naopak. Znaménko na paži je důkazem jejich oddanosti rodině a dětem. Nevadí jim ani domácí práce.

Na zádech – souhrnně poukazují znaménka na zádech na vaši čestnou, upřímnou a otevřenou povahu. Máte zdravou zvídavost a jste hodně praktičtí.
Lopatky – možná se budete potýkat s nedostatkem štěstí. Především když půjdete za svými vyššími cíli. Jestliže si k sobě najdete podobného partnera, neštěstí eliminujete.
Levé rameno – pokud uvidíte někoho s mateřským znaménkem pod levým ramenem, pak je to zaručeně lhář. Pozor na něj.

Na prsou a hrudi – tato znaménka značí vaší odhodlanost. Nechcete se vzdát svých snů a jdete si vždy za svým. Většinou se vám to vyplatí a úspěch se dostaví. Znaménka orientovaná vpravo upozorňují na lhostejnost. Ty vlevo značí hodně energie a aktivní přístup k životu.

Na břichu – znaménko kdekoliv na břiše varuje před nenasytností a přejídáním. Jakmile na váze přiberete, máte problém dostat se zase zpátky dolů. Každý pohled na najedené břicho má být možná tak trochu varováním. Buďte k sobě zodpovědní.
Znaménko na pupku či v něm symbolizuje vášnivost, emoční nerovnováhu a velké štěstí.

Na zadku – nemáte dostatek ambicí.

Pokračování 5 / 5

Umístění na obličeji


Čelo – strážný anděl vás chrání před nehodami a do vínku vám nadělil žhavý milostný život. Dejte ale pozor na vaši špatnou a vypočítavou povahu. Piha vpravo symbolizuje vaši inteligenci, vlevo pak vaši kreativitu.
Nos – znaménko na nose vám může připomínat vaši nadprůměrnou inteligenci a moudrost. Znalosti vás dostávají za hranice vašich vrstevníků.
Obočí – při bouřce si dejte pozor na blesky. Šťastné manželství dovede váš život k dokonalosti.
Oči – jste milovníci jakéhokoliv dobrodružství. Ničeho se nebojíte, jen když se vám zvedne hladina adrenalinu. Dejte si proto pozor na špatné lidi. Mohou vám do života vnést neštěstí a problémy.
Tvář – nemáte problém vždy se dobře rozhodnout. Umíte najít rovnováhu mezi srdcem a hlavou. Znaménko na levé straně tváře odráží vaši povahu studenta a bojovníka. Na pravé straně předpovídá úspěšný život.
Ret – dřímá ve vás velký diplomat. V životě vám hodně pomůže také vaše velké charisma. Pokud budete citliví, důslední, svědomití a zdravě sobečtí, narazíte na velké bohatství.
Brada – máte výbornou intuici a jste velice umělecky vnímaví. Pozor na to, že často stavíte vzdušné zámky. Hádavost a nestabilita v povaze vám komplikují život.
Krk – jste otevření a daří se vám vždy najít správnou cestu k úspěchu. Může se vám ale stát, že začnete upřednostňovat kariéru před rodinou. 

Doporučujeme

Články odjinud