Známe se pár týdnů a já jsem těhotná. Co teď?

19. 12. 2011
Známe se pár týdnů a já jsem těhotná. Co teď?
Dostala jsem se do situace, ze které jsem zoufalá a nevím, jak z ní ven. Připadá mi, že ať se rozhodnu jakkoli, žádné řešení není správné. Šest let jsem žila s mužem, o kterém jsem byla přesvědčená, že je to ten pravý. Bydleli jsme spolu, poslední rok uvažovali o svatbě.

Pak ale jako blesk z čistého nebe přišel rozchod. Přesně podle klasického scénáře. Do práce k nim nastoupila nová kolegyně a přítel nečekaně zjistil, že já jsem okoukaná a je se mnou nuda. Prostě mě vyměnil za nový model.

Otřepávala jsem se z té zrady skoro rok. Teprve nedávno jsem se konečně trochu srovnala a byla ochotná přemýšlet o novém vztahu. Jenže když s někým žijete tolik let, zapomenete, jak se vlastně dneska seznamovat! Sedat si někde osaměle na bar se mi příčí, a tak jsem nakonec spíš z recese vyrazila s kamarádkou na „rychlé rande“, tedy taková ta škatulata u stolečků, kdy se u vás v minutových intervalech vystřídá třeba dvacet mužů. Mně se na první pohled zalíbil adept s pořadovým číslem pět. Nestihli jsme si sice říct skoro nic, ale chemie tam fungovala od začátku z obou stran.

Hned druhý den mě pozval na večeři do rybí restaurace. Během večera to mezi námi jiskřilo o sto šest, ale lidsky jsme si bohužel zas tak moc nesedli. Ať jsme se bavili o čemkoli, vždycky jsme měli opačný názor, od oblíbených knih přes představy o ideální dovolené až po politické preference. Na prvním rande se samozřejmě nebavíte o věcech, jako je společné soužití, svatba, děti, prostě neřešíte budoucnost. Ale i z těch probraných témat mi bylo jasné, že Honza by se ke mně jako partner vůbec nehodil.

Jenže jsem byla skoro rok sama a fyzická přitažlivost byla obrovská. Nemohlo to skončit jinak než společnou nocí u mě doma. Náš sex byl prostě úžasný, a nebylo to jen mou dlouhodobou abstinencí. Prostě jsme si hned napoprvé dokázali dokonale vyhovět, jako bychom se znali už dávno. Ráno bylo bohužel trochu méně poetické. Ryba, kterou jsem si dala v restauraci, byla zřejmě méně čerstvá, než se tvářila, a výsledkem byl den strávený na záchodě, kdy jsem nevěděla, co dřív, jestli na míse sedět, nebo se nad ní naklánět.

S Honzou jsme se v následujících dnech ještě několikrát sešli, prožívali opět úžasný sex, ale oba jsme cítili, že to je jediné, co nás spojuje. Nakonec jsme se rozhodli náš měsíční „vztah“ ukončit a hledat někde jinde. Když jsme si tohle řekli, někde uvnitř se mi i docela ulevilo, i když zůstalo trochu smutku a vnitřních obav, jak dlouho budu zase sama. Před čtrnácti dny přišel šok. Nedostala jsem menstruaci, vždy díky práškům přesnou málem na minutu. Byla jsem celkem v klidu, ale druhý den mi to nedalo a zašla jsem si do lékárny pro těhotenský test.

Když jsem čekala na výsledek, vůbec jsem nepočítala, že by snad mohl být pozitivní. Beru antikoncepci už od osmnácti let a vždy byla naprosto spolehlivá. Jenže za tři minuty jsem s hrůzou zírala na papírek, který oznamoval, že jsem těhotná. Udělala jsem si další tři testy a všechny potvrdily totéž. Vzhledem k okolnostem bylo jasné, kdo je otcem. A zřejmě se to stalo při našem druhém milování. Kvůli zkažené rybě jsem měla dva dny průjem a zvracela jsem, což může účinek antikoncepce snížit.

Mou první reakcí byla nevěřícnost, teprve postupně mi začalo všechno docházet a popadla mě hysterie. Já přece dítě ještě nechci! Natož s někým, koho vůbec neznám! Přesto jsem Honzovi zavolala jako prvnímu. Pozvala jsem ho k sobě domů, a když trochu se zdráháním dorazil, novinku jsem na něj vybalila. Dost dlouho jen seděl a mlčel, úplně jsem viděla, jak se v něm mísí všechny možné pocity a on neví, co dělat. Nakonec řekl, že by bylo nejlepší, kdybych šla na potrat, ale že rozhodnutí je jen na mně a on to bude respektovat a můžu počítat s jeho pomocí.

Druhý den jsme se sešli znovu a řešili variantu, jestli to spolu přece jen nezkusit a nestát se rodiči. Ale já se bojím, že by náš vztah prostě nevydržel, na to jsme oba moc odlišní.

Mám ještě zhruba měsíc na to se rozhodnout. Ale ať se na svoji situaci dívám z jakékoli strany, připadá mi pořád stejně bezvýchodná. Je mi dvacet osm let, a i když to pro někoho bude znít sobecky, na dítě se ještě necítím, dosud jsem o něm vůbec neuvažovala. Chtěla jsem se stát matkou ještě nejméně za pět šest let. Jenže je tohle důvod k potratu? Kdyby se mi tohle stalo v sedmnácti letech, asi si to morálně zdůvodním, ale teď? Jen pro vlastní pohodlnost, že teď se mi to ještě nehodí?

Jenže zároveň si neumím představit, že bych byla ve vztahu s člověkem, kterého znám tak krátce a kterého bych si jako životního partnera sama nevybrala. Být celý život s někým, s kým být nechcete, jen kvůli dítěti? Vždyť nebudeme šťastní ani my, ani ono… A být svobodná matka? To už si vůbec neumím představit. To bych se musela na to miminko alespoň těšit! Ale já zažívám jen pocity zoufalství a bezradnosti. A jak se bude čas pro finální rozhodnutí blížit, bude to čím dál horší. Vůbec nevím, co nakonec udělám.

Šárka, 28 let

ČTĚTE TAKÉ: MAMINKA.CZ - Web pro těhotné a maminky!

ČTĚTE TAKÉ:
Lejla Abbasová porodila Michaelu Kocábovi syna!

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Merkur je v nepříjemném sextilu s vaším znamením a nedopřává vám sladké ovoce za odvedenou práci. Celý týden se fakt snažíte a povinnosti řešíte jako křížovky, jenže šéfovi je to úplně…