Známe skutečný důvod, proč přes zimu přibíráme! Jak s tím skoncovat?

10. 3. 2018
Známe skutečný důvod, proč přes zimu přibíráme! Jak s tím skoncovat?
Taky přes zimu nemáte chuť sportovat? Vyrazíte na lyže, možná na brusle, ale pravidelně se mučit ve fitku? To teda ani náhodou. Raději z práce pěkně domů do tepla a relaxovat. Myslíte si, že proto tloustnete? Možná, že vůbec. Možná je na vině něco úplně jiného.

Může za to slunce?

Přestože se první jarní den už konečně blíží, na teploměrech to tak rozhodně nevypadá. A na našich bocích asi taky ne! Přes zimu totiž každý z nás běžně přibírá. Co to způsobuje?

Zásobování těla tukovou hmotou může ve skutečnosti způsobovat nedostatek slunečního světla. Tento nový objev učinila kanadská univerzita Alberta. Zpočátku se tým vědců snažil vyvinout tukové buňky, které by produkovaly inzulin, jako způsob léčby diabetu prvního typu. V průběhu studie museli vědci provést několik kontrolních experimentů, které zahrnovaly vystavení buněk různým odstínům světla.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Pracovní povinnosti jsou pro vás náročné a na pracovišti se necítíte dobře. Lépe se vám bude pracovat z domu, na plnění složitých úkolů budete mít klid. Pokud jste doma s dětmi,…