Známe skutečný důvod, proč přes zimu přibíráme! Jak s tím skoncovat?

10. 3. 2018
Známe skutečný důvod, proč přes zimu přibíráme! Jak s tím skoncovat?
Taky přes zimu nemáte chuť sportovat? Vyrazíte na lyže, možná na brusle, ale pravidelně se mučit ve fitku? To teda ani náhodou. Raději z práce pěkně domů do tepla a relaxovat. Myslíte si, že proto tloustnete? Možná, že vůbec. Možná je na vině něco úplně jiného.

Může za to slunce?

Přestože se první jarní den už konečně blíží, na teploměrech to tak rozhodně nevypadá. A na našich bocích asi taky ne! Přes zimu totiž každý z nás běžně přibírá. Co to způsobuje?

Zásobování těla tukovou hmotou může ve skutečnosti způsobovat nedostatek slunečního světla. Tento nový objev učinila kanadská univerzita Alberta. Zpočátku se tým vědců snažil vyvinout tukové buňky, které by produkovaly inzulin, jako způsob léčby diabetu prvního typu. V průběhu studie museli vědci provést několik kontrolních experimentů, které zahrnovaly vystavení buněk různým odstínům světla.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Nestýskejte si po ideálním protějšku. Prostě se vám nedaří narazit na správného a jedinečného nápadníka. Nemá cenu se zahazovat s někým, o kom víte, že to s vámi nemyslí vážně. O vánočním…

Nejčtenější články

Doporučujeme