Znamení se sklony k zimním úzkostem: Tato nesou sychravé období nejhůř | Foto: iStock

Foto: iStock

Znamení se sklony k zimním úzkostem: Tato nesou sychravé období nejhůř

Se zimou přichází sychravé počasí a bohužel někdy také špatná nálada a úzkosti. To, jak na vás působí zimní období, ovlivňuje znamení zvěrokruhu. Které může mít sklony k nežádoucímu splínu a depresím?

Beran (21. března–20. dubna)

Berani jsou nejvíce smutní po Vánocích a obecně v sychravém zimním období, když skončí oslavy a večírky, protože mají najednou méně možností pro setkávání s přáteli. Nejspokojenější jsou, když tráví čas s dalšími lidmi. Rádi si užívají sváteční atmosféru a předvánoční shon, které jsou pro jejich energickou povahu jako dělané. Ale když je po všem, stanou se z nich roztěkaní jedinci plní nervozity a psychické nepohody. Jediné, co Berany drží nad vodou, je plánování dalších společenských událostí.

Jak prožívají Vánoce jednotlivá znamení? Podívejte se na video:

Pokračování 2 / 6

Blíženci (22. května–21. června)

Blíženci jsou svou společenskostí a zábavností proslulí. Když se v zimě nic neděje, nebo skončí období svátků, dolehne na ně smutek, melancholie a ponurá nálada. Nesnášejí stereotyp a krátké dny s brzkým příchodem tmy, kdy se nedá moc věcí dělat, tomu zrovna nepomáhají. Mohou propadat beznaději i úzkostem. Pomoci jim může nevšední překvapení nebo nový koníček, který se dá dělat za jakéhokoli počasí. Především jde o to, aby si hraví Blíženci našli i v zimě něco, co je zabaví a zlepší jim náladu.

Pokračování 3 / 6

Lev (23. července–22. srpna)

Lev je sebestředné znamení. Zakládá si na sociálních vazbách. Lvi na sebe rádi poutají pozornost, takže není pro nikoho překvapením, že se po adventu přes sychravé období začnou cítit osamělí a nedocenění. Z důvodu nedostatku mezilidských setkávání začnou postrádat pozornost a pochvaly, které jejich egu dělají dobře. Bez příležitosti zazářit a předvádět se chodí Lvi jako hromádky neštěstí. Zejména po svátcích a silvestru se necítí vůbec dobře a jen čekají, až se budou moci zase ukázat na nějaké hromadné sešlosti.

Pokračování 4 / 6

Panna (23. srpna–22. září)

Panny dokážou být skutečně šťastné jen v okruhu svých blízkých a přátel. Svátky jsou obdobím, kdy se opravdu rozzáří a cítí se výborně. Ve chvíli, kdy se po návratu domů z návštěv a večírků pohrouží o samotě do svých myšlenek, se začnou kriticky zamýšlet nad svým životem. A právě to Panny vede k depresivním a negativním myšlenkám. Po Vánocích jim trvá ještě několik dnů vrátit se zpět do běžného života plného povinností.

Pokračování 5 / 6

Kozoroh (22. prosince–20. ledna)

Kozorozi cítí během vánočních svátků i po nich silnou nostalgii. Adventní období bývá jedinou dobou, kdy se pečliví Kozorozi dokážou zcela uvolnit a zapomenout na všechny pracovní problémy. Melancholické pocity se u nich znásobí, když kouzelná doba oslav skončí a přichází jejich všední realita. Cítí se vždy sklíčení z návratu do práce plné tlaku a překážek.

Pokračování 6 / 6

Střelec (23. listopadu–21. prosince)

Střelci jsou všude, kde se něco děje, chvíli neposedí. A právě tohle jim občas zima a špatné počasí znesnadňuje. Dobrodružní Střelci se v zimě často nudí a mimo Vánoce a silvestr se hodně hledají. Mnohdy najednou nevědí, co se sebou a s množstvím volného času, když přijdou z práce a nemohou jít ven. Běžně tráví Střelci volné chvíle na výpravách, čundrem nebo alespoň turismem a návštěvou zajímavých památek. Řada z nich je ale v zimě zavřená či funguje v omezeném režimu. Střelcům nezbývá než tohle období nějak přečkat, nebo odjet na hory. Jinak hrozí, že se ze špatného naladění spojeného s nervozitou jen tak nedostanou.

Doporučujeme

Články odjinud