Komentáře k článku zpět na článek

Mata69 2. 5. 2013 | 13:33

kamarád: každý hlupák to možná ví, ale trochu inteligentnější jedinec si snadno zjistí, že průměrnou mzdu bere asi třetina zaměstnanců. Což je jaksi více, než 1/5 (20%). Píšete zde zavádějící informace kdoví odkud.
A prubněte si jen tak propočítat ceny základních potravin k tehdejším příjmům. Platy se pohybovaly většinou tak kolem 2tis. měsíčně. Kostka másla stála 10,- Kč, rohlík 0,50 Kč, mléko 3,-Kč....pronásobte si to 5x, jste na příjmu 10 tisíc (což spousta lidí dneska bohužel má) a ceny másla by pak měly být někde na 50,- kč (což nejsou), rohlík na 2,50 (což odpovídá, v super-hyper jsou i levnější), mléko na 15,- Kč (což odpovídá a často v akcích jde koupit za 10,- Kč). V poměru k platům byly potraviny minimálně stejně drahé.
Ale je to vděčné téma k pivu do hospody.

kamarád 2. 5. 2013 | 11:02

Kristepane ,ten člověk snad žije v akváriu ,nebo v Australii....Porovnávat poměr zboží k "průměrnému" platu je stejná hloupost ,jako ,když vláda začala počítat nezaměstnané ¨tak,že mezi ně počítá i děti....Každý i hlupák ví,že "průměrné mzdy" dosáhne tak 20% lidí......

kiburi 30. 4. 2013 | 00:30

Bohužel takovejch " jinaci " je asi většina. Všechno sváděj na systém, na stát, na vládu...neuměj být sami od sebe jen tak obyčejně šťastný...Taky proto zase volej komunisty.

Mata69 29. 4. 2013 | 11:29

jinaci: no a přesně o tom jak ty reaguješ, píše v tom rozhovoru Divila bych se, kdyby se tu taková reakce neukázala.

kiburi 28. 4. 2013 | 15:21

jinaci: s chytrým se domluvíš, hloupýho přesvědčíš, od poloblba uteč....v minulém režimu kdo dlužil peníze, šel rovnou sedět nebo mu dlužnou částku automaticky strhávali ze mzdy..nikdo se ho neptal, za co bude žít...nebyly charitativní organizace, nebylo na výběr, byli jsme v kleci...dneska kdo chce, má svobodnou volbu a tu jsme za komoušů neměli...a jak můžete znát dějiny, když je každej režim překrucuje, jak můžete vědět, co bylo dřív , když ani pořádně nevíte, co je teď?

jinaci 28. 4. 2013 | 14:12

on mezi komunistama a současným mafiánským kapitalismem velký rozdíl není.A že se máme jak nikdy v historii tak to bych neřekla,asi se má jak kdo- už znám sebevražedkyni z ekonomických důvodů a má kamarádka je bezdomovec- na ulici dneska menší kousek než si myslíme a jde to snadno a rychle- a člověk nikdy neví kdy ho dostane exkutorská větev mafie ať právem či neprávem - další kamarádka třeba letos dokládá kanceláři pojistitelů povinný ručení za rok 2008 a neví kde má od toho doklad,zaplacené to měla.Dneska má systém daleko větší možnosti zničit člověka , mnohem větší jak ten minulý-dělá se to ekonomicky.Že máme svobodu a demokraciii nebo že jsme právní stát pouho pouhá iluze- kdo má peníze si koupí všechno i to právo i tu čest...k zblití,ale bohužel je to tak.A že můžeme cestovat - dneska ta hradba není z ostatného drátu,ale z peněz...kdo je nemá sedí doma, pokud ještě nějaký domov má..a tenhle režim je v propagandě učil jak od nacistů tak od konumistů a i on překrucuje dějiny..takže ještě pár takových článků a možná taky budu věřit na ÓÓÓ my se MÁME!!!!

Mata69 28. 4. 2013 | 13:07
majdalenka1 27. 4. 2013 | 22:51

Přečtěte si také

Horoskopy

Ještě dneska jste plni energie a slovo únava není ve vašem slovníku. Také v práci se vám daří prosadit…

Nejčtenější články

Doporučujeme