Znáte minerální make-up? Jaký vybrat, jak s ním pracovat a v čem je jedinečný?

13. 11. 2020
Znáte minerální make-up? Jaký vybrat, jak s ním pracovat a v čem je jedinečný?
Jestli stále hledáte vhodný make-up pro svoji pleť a ještě se vám ho nepodařilo najít, je na čase se seznámit s minerálními make-upy. Jsou lehké, nechávají pokožku dýchat, hodí se i na citlivý typ pleti a dokážete s nimi vykouzlit přirozený look. Jak si vybrat a jak s ním pracovat?

Co to je?

Minerální make-up jsou velmi jemně namleté minerály jako například oxid titaničitý, barevné oxidy, slída a bór, které tvoří hedvábný pudr, jenž propůjčí vaší pleti svěží a bezchybný vzhled. Minerály samy o sobě jsou pro pleť užitečné a neucpávají póry, takže pleť může volně dýchat. Díky obsaženým oxidům poskytuje UVA i UVB ochranu. Skvěle se hodí především pro problematickou pleť se sklony k akné, ale oceníte jej i tehdy, pokud máte pokožku normální. Minerální existuje nejen make-up, ale i korektory, tvářenky či stíny na oči, vše v pudrové struktuře.

Jak se nalíčit k roušce? Podívejte se na video:

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Ve finále pracovního týdne si oddechněte a nikam nespěchejte. Profesně jste hvězdy, tak nic neřešte. I když vás šéf kladně neohodnotí, nepřipouštějte si prohru. Stůjte si za svým názorem a…