Znáte pojem skip-care? Nejnovější trend tvrdí, že příliš péče o pleť škodí!

4. 1. 2021
Znáte pojem skip-care? Nejnovější trend tvrdí, že příliš péče o pleť škodí!
Jen si vzpomeňte na naše babičky a maminky. Neměly ani potuchy o pleťových sérech či olejích, častokrát svůj obličej pouze umyly vodou a namazaly se nesmrtelnou indulonou, a přesto měly přirozeně krásnou a zdravou pleť. Dovedete si představit, že byste měla pouze jedno odličovací mléko a jeden krém? Noční můra většiny žen, podle odborníků nejnovější trend. I v péči o pleť totiž platí, že méně je někdy mnohem více.

Co znamená skip-care?

Přirovnejme to k jakémusi minimalismu v koupelně. Trend skip-care vám dovoluje být v péči o pleť tak trochu lenivá. Jen se sama zamyslete nad tím, kolik produktů používáte. Ranní čištění pleti, sérum, denní krém, noční krém, podkladová báze, nemluvě o make-upu, večerním čištění, pleťovém oleji. Není divu, že po nějaké době pleť tuto přehnanou péči přestane snášet.

K tomu, aby byla bez chybičky, nepotřebujete kvanta kosmetiky. „Mnoho žen na sebe s vidinou krásné pleti plácá takzvaně páté přes deváté. Péče o pleť přitom nemusí být složitá, běžně vám postačí čisticí přípravek, oční krém a pak denní a noční pleťový krém. Jednou týdně přidejte masku a jemný peeling,“ radí dermatoložka MUDr. Hana Píchková. Přílišné vrstvení a střídání kosmetických produktů vám může akorát přitížit, pleť bude podrážděná a v nejhorším případě si vytvoří intoleranci, a nedovolí vám tak použít žádný kosmetický produkt.

Jak vypadat skvěle s rouškou? Podívejte se na video:

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Dnešek je jako stvořený pro romantické chvíle ve dvou. Pokud si chcete udělat hezký večer, pozorujte s partnerem hvězdy. Na večerní obloze spatříte Venuši, bohyni lásky. Ať už máte…