Znáte pojem skip-care? Nejnovější trend tvrdí, že příliš péče o pleť škodí!

4. 1. 2021
Znáte pojem skip-care? Nejnovější trend tvrdí, že příliš péče o pleť škodí!
Jen si vzpomeňte na naše babičky a maminky. Neměly ani potuchy o pleťových sérech či olejích, častokrát svůj obličej pouze umyly vodou a namazaly se nesmrtelnou indulonou, a přesto měly přirozeně krásnou a zdravou pleť. Dovedete si představit, že byste měla pouze jedno odličovací mléko a jeden krém? Noční můra většiny žen, podle odborníků nejnovější trend. I v péči o pleť totiž platí, že méně je někdy mnohem více.

Co znamená skip-care?

Přirovnejme to k jakémusi minimalismu v koupelně. Trend skip-care vám dovoluje být v péči o pleť tak trochu lenivá. Jen se sama zamyslete nad tím, kolik produktů používáte. Ranní čištění pleti, sérum, denní krém, noční krém, podkladová báze, nemluvě o make-upu, večerním čištění, pleťovém oleji. Není divu, že po nějaké době pleť tuto přehnanou péči přestane snášet.

K tomu, aby byla bez chybičky, nepotřebujete kvanta kosmetiky. „Mnoho žen na sebe s vidinou krásné pleti plácá takzvaně páté přes deváté. Péče o pleť přitom nemusí být složitá, běžně vám postačí čisticí přípravek, oční krém a pak denní a noční pleťový krém. Jednou týdně přidejte masku a jemný peeling,“ radí dermatoložka MUDr. Hana Píchková. Přílišné vrstvení a střídání kosmetických produktů vám může akorát přitížit, pleť bude podrážděná a v nejhorším případě si vytvoří intoleranci, a nedovolí vám tak použít žádný kosmetický produkt.

Jak vypadat skvěle s rouškou? Podívejte se na video:

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Momentálně se nacházíte ve fázi, kdy vás nic nebaví. Jste tak trochu mimo. Slabší nervy vyřešíte jen klidem, odpočinkem, příjemnou společností anebo sportem. Rozhodně ne hádkami a věčnými…

Nejčtenější články

Doporučujeme