ŽOFIE (44): Kolegyně mi zničila pověst, když mi začal nadbíhat šéf

7 komentářů

em
3. září • 13:33

CO JE V DOMĚ NENÍ PRO MNE. zVLÁŠŤ " KAMARÁDKY"

Rambíša
31. srpna • 12:01

Nějaké divné. Že by si nikdo nechtěl poslechnout její verzi ? A ta domnělá kamarádka to udělala proč? Snad chtěla s tím generálním chodit sama?? Po dlouhé době jsem nahlédla,co se zde koná - a ono furt to samé, nedomyšlené a polovičaté.

Elynor
31. srpna • 8:57

Dodatek - něco podobného se před časem přihodilo ve firmě, kde jsem společníkem a jednatelkou. Jedna paní, druhdy, zdravotní sestra, a nejmenuje se Žofie, svedla obchodního ředitele. Vyletěli oba. 8-) :zelenac:

Elynor
31. srpna • 8:52

Co je v domě, není pro mě, a u šéfa to platí dvojnásob. Žádné kamarádšofty na pracovišti, tam se chodí pracovat, ne cokoli jiného. Jak člověk začne chodit s kolegou, tak je to problém, a když je to nadřízený, tak tím tuplem. Ostatně i obráceně je to průšvih. Ještě jsem neviděla případ, že by na to nedoplatit jeden nebo častěji oba. Jo, lidi obecně jsou blbí, a okamžitě si spoustu věcí domyslí a přikrášlí a začnou putovat drby a historky. To je ovšem to nejmenší. Aby firma fungovala, je potřeba nějaký pracovní výkon, a nechat si fungující tým rozvrtat, to by žádný šéf dopustit neměl. Takže logicky to pak má tyhle následky. Jinak tento příběh je dost spatlaný. Na mě to dělá dojem, že Žofie neměla vůbec žádnou praxi, a to ani v tom zdravotnictví, natož aby měla nějakou rekvalifikaci, ale nějakým zázrakem uměla během krátké doby účetnictví tak, že ani lidé pracující v oboru delší dobu to nezvládali. No, pěkné sebevědomí. Spíš to vypadá, že jí někde řekli "semhle piš čísla" :-) to je věc, co dokáže i cvičený šimpanz za banány. A že ji nějaký ředitel chválil? No, pokud se jí chtěl dostat pod sukně, tak k tomu měl důvod ]:-D ale pochybuju, že by to dělal takhle veřejně. Jestli ona pak dělala chyby, to se dá snadno ověřit, zrovna v účetnictví je to poměrně dobře vidět, a dnešní software přesně ukáže, co tam kdo kdy zapsal, kdo a kdy to případně opravoval, je tam na minutu celá historie všech zápisů a všech uživatelů. Tudíž kdyby za Žofii ty chyby udělala úmyslně její vedoucí, bylo by to zjistitelné. Zpronevěřit peníze sice mohla, ale opět - kdo něco tvrdí, má to taky dokázat. Čili Žofie se měla bránit, a až by vyšlo najevo, že jsou to jen pomluvy, mohla z té firmy odejít sama, ale s čistým štítem a hlavou vztyčenou, a možná i s odstupným. Prostě nenechat se sebou zametat. Teď je na to už pozdě, ale zas má zkušenost do budoucna.

SandraN
30. srpna • 9:20

I přes nesrovnalosti v textu jako vždy....pokud je příběh pravdivý, může být na žádost autorky redakčně upraven a z toho pak plynou veškeré nesrovnalosti při zahlazování autentických údajů....pokud je zkopírovány kdoví odkud, pak je to taky sešité všelijak....i při nesrovnalostech je pomluva a cílené jednání za účelem nenápadného poškozování člověka vítaným předmětem hovorů na pracovišti. Ta něco zaslechla, něco přidala, poslala to dál , někdo se toho chytil, a je malér na světě. Když se to rozjede, nikdo neřekne dotyčnému, slyšela jsem od této dané osoby, že o tobě říká tohle nebo tamto. Braň se nějak. Sama jsem zažila dost příslovečných klacků pod nohy jen za to, že jsem udělala něco navíc, něco pořádně nebo něco jako první a osvědčilo se to. A bylo to bohužel od těch, kteří byli na pracovišti déle a byli rádi za stojaté vody, které zajišťovaly práci pohodlnou a bez inovací. Na mém úplném pracovišti se rozjela pomluva o mém charakteru, protože jsem nechodila kouřit s ostatními a pít kafe, na posledním zas o mých dluzích, protože jsem jako víkendový koníček měla brigádu v oblasti, kde jsem zamlada toužila pracovat a která mi finančně bodla k ukončení majetkového vyrovnání po rozvodu. V té době jsem se moc bála, že někdo přijde a řekne, že nepracují pořádně a že to odbývám. Což se tedy nestalo, nebylo mě na čem nachytat. Práce mě bavila, dělala jsem ji ráda.

mambule
30. srpna • 6:56

Hm, takže Žofie pracovala původně ve zdravotnictví, pak si (zřejmě po rekvalifikaci) našla práci účetní. Byla to její první práce v novém oboru, to je v článku popsáno dost jasně. Jak mohla coby zdravotnice zpronevěřit větší obnos peněz? Nějaké důkazy o tom, například záznam v trestním rejstříku, obvykle existují a zaměstnavatel si je může dohledat. Chyby v účetnictví buďto měla nebo neměla, to si mohl šéf snadno zjistit - zde nevidím prostor pro pomluvy. Také je divné, že jestli spolu měli bližší vztah, zavolal si ji oficiálně na kobereček, místo toho, aby jí přátelsky soukromě řekl, že se mu na jejích výkonech něco nelíbí. Jestli se má řešit téma, zda si nadřízené (zde vedoucí účtárny a šéf firmy) ne/pouštět k tělu, tak prosím, ale "kauza" by mohla mít větší logiku.

Radna
30. srpna • 8:37

@mambule: souhlasím, je to divné. Kamarádka jí dělala vedoucí. OK, pokud by tedy Žofie chybovala tak, aby se to našlo - chyby se opraví a žádné stopy nemusí zůstat, tam bych i pochopila, že vedoucí si může vymyslet plno lží a nedá se to dokázat. Čemu zas nerozumím já je, že generální ředitel si pochvaloval řadovou účetní (účetní pomocnici?), že takovou šikulu ještě neměli. Buď je to titul k smíchu, nebo ...vlastně nevím. Pokud účtárna běží, generálního ředitele by práce řadových účetních neměla zajímat, čísla konzultuje s vedoucí účtárny (případně ekonomem) a jinak snad má důležitější práci na starosti. A přesně, začínající vztah? Někam šli bez ní a on jí to neřekl, zavolá si jí v práci na kobereček? Možná si jen něco malovala.......

Doporučujeme

Články odjinud