ZOO - firma?

15. 3. 2002
ZOO - firma?
Ve firmě bylo třeba přemístit X předmětů z bodu A do bodu B. Šéf nejvyšší se obrátil k asistentce Sabrině: "Sežeňte nějaký chlapy, aň vám s tím pomůžou." Sabrina se uchechtla, až jí nadskočilo poprsí.

ZOO-firma?

Ve firmě bylo třeba přemístit X předmětů z bodu A do bodu B. Šéf nejvyšší se obrátil k asistentce Sabrině: "Sežeňte nějaký chlapy, aň vám s tím pomůžou."
Sabrina se uchechtla, až jí nadskočilo poprsí: "A my tu nějaký máme?"
Při té příležitosti jsem si vybavila jedno z nedávných rán.
"Takhle dobrá nálada po ránu? Nejsi náhodou nemocná? Něco na tebe určitě leze," podotkla zmíněná Sabrina.
"Kdepak, nic na mě neleze. Cestou do práce se na mě usmál řidič v autě ve vedlejším pruhu, kluk, kterého jsem pouštěla na přechodu mi zamával, dole na parkovišti mě pozdravil úplně neznámej dědeček a kolega z propagace mi podržel dveře."
"Jak málo stačí ke štěstí," zasmála se.
JAK MÁLO? kladu si otázku.
Přicházím na jednání a v tu chvíli jsem pro některé kolegy něco jako had. Ten, když svléká kůži, je to také jen a jen jeho věc. Když si po skončení jednání kabát oblékám a honím rukáv za zády, kolegové mě s pobaveným výrazem sledují. Jeden z nich sice potichu, leč stále ještě slyšitelně, pronáší cosi o tom, že to je lepší podívaná než záběr opice v pondělním Natočto. U oběda slyším, že jím jako vrabčák a že technik Říha mlaská jako čuně. Pokud je Sabrina v dohledu, nikoliv v doslechu, dozvím se čistě pánskou hantýrkou, že je to pěkná kočka, která by si zasloužila jejich hmatatelnou pozornost, neb ta její zvířátka�.jak to jen slušně říct? No a dále že účetní Javůrková je taky kočka, ale už pěkně vypelichaná, která by měla dostat holí po hřbetě, zmizet a nestrašit slušný lidi�Páni inženýři, to jsem z vaší mluvy jelen. Pardon, tedy laň.
Některým pánům se teoreticky dostává býčí síly, orlího zraku a liščí mazanosti. Musím jim přiznat i vlastnosti jistého lichokopytníka: chodba před dveřmi z firmy se kolem poledne mění na cílovou rovinku, v níž se kolegové hravě mění v dostihové koně a vyvinou rychlost hraničící s mrtvičným stavem. Kolegyně-nekolegyně, kdo sáhne po klice první, jako by zdolal Taxisův příkop.
Odpoledne jsem vyšla z firmy na parkoviště, sedla do vozu, couvám. Kus přede mnou také vyjíždí z parkoviště auto. Je jasné, že vyjíždí první, zastavuji, čekám. Auto však zajede zpátky do řady a kolega za volantem na mě mává, aň jedu první. Díky, dnes to bylo víc, než zamávání pro dobrou náladu.

Autor: ebra

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Momentálně máte pocit, že se proti vám všichni spikli. A to především ti v rodinném kruhu. Nedostatečně vás podporují a spíše srážejí ke dnu. Jako by vám nevěřili - podceňují vás, což se…

Nejčtenější články

Doporučujeme