Zora Jandová: Za to jak vypadám vděčím genetice!

5. 8. 2011
Zora Jandová: Za to jak vypadám vděčím genetice!
Herečka, zpěvačka a moderátorka je proslulá svým kladným vztahem k vyvážené stravě, zdravému životu a také sportu. Studuje vysokou školu tělesné výchovy a sportu a velmi ráda se věnuje tai-chi, čínskému cvičení, které se kdysi vyučovalo především jako umění sebeobrany a dokáže příznivě působit na zdraví a psychiku.

Nedávno se také stala novou tváří největšího tuzemského internetového obchodu s produkty pro zdravější život a přírodní kosmetikou Prozdravi.cz. Zora Jandová, která si svůj mladistvý vzhled udržuje díky vnitřní harmonii, pozitivnímu naladění, zdravému životnímu stylu, ale i s pomocí přírodních přípravků, bude pro návštěvníky e-shopu komentovat vybrané přírodní produkty.

V souvislosti s tím jsme se jí zeptali jsme se jí, co dělá pro své zdraví ona. Kdy se začala zajímat o zdravý životní styl a tai-chi i na její názory ohledně klasické i alternativní medicíny a samozřejmě na tajemství její nestárnoucí krásy.

Jste známá svým příkladným životním stylem, byla jste vždycky taková?

Myslím, že heslo „všeho s mírou“ mám v sobě zakódováno odmala. Jako dítě jsem milovala žloutkové věnečky a jako jedinou možnost, jak se zbavit své permanentní touhy po nich, jsem viděla v tom, že se jimi přejím. Což jsem udělala. Ta lekce, která následovala potom, mě velmi poučila… A když do mého života vstoupilo tai-chi, naučila jsem se poslouchat své tělo ještě lépe, být v harmonii sama se sebou i se svým okolím.

Proč jste si jako pohybovou aktivitu vybrala zrovna tai chi? Pro koho je vhodné a proč?

Tai-chi si vybralo mě. Hrála jsem tenis, softball, dělala karate, sebeobranu, jezdila dokonce automobilové závody do vrchu i na okruhu, ale nic mě nezaujalo natrvalo. O tai-chi jsem točila televizní pořad a musela se kvůli tomu naučit kus sestavy. Než jsem se ji pak doučila celou, tai-chi mi vstoupilo do života, nejspíš už napořád. Začít může kdokoli a kdykoli, jen je zapotřebí vybrat si vhodný styl a učitele, který bere ohled na klientův aktuální fyzický i psychický stav.

Máte nějaké hříchy proti zdraví či kráse?

Miluju oříškovou čokoládu, bramboráky, čabajku… Ale jsou to vůbec hříchy???

Co si myslíte o klasické a alternativní medicíně? Která je vám bližší?

Mám státnice z anatomie, fyziologie, sportovní medicíny a psychologie, vím, co tzv. západní medicína umí poskytnout, ostatně zachránila mnohokrát naši rodinu. Zároveň jsem studovala i tradiční čínskou medicínu, resp. tradiční čínské masáže tui-na, získala jsem tedy i vhled do východního přístupu. Absolvovala jsem také mnoho různých kurzů alternativních způsobů léčení. Vždycky se snažím hledat léčbu určitému problému a osobě, která jím trpí, na míru.

Máte nějaký tajný a ověřený tip na krásu, kterým si udržujete svůj mladistvý vzhled?

Na takzvané zaručené tipy a recepty na cokoli jsem už alergická, pokud to není recept na jídlo od mistra šéfkuchaře. Je jich všude plno a mnohdy nadělají víc škody než užitku. Všechno „zaručené“ je vždy nutné brát s rezervou, co jednomu pomáhá, může druhému třeba i uškodit.

V mém případě nejde o žádné tajnosti, částečně vděčím za to, jak vypadám, genetice. Zbytek je harmonická péče o mysl i tělo. Sebezdravější jídelníček a příkladné cvičení nebo luxusní kosmetika nám budou k ničemu, když budeme zapšklí a závistiví. Pokud se srovnáme sami se sebou, projeví se to i na našem vzhledu. Můžu mít spoustu vrásek, možná i trochu špeků nebo málo vlasů, ale budu-li vyzařovat zdravou energii, mé okolí si jich všímat jistojistě nebude. To je můj tip. Ale rozhodně ne absolutně zaručený.


POJĎTE NAKUPOVAT DO BUTIKU NA DÁMA.CZ!

ČTĚTE TAKÉ: Agáta Hanychová: Komplikovaný porod syna Kryšpína!

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Na konci týdne jste zakopali válečnou sekeru se stresem. Došlo vám, že podléháte nervozitě kvůli věcem, které nestojí za to. Nadřízený vám může být ukradený. Přeci si nenecháte zničit…

Nejčtenější články

Doporučujeme