Zpěvačka Marie ze slavných Roxette zemřela: Jaká byla cesta chudé dívky na vrchol?

12. 12. 2019
Bylo jí jedenašedesát let a všichni ji znali jako zpěvačku z Roxette, i když se vlastním jménem jmenovala Gun-Marie Fredriksson. Narodila se v květnu 1958 na jihu Švédska v rodině, kde nikdy nebyly peníze. Úspěch jí nespadl zadarmo do klína, musela si ho tvrdě vydobýt. Se skupinou Roxette pak hrála přes třicet let a jejich hity z nich vytvořily po Abbě nejznámější švédské umělce ve světě. Před pár dny bohužel po sedmnácti letech dlouhého a vytrvalého boje se zákeřnou chorobou zemřela.

Vyrůstala v chudé rodině

Před čtyřmi lety napsala autobiografickou knihu Listen To My Heart (v českém překladu Moje láska k životu), v níž popsala zcela bez příkras svůj životní osud. „Chci vám vyprávět, jaké to je, když člověka zasáhne osud tak, jako zasáhl mě,“ napsala Gun-Marie Fredriksson alias zpěvačka z Roxette. Nebyl k ní v posledních dvou dekádách zrovna milosrdný.

Ani úspěch neměla zadarmo. Vyrůstala v chudé rodině s několika sourozenci. Peněz moc neměli, a když jí bylo sedm let, při úrazu zemřela její sestra a otec začal smutek zahánět alkoholem. Gun-Marie si ovšem našla svou vášeň - hudbu. Zpívala, skládala a hrála na klavír. První kapela, ve které začala, se jmenovala Strul, kde hrála se svým přítelem. Následovala kapela MaMas Mam, se kterou vystupovala po barech. Tam si jí v 80. letech všiml zpěvák Per Gessle z populární skupiny Gyllena Tider a nabídl jí, aby společně nazpívali duet.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Je vám skoro líto, že je tady finále pracovního týdne, protože se vám dařilo po všech stránkách. Konečně jste ukázali nadřízenému, že jste hvězdy firmy a bez vás to není kompletní. Jen se…

Nejčtenější články

Doporučujeme