Zpěvačka Marie ze slavných Roxette zemřela: Jaká byla cesta chudé dívky na vrchol?

12. 12. 2019
Bylo jí jedenašedesát let a všichni ji znali jako zpěvačku z Roxette, i když se vlastním jménem jmenovala Gun-Marie Fredriksson. Narodila se v květnu 1958 na jihu Švédska v rodině, kde nikdy nebyly peníze. Úspěch jí nespadl zadarmo do klína, musela si ho tvrdě vydobýt. Se skupinou Roxette pak hrála přes třicet let a jejich hity z nich vytvořily po Abbě nejznámější švédské umělce ve světě. Před pár dny bohužel po sedmnácti letech dlouhého a vytrvalého boje se zákeřnou chorobou zemřela.

Vyrůstala v chudé rodině

Před čtyřmi lety napsala autobiografickou knihu Listen To My Heart (v českém překladu Moje láska k životu), v níž popsala zcela bez příkras svůj životní osud. „Chci vám vyprávět, jaké to je, když člověka zasáhne osud tak, jako zasáhl mě,“ napsala Gun-Marie Fredriksson alias zpěvačka z Roxette. Nebyl k ní v posledních dvou dekádách zrovna milosrdný.

Ani úspěch neměla zadarmo. Vyrůstala v chudé rodině s několika sourozenci. Peněz moc neměli, a když jí bylo sedm let, při úrazu zemřela její sestra a otec začal smutek zahánět alkoholem. Gun-Marie si ovšem našla svou vášeň - hudbu. Zpívala, skládala a hrála na klavír. První kapela, ve které začala, se jmenovala Strul, kde hrála se svým přítelem. Následovala kapela MaMas Mam, se kterou vystupovala po barech. Tam si jí v 80. letech všiml zpěvák Per Gessle z populární skupiny Gyllena Tider a nabídl jí, aby společně nazpívali duet.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Do práce si chodíte pro peníze a ne za zábavou. Pokud pracujete na home office anebo jste doma s dětmi, vše vám půjde od ruky. Nemusíte totiž poslouchat kritického šéfa, který je stále…